خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروزی فداغ و گلباران میزبان در شب درخشش تیم عمادشهر

لارستان باید عاری از قاچاق باشد

سوخت سرمایه ملی تمام ایرانیان است، اما عده ای قاچاقچی از این سرمایه سوء استفاده کرده و به اقتصاد کشور آسیب وارد می کنند.

قاچاق فرآورده‌های نفتی و بیشتر از نوع گازوئیل چند سالی است که در استان‌های مرزی کشور به ویژه نوار ساحلی  رونق خاصی پیدا کرده است.

پس از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها یکی از انتظارات این بود که با واقعی شدن قیمت فرآورده‌های نفتی، سودآوری ناشی از قاچاق سوخت کاهش یافته و در نتیجه از قاچاق این فرآورده‌ها جلوگیری به عمل آید.

ولی با توجه به میزان بالای اختلاف قیمتی در داخل و خارج همچنان قاچاق سوخت در استان‌های مرزی رونق چشمگیری دارد.

مرگ ده‌ها تن از اقشار مختلف مردم در جاده‌ها به واسطه حادثه آفرینی‌های خودروهای حامل سوخت قاچاق به دلیل سرعت بیش از حد، یکی ده‌ها پیامد ناگوار اجتماعی این معضل می باشد.

قبلا قاچاق سوخت وبه ویژه گازوئیل  بیشتر در استان هرمزگان شیوع پیدا کرده بود ولی تاز گیها همانگونه که در بعضی سایتها خوانده اید ، این پدیده شوم در حال سرایت کردن به سایر استانها نیز می باشد .

متاسفانه در خبرهای چند روز قبل آمده بود که نیروهای جان برکف نیروی انتظامی ، در لارستان موفق به کشف  مقادیر قابل توجهی  سوخت قاچاق شده اند .

واقعا وقتی از کنار پمپ بنزینها  وپمپ گازوییل رد می شویم وچشممان به صفوف طویل کامیونداران می افتد دلمان می سوزد .

چرا باید بعضی افراد برای منفعت شخصی خود ، سرمایه میلیونها ایرانی را ، به خارج قاچاق نمایند ؟

وجدان این افراد کجا رفته است ؟ چرا لارستان ما که زبانزد ایران دوستی ومهد کهن ایرانیان است، باید جولانگاه تعدادی جوجه قاچاقچی گردد.

در این  میان همه مردم مسئولیت دارند با نیروهای زحمتکش انتظامی همکاری نمایند وعرصه را برقاچاقچیان سرمایه ملی تنگ نمایند وآنان را  معرفی نمایند .

قاچاقچیان سرمایه ملی باید بدانند که لارستان ، محل مناسبی برای جولان آنان نخواهد بود و به زودی زود همه آنان توسط نیروهای عزیز انتظامی ونیروهای مردمی شناسایی وبه سزای اعمال ننگین خود خواهند رسید .

 

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


5 + = 14