خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروزی فداغ و گلباران میزبان در شب درخشش تیم عمادشهر

عبور درب حرم مطهر امام موسی کاظم (ع) از ارد

فردا (شنبه )مردم ولایتمدار ارد میزبان درب مطهر امام موسی کاظم (ع) و امام جواد (ع) خواهند بود .

آقای نجفی فرمانده محترم حوزه مقاومت بخش ارد با ارسال این خبر فرمودند: درب مطهر امام موسی کاظم (ع) و امام جواد (ع) فردا راس ساعت هشت صبح وارد این شهرخواهد شد واز مردم  ولایتمدار ارد و منطقه  جهت زیارت  دعوت بعمل میاید .

images

آقای نجفی در این باره فرمودند  درب مطهر ابتدا از شهر گراش عبور و سپس بنا به درخواست مسئولین ارد وارد این  شهر خواهد شد و سپس  مردم خنج  میزبان آن خواهند بود .

 

درباره‌ی فداغ نيوز

4 نظر

  1. با درود .. من با نام میگویم که حرف شما بی نام  هزار در صد صحیح است من نتنها خودم که 74 سال دارم وپدرم وپدر بزرگم همین گفتار صحیح شمارا داریم وحاجت ما فقط  از افریننده  عالم هستی میباشد و قرانرا فقط برای دستورات حیات بخش ان میخوانم من برای پدر ومادرم فاتحه طلب میکنم  ولی هیچو ت برایشان قران ختم نکرده ام و نمیکنم  انکس که قران میخواند  اگر نداند چه میفر ماید  مشمول  این ایه قران است  (  حمارا یحمل اسفارا )

  2. با سلام.معمولا درهمه جوامع چه گذشته وچه حال افکار واعتقادات خاصی وجود دارد که شاید از منظر جوامع دیگر آن را شرک، مسخره انگیز، بی ارزش وکار پوچ بدانند.اما مای مسلمان و پایند به فرامین الهی واعتقاد به اصول وفروع دبن که هستیم؟ 
    چرخاندن دربی که قرار است در بارگاه امامی معصوم نصب شود، مردم با عشق و محبت وارادتی که به آن امام دارند می ایند تا خودشان را متبرک به آن کنند، که تبرک هم منشا وریشه قرانی دارد.1زمانی که حضرت یعقوب( ع )از دوری یوسف نابینا شدبه تصریح قران کریم( پس چون مژده رسان آمد، ان پیراهن رابر چهره او انداخت، پس بینا گردیدکه یعقوب گفت ایا به شما نگفتم که بی شک من از خدا چیز هایی میدانم که شما نمیدانید )یوسف ایه96-تبرک و استشفابه پیراهن یوسف،نمونه ای ازتبرک واستشفا به چیزی است که به شکلی منسوب به اولیای الهی است.2در زمان پیامبر اسلام ( ص )نیزروایت های زیادی است که یکی از انها که پیامبر قبای خود راکفن فاطمه بنت اسد قرار داد ودر قبر او خوابید تا به برکت این عمل،فاطمه بنت اسد از سختی شب اول قبر در امان باشد.شاید برخی از مذاهب اسلامی تبرک جستن به دیگری را قبول نداشته باشند وان را شرک بدانند، پس جالب اینجاست در زمان حال واکنون در کشوری که مرکز فرقه وهابیت است هر ساله پرده کعبه که تعویض میشود، پرده سال قبل را قطعه قطعه میکنند و با تشریفات خاص واحترام به عنوان تبرک به سفرای دیگر کشورها هدیه میدهند.سوال اینجاست اگر تبرک جستن به شی ای شرک است پس این عمل وهابیت چه بنامیم؟

    • دوست من منتظر اىن پاسخ و تشبىه شما بودم بله هرگاه سوالى اىنچنىنى آورده مىشه آىات عظام به اىن آىه از قران رجوع مىکنن ولى چرا از خودشون نمىپرسن اىن پىراهن ىوسف نبود که چشمان ىعقوب پىامبر رو بىنا کرد اىن اذن و امر حضرت حق بوده و دىگر هىچ. مگر خدا نعوذ بالله براى خودش تو کتاب و کلام خودش شرىک مىبىند. اىنکه گاهى به سهو نه به عمد از حضرت امام رضا ع حاجت مىطلبىم و شفاى بىمارمون رو از امام مىخواىم ناخواسته و باز هم مىگوىم به سهو براى خدا شرک مى آورىم که اىن درست و پسندىده نىست.

  3. سلام من یه مسلمونم یه شیعه اثنی عشری ام بدون ترک نماز و روزه و اعمال واجب اما هیچوقت به خودم اجازه نمیدم طلب حاجت کنم از تکه ای چوب و چند کیلو فلز بی ارزش پدرم چیزی به من آموخته که شما صدها سال دیگه هم نمیتونین با این طرز تفکری که دارین اونها رو به فرزندانتون آموزش بدین پدرم به من آموخته بجای اینکه فقط قرآن رو از بر کنم و اون رو به گردنم آویزون کنم و از زیرش رد بشم و صورتم رو به در ضریح امامم بمالم راه و روش و گفتارشون رو عملی کنم نه اینکه دنبال فراماسونسیمی باشم که سیصد سال پیش وارد زندگی ام کردن و به غفلت اطرافیانم رو هم گمراه میکنم بهتون توصیه میکنم دوست مسلمان من… کتاب بیشتر مطالعه بفرمایین چرا راه دور اندکی هم از کتابهای آقای مطهری مطالعه بفرمایین اندکی هم از کتابای مرحوم طباطبایی مطالعه بفرمایین. با تشکر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


3 + 2 =