خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروزی فداغ و گلباران میزبان در شب درخشش تیم عمادشهر

سیل در فارس خسارت به بار آورد

طی دو روز اخیر بارش برف و باران در استان های فارس، کرمان و بوشهر موجب آبگرفتگی منازل مسکونی، معابر و بروز خسارت به مزارع و زیرساختها شد.

به گزارش خبرآنلاین، بر اثر بارش باران و جاری شدن سیل از دیروز شنبه در استان فارس 700 نفر از خانه‌های خود آواره شدند که 462 نفر اسکان اضطراری یافتند.

محمود مظفر، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر به فارس گفت: بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل در 13 شهر استان فارس از جمله شهر شیراز، 700 نفر آسیب دیدند. در همین راستا 73 تیم امداد و نجات وارد منطقه شدند و علاوه بر اسکان اضطراری و نجان جان افراد در سیل 111 تخته چادر برپا کردند. 462 نفر از سیل زدگان آنها که عمدتاً اهالی 21 روستا و مناطق عشایر نشین بودند اسکان اضطراری یافتند.

خسارات بارندگی به عشایر فارس حداقلی بود

امین‌الله قربانی‌کشکولی مشاور استاندار فارس در امور عشایر به فارس گفت: از دیروز شنبه تعدادی از راه‌های عشایری و ایل‌راه‌ها به دلیل بارش برف و آب‌گرفتگی مسدود شد که این امر خدمات‌رسانی به عشایر در حال کوچ از قشلاق به ییلاق که در اطراق‌گاه‌های اطراف شیراز، ممسنی، سپیدان، کوار و فیروزآباد بودند را با مشکلاتی مواجه کرد.ارائه چادر، پس از شدت یافتن بارندگی‌های روز گذشته، مواد غذایی و اسکان موقت به عشایر در دستور کار قرار گرفت و اکیپ‌هایی نیز مامور بررسی دامنه خسارات شدند.

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


4 + = 7