خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات یک چهارم نهایی فوتسال جام نوروز فداغ و حذف یکی از نمایندگان فداغ

عنوان مشکلات فداغ در حضور استاندار فارس

سید محمد احمدی استاندارمحترم  فارس در جمع مردم خونگرم گراش در حسینیه اعظم این شهرستان سخنرانی کردند.

امروز جناب دکتر احمدی به همراه معاونین،  نجیب‌زاده فرماندار لارستان و هیات همراه، دکتر جمشید جعفر‌پور نماینده‌ محترم  گراش،لار و خنج، ، امام جمعه‌ محترم  بخش ارد  بعد از عرض ادب نسبت به مقام شامخ شهدای گراش ، با حضور در حسینیه اعظم ، در جمع مردم پر شور این شهرستان ، به ایراد سخن پرداختند.

فرودی فرماندار شهرستان گراش بعد از خیر مقدم به مهمانان در خصوص اعمال تحریمها از سوی قدرتهای زورگو و مشکلات ناشی از آن به ایراد سخن پرداختند .

مهندس فرودی در بخشی از سخنان خود به پروژه های نیمه تمام از جمله جاده چک‌چک، ،تونل بالنگستان، تاسیس کارخانه‌ سیمان، آب‌ و گاز‌رسانی به بخش ارد و فداغ، و مهمتر از همه  ارتقای دهستان فداغ به بخش، اشاراتی داشتند .

خرم

نمایندگان شورای اسلامی فداغ مهندس نعمت الله خرم و ناصر منصوری نیز در حضور استاندار محترم مشکلات و نارساییهای فداغ از جمله مشکلات پدید آمده در راه ارتقای فداغ به بخش ، آسفالت خروجی فداغ به ارد ،و کمبود آب شرب را مطرح نمودند.

استاندار محترم نیز در پایان به نمایندگان محترم فداغ قول هر گونه همکاری را در این زمینه دادند.

درباره‌ی فداغ نيوز

4 نظر

  1. با درود … فداغ و گراش .

    قبل از سال 1334 سه بیله که همان سه دسته باشد از گراش در فداغ بودند یکدسته از ا نها ئی بودند که با مر حوم محمد خان بیگلر بیگی در قلعه بودند و جزو خدماتی خان بودند مرحوم محمد خان از طرف اقتدار یها نما یند گی داشت و فار یاب و قلعه فداغ را اداره میکرد قلعه فداغ پس از نهضت فداغ بر علیه خوا نین به مرور تخریب گردید وفا ریاب هم تخریب شد وبه جای قلعه در مانگاه فعلی بنا گردید که در 1351 از طرف اقتداریها وا گذار گردید .واما دو دسته دیگر از گراش یکدسته حودود ده نفر در قسمت شرق با زار چه کنونی بنا م چکو . که تعدادی اطا ققها ئی به ار تفاع یک ونیم الی دو متر و به عرض همین حدود بود ویک . احسنگ . که همان طغار باشد در بالا قرار داشت و یکی هم در زیر ان در اطا قق بود وگل های شوره جمع میکردند وبا خر و گل کش انهارا میاوردند به چکو . ودیگهای مسی خیلی بزر گی کار گذاشته بودند وگل شوره در ان میریختند وزیر ان ا تش میکردند تا خوب جوش میا مد وبا پونگ فسیل به میزدند تا سر ریز نشود بعد انرا با او گردنگ بزرگ مسی خالی میکردند ومیریختند در طغار بالا ئی وبه مرور چکه میکرد در طغار پا هینی و چیزی شبیه نبات درست میشد که به ان میگفتند شوره ( نیترات پتا سیم ) واز در خت ( خرگ ) که همان استبرق با شد ودر فداغ زیاد است ذغال درست میکردند که این ذغال زود اتش گیر وبدون دود میباشد وبعدا انهارا بوسیله اسیاب شوره وذغال خرگ و گو گرد هر یک جدا گانه نرم میکردند وبعد هریک به اندازه مخصوص مخلوط میکردند وباروت سیاه درست میشد که البته برای باروت سلطانی که باروت زرد باشد بجای ذغال از نشاسته استفاده میکردند ویک دسته دیگر در جنوب مسجد جامع بود که چکو قبله میگفتند وهمین کار داشتند واز اردبهشت تا شهریور در فداغ بودند و بقیه میر فتند گراش

  2. وتجدر الإشارة إلى أن موضوعات الجائزة تتغير من عام إلى آخر، ففي مجال العلوم الأساسية على سبيل المثال تم اختيار الكيمياء للسنة الأولى والأحياء للسنة الثانية والفيزياء للسنة الثالثة. وتم منح الجائزة لواحد (أو أكثر) من الباحثين حيث شاركوا بأعمالهم الأصلية المبدعة المنشورة في العشر سنوات الأخيرة في مجال الجائزة.
    فداغ نیوز: ترجمه :لازم به ذکر است که این افراد از تغییر جایزه از سال به سال، در زمینه علوم پایه، به عنوان مثال، برای شیمی سال اول و زیست شناسی برای سال دوم و سال سوم فیزیک انتخاب شد

  3. فداغ جان

    مگر قرار نبود که اقای راستی استاندار فارس بشن پ چی شد.

  4. اميدواريم استاندار جديد فارس در حل مشكلات فداغ گام موثري بردارند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


5 + 1 =