خانه / اخبار کوتاه / فداغ جوان و محمدزینا فینالیستهای جام نوروز ۴۰۳ فداغ

مانکن مغازه ها هرروز بی حیاتر می شوند!

با گذشتن از خيابان‌هايي كه مغازه‌هاي بوتيك و فروش لباس در آنجا فعاليت دارند، متوجه كسي يا كساني مي‌شويم كه از پشت ويترين نگاهمان مي‌كنند! روي كه برمي‌گردانيم با مانكني بي‌جان مواجه مي‌شويم با لباس‌هاي رنگارنگ و مدل‌هاي ظاهري و پوششي عجيب و غريب و ژست‌هاي نابهنجار!
مانكن‌هايي با شباهت بسيار به برخي از شهروندان؛ برخي با لباس‌ها و آرايشي كوركننده كه در بازار رقابت، وسيله‌اي شده‌اند براي جذب هر چه بيشتر مشتريان و رهگذران كه با ديدن ويترين‌ها و مانكن‌ها به خريدن لباس تشويق مي‌شوند. لباس‌هايي كه در تن ما آدم‌ها هم معقول و مطابق عرف نيستند ولي تا وقتي در تن مانكن‌ها هستند ظاهراً اشكالي بر آنها وارد نيست! مانكن‌هايي كه الگويي براي نوع پوشش ما هستند.

مانكن‌هاي پشت ويترين‌ها در بيشتر شهرهاي كشور به ويژه كلانشهرها و در صدر همه در تهران، اين روزها وقيح و بي‌حياتر از هميشه شده‌اند تا به اين طريق، هم پول بيشتري نصيب فروشنده كنند و هم خواسته يا ناخواسته، بدپوششي و عرياني را ترويج كنند. ژست برخي از اين مانكن‌ها و حالت‌هايي كه ساخته شده يا قرار گرفته‌اند به اندازه‌اي نامتعارف و زشت است كه حتي به تنهايي هم نمي‌شود ايستاد و به آن نگاه كرد چه رسد به همراه خانواده ها

 

 

 

درباره‌ی فداغ نيوز

یک نظر

  1. حمله سایبری به «بی بی سی» فارسی
    اینترنت –
    در پی حملات مقام های جمهوری اسلامی به فعالیت های «بی بی سی» فارسی، شبکه اینترنتی این موسسه خبری مورد حمله سایبری قرار گرفت. مارک تامپسون مدیرکل «بی بی سی» روز (چهارشنبه) با اعلام این خبر همچنین به موارد دیگری از این گونه اقدامات همچون اختلال در برنامه های «بی بی سی» که از طریق ماهواره ارسال می شود و خطوط خودکار تلفنی این موسسه در لندن اشاره می کند. تامپسون از انتساب صریح این حملات به جمهوری اسلامی خودداری کرد ولی در عین حال همزمانی اقدامات مقام های تهران برای محدود کردن فعالیت این موسسه خبری با انجام حملات سایبری را «مشکوک» توصیف کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


3 + 9 =