خانه / اخبار کوتاه / مسابقات فوتسال دانش آموزان منطقه فداغ ویژه ایام الله دهه مبارک فجر

مبادله نهاده با مرغ جواب نمی‌دهد

مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران با بیان اینکه تحویل نهاده در قبال دریافت مرغ نمی‌تواند در کنترل قیمت بازار موثر باشد، گفت: دولت به جای این صحبت‌ها حداقل نهاده ۸ استان تاثیرگذار را فراهم کند.
حسین مقدم نیا در واکنش به تصمیم اخیر سازمان وزارت صنعت، معدن و تجارت استان تهران برای معامله کالا به کالا با تولید کنندگان اظهار داشت: مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران می‌گویند به ازای تحویل ۴.۸ کیلوگرم ذرت و ۲.۲ کیلوگرم کنجاله سویا تولید کنندگان یک کیلوگرم مرغ گرم به قیمت ۴۴۰۰ تومان در میادین تحویل دهند.

مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران کشور افزود: این اقدام مسئولان سازمان بازرگانی استان تهران اگرچه در تلاش برای کنترل قمیت بازار انجام می‌شود اما اقدامی مناسب نیست.

وی افزود: مسئولان سازمان صنعت انتظار دارند سه درصد از تولید روزانه به این روش وارد چرخه توزیع شود اما با توجه به اینکه روزانه ۵ هزار تن مرغ در این صنعت تولید می‌شود و ۷۰۰ تن مرغ تنها در تهران مصرف می‌شود توزیع اندک نهاده نمی‌تواند تاثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: ضمن اینکه از چند وقت پیش یک شرکتی حدود ۳۰۰ تن مرغ به این روش به سازمان صنعت فروخته اما تاثیری در قیمت بازار نگذاشته است.

این مقام مسئول پیشنهاد داد، دولت به جای اقدامات مسکٌن و زودگذر، اگر بتواند نهاده‌های تولید کنندگان ۸ استان بزرگ تولید کننده را تامین کند مرغ و تخم مرغ به قمیت مناسب‌تری در اختیار مصرف ‌کنندگان قرار می‌گیرد.

وی گفت: حدود ۵۰ میلیارد تومان پول ۱.۵ ماه است به حساب واریز‌ کرده‌ایم اما هنوز محموله نهاده را تحویل نداده‌اند.

به گفته مقدم‌نیا سازمان صنعت، معدن و تجارت روز سه شنبه این هفته موضوع نحوه تحویل نهاده در قبال دریافت مرغ و تخم مرغ از تولید کنندگان را بررسی می کند.

دو روز پیش نیز جلسه‌ای با حضور نمایندگان تولید کنندگان در محل سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران برگزارشد اما به نتیجه نرسید.

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


2 + = 3