خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروز ۴۰۳ فداغ و صدرنشینی تیم محمد زینا با گلباران تیم مهدیه بیرم

بیش از ۷۰ مدرسه در لارستان هوشمندسازی شد

139302011732369452580763

رئیس اداره آموزش‌وپرورش لارستان گفت: بیش از ۷۰ مدرسه در سطح شهرستان لارستان به امکاناتی همچون “لب تاپ” و “دیتا” مجهز شده است.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از لارستان، محمد فیاض‌پور در هفتمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز که بعدازظهر امروز در محل سالن اجتماعات شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد، اظهار داشت: آموزش‌وپرورش نهادی بستر آفرین است و این نهاد همه عرصه‌های علمی، آموزشی و فرهنگی را دربرمی‌گیرد.

وی درباره نقش‌آفرینی آموزش‌وپرورش در زمینه رشد استعدادهای نهفته و توسعه جوامع افزود: هر جامعه‌ای که پرچم‌دار توسعه هستند، بیشترین بودجه را به آموزش‌وپرورش اختصاص داده‌اند.

فیاض‌پور با بیان اینکه پیشرفت در گرو آموزش‌وپرورشی فعال، پویا، قوی، متحول و توسعه‌آفرین است، تصریح کرد: در آموزش‌وپرورش لارستان 286 واحد آموزشی وجود دارد که بخش اعظمی از فضاهای فیزیکی، آموزشی و تجهیزات مدارس به همت خیرین تأمین شده است.

وی با تأکید بر جذب بودجه‌های دولتی در ساخت اماکن علمی و آموزشی خاطرنشان کرد: آموزش‌وپرورش باید برای به روز شدن، تجهیزات و تکنولوژی‌های نوین را وارد مدارس کند.

معاون مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه در چند مدت اخیر بیش از 70 مدرسه در سطح شهرستان به امکاناتی همچون “لب تاپ” و “دیتا” مجهز شده است، بیان کرد: 300 بخاری و 240 کولر در سطح روستاهای محروم لارستان توزیع شده است.

مدیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه در سطح شهرقدیم و شهرجدید لار، به 4 واحد آموزشی جدید نیاز است، عنوان کرد: فرسودگی برخی مدارس سبب نگرانی مسئولان شهرستان شده است که نیاز به نوسازی دارد.

وی با اشاره به علاقه زیاد دانش‌آموزان لارستانی به علوم نوین همچون نانوتکنولوژی گفت: در المپیاد اخیر نانو 300 دانش‌آموز شرکت داشتند که نسبت به سال گذشته رشد 3 برابری داشته است.

فیاض‌پور با ابراز تأسف از عدم وجود یک آزمایشگاه مجهز در زمینه نانو فناوری تصریح کرد: براساس مصوبه دولتی اگر آموزش‌وپرورشی بتواند 50 میلیون بودجه تهیه کند، دولت نیز بودجه‌ای بالغ بر 140 میلیون تومان برای تاسیس آزمایشگاه مشارکتی اختصاص می‌دهد.

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


2 + 8 =