خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروز ۴۰۳ فداغ و صدرنشینی تیم محمد زینا با گلباران تیم مهدیه بیرم

فاز نخستین پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج‌فارس با حضور رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس در استان هرمزگان را با ظرفیت تولید روزانه 120 هزار بشکه میعانات گازی به بهره‌برداری رساند.

وی در حاشیه بازدید از بخش‌های مختلف پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج‌فارس و اتاق کنترل در جلسه‌ای با حضور وزیر نفت، مدیران و مهندسان این پالایشگاه، در جریان روند احداث و چگونگی فعالیت‌ها و تولیدات این مجموعه قرار گرفت.

رئیس‌جمهور در مراسم رونمایی از یادمان افتتاح این پالایشگاه با تقدیر از تلاش متخصصان و کارگران پرتلاش کشور، گفت: بهره‌برداری از این پروژه و خودکفایی در تولید بنزین موجب افتخار ملت ایران است.

براساس این گزارش، این پالایشگاه در راستای استفاده حداکثری از تولیدات میعانات گازی استحصال شده در پالایشگاه‌های پارس‌جنوبی و به‌منظور پرهیز از خام‌فروشی، خودکفایی در تولید بنزین با کیفیت، ایجاد ارزش افزوده بالاتر و افزایش درآمد ناخالص ملی در منطقه‌ای راهبردی از لحاظ دسترسی آسان به امکانات و تاسیسات بندری احداث شده است.

در نخستین فاز از پالایشگاه ستاره خلیج فارس، روزانه 12 میلیون لیتر بنزین یورو 4، 4.5 میلیون لیتر گازوئیل یورو 4، یک میلیون لیتر نفت سفید یورو 4 و یک میلیون و 300 هزار لیتر گاز مایع (ال‎پیجی) یورو 4 تولید می‌شود.

با بهره برداری کامل از پالایشگاه ستاره خلیج فارس با تولید 36 میلیون لیتر بنزین با کیفیت یورو 4 و5، تولید بنزین در کشور به بیش از 100 میلیون لیتر در روز خواهد رسید که افزون بر قطع واردات بنزین، امکان صادرات این فرآورده و افزایش کیفیت سوخت مصرفی داخل نیز فراهم شده و ایران به صادر کنندگان بنزین می‌پیوندد.
139506311039397418711314

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


7 + 2 =