خانه / اخبار کوتاه / فداغ جوان و محمدزینا فینالیستهای جام نوروز ۴۰۳ فداغ

فداغ در ماتم شهادت امام حسین(ع) به سوگ نشست

همزمان با روز عاشورا، مردم مومن و عزادار فداغ به یاد حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یارانش به سوگ نشستند.
فداغ امروز شاهد جلوه‌های بی‌بدیلی از عشق و ارادت به امام حسین (ع) و یاران باوفایش بود.
مراسم عزاداری در فداغ ، بخصوص در روزهای تاسوعا و عاشورا ، به دلیل عزیمت شهروندان مقیم بندرعباس و شیراز و دیگر شهرها ، به اوج خود می رسد .
آیین های عزاداری و مدیحه سرایی و روضه خوانی ، اجرای برنامه سنتی و پرطرفدارکابلی در روز عاشورا ،سینه زنی و زنجیرزنی و حرکت هیات های عزاداری در سطح فداغ ، از برنامه های هرساله می باشد که با استقبال قشرهای مختلف مردم الخصوص جوانان و نوجوانان قرار می گیرد .
مردم عزادار فداغ در روز عاشورا از آرامگاههای درگذشتگان خود هم غافل نمی شوند و بصورت هیاتهای عزاداری و به صورت منظم جهت ادای احترام به درگذشتگان و کسانیکه دیگر فرصتی برای حضور در مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان ندارند حضور می یابند و مردم با ذکر فاتحه ، یاد و خاطره آنان را گرامی می دارند
بسیاری از ارادتمندان سالار شهیدان با برپایی ایستگاه های صلواتی در این مکانها ، از هیات های عزاداری پذیرایی می نمایند
امسال تعدادی از جوانان شیفته اهل بیت و از هیات عزاداری حسینیه جامع ، اقدام به واکس زدن کفشهای عزاداران نمودند ، و اینگونه عشق و علاقه خود را به امام شهیدان (ع) ابراز نمودند
اقامه نماز ظهر عاشورا، به یاد آخرین نماز امام حسین (ع) و یاران باوفایش در صحرای کربلا، از دیگر برنامه های ظهر عاشورا در فداغ است .
یکی از سنت‌های رایج در فداغ در روز عاشورا پختن غذا و پخش در بین عزاداران حسینی است که بعد از اقامه نماز روز عاشورا بین همه مردم بخصوص عزاداران حسینی ، توزیع می گردد .

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


9 + 6 =