خانه / اخبار کوتاه / برتری نماینده فداغ در دومین روز از مسابقات جام نوروز ۱۴۰۳

عاشورای فداغ ونگاهی به آنچه گذشت

شب عاشورا درفداغ ومراسم آن شب، همچون سالهای گذشته باشرکت انبوه مردم، به خصوص جوانان شروع شد .

بعداز مراسم سینه زنی وزنجیرزنی یکی از مداحان محترم اهل بیت از مردم خواست برای دقایقی به سخنان یکی از روحانیون عزیز بومی گوش فرادهندواوکسی نبودجز آقای علی خدامی .

آقای خدامی طی سخنان کوتاهی که دررابطه با تحریفهای بیگانگان از قیام عاشورابیان داشتند نشان دادند که تبحرخاصی دراین زمینه دارند .سخنانی که مردم سراپاگوش بودند وباجان ودل قبول داشتند .

دراینجابود که باخود گفتیم ای کاش به داشته های خود اهمیت می دادیم واز دانش این روحانیون عزیزبومی استفاده مطلوبتری می بردیم .

واما روزعاشورادرفداغ بامراسم خاص کابلی درهردوحسینیه آغازشد .مراسم کابلی  شاید به جرات بتوان گفت که از گذشته های بسیاردوربه دوران مارسیده واز استقبال گسترده مردم چه جوان وچه پیر روبرو می گردد. . درحسینیه جامع طبق روال گذشته والبته خیلی کوتاهتر این مراسم به اجرادرآمد .

مراسم زنجیرزنی نیز طبق روال گذشته درهردوحسینیه شروع شد .جوانان به صورت گسترده طبق روال گذشته شرکت داشتند .درحسینیه وحدت همانگونه که مشاهده می فرمایید یکی بالباس خاص مشغول نوحه سرایی می باشد .گروه زنجیرزنی حسینیه جامع به سمت خیابان حرکت می کند ولی مسیر مسیر سال گذشته نیست واین نارضایتی خیلی از جوانان رابه چنددلیل  فراهم کرده بود .

اول اینکه مسیر جدید پرازسنگلاخ وبه دلیل بارش باران ومهمترازهمه خاکی بودن کوچه ها مملو از گل ولای بود .

دوم اینکه دراین برهه از زمان که فداغ احتیاج مبرم به آرامش ووحدت دارد چرا نباید در گلزارشهدا بااتحاد حلقه وحدت بزنیم وباهم به زنجیرزنی وسینه زنی بپردازیم .

کوچه های گل گرفته از یک طرف ،سنگلاخ بودن مسیر از طرف دیگر وتجمع بیش ازاندازه افراد بی مسئولیت درمیان هیات زنجیر زنی(همانگونه که دراین تصویرمشاهده می فرمایید) باعث شده بود که تاپایان این مراسم  نظم را شاهد نباشیم .  

درکناز یکی از قبرستانهای فداغ مراسم سینه زنی برگزارگردید ودرآنجا به روال سالهای گذشته از مردم پذیرایی شد .اما….

خودتان به تصاویرنگاه کنید .

کاش کسی را مسئول جمع آوری این ضایعات می کردند تااینگونه مراسم اباعبدالله الحسین (ع) زشت جلوه نکند.

مراسم به گلزارشهدا کشیده شدواز آنجا به سوی حسینیه جامع .

حسینیه جامع مملو از جمعیت بود که هربیننده ای به این فکر می افتاد که فداغ به حیسنیه ای باحجم دوبرابرکنونی احتیاج دارد .

درلحظه پذیرایی جهت صرف نهاریکی ازخادمین محترم خطاب به بانوان عزیزفرمودند که جهت صرف نهارحتماباید به طبقه دوم تشریف ببرند .

انگاراین مداح عزیزخبرندارند که طبقه دوم از چندان امکاناتی برخوردارنیست که خانمهای عزیزبخواهند به آنجاتشریف ببرند .

جهت اطلاع باید بگویم که متاسفانه طبقه دوم فاقد یک بلندگوی مناسب جهت شنیدن وگوش کردن به مداحی وسخنرانی می باشد وگذشته از همه اینها از فرشها بسیارگهنه استفاده شده است که واقعا درشان خانمهای عزیز که هرکدام برای خوددارای شخصیتی هستند نمی باشد .

مسئولین عزیزوزحمتکش باید این نواقص که برای خانمها پیش آمده را هرچه سریعترمرتفع نمایند .

 


/span

درباره‌ی فداغ نيوز

یک نظر

  1. مردم فداغ در بیشتر برنامه ها و مراسم با هم هستند اما در ایام محرم برخی ساز مخالف می زنند. ای کاش در ایام محرم کینه ها را کنار می گذاشتیم و با هم برای امام حسین (ع) عزاداری می کردیم. بی شک امام حسین (ع) نیز از ما راضی تر می شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


3 + = 10