خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروزی فداغ و گلباران میزبان در شب درخشش تیم عمادشهر

حریم و مرز جغرافیایی فداغ را مشخص نمایید

اگر نیم نگاهی به گذشته داشته باشیم در می یابیم که پی بردن به  مختصات جغرافیایی فداغ خیلی آسانتر و راحتتر بود نسبت به الان .

وسعت فداغ در دورانی نه چندان دور از شرق به دیده بان و مغدان و ارتفاعات مشرف بر آنها و از غرب به خلیلی – جنوب به  سد تاریخی گمپو و ارتفاعات آن و از شمال هم  به گردنه بالنگستان و ارتفاعات آن ، خلاصه می شد .

نت

متاسفانه با سهل انگاری مسئولین وقت  قسمتهایی از حوزه استحفاضی فداغ  جدا گردید و سد تاریخی گمپو و ارتفاعات آن به بیرم – روستای دیده بان که هم زبان و هم کیش فداغ می باشد به راحتی به صحرای باغ ملحق کردند و در حال حاضر هم زمزمه هایی بر سیطره ارد بر کوه بالنگستان فداغ به گوش می رسد  .

در این رابطه  اولا از شورای اسلامی  فداغ جدا می خواهیم که پیگیر این مسئله مهم باشند و مختصات جغرافیایی  حوزه فداغ را تشریح فرمایندتا چون گذشته و در اقدامات غافلگیرکننده ناچار نباشیم از قسمتهای دیگری از فداغ چشم پوشی نماییم .

ثانیا از فرمانداری محترم گراش می خواهیم  مجدانه در بازپس گیری  بخشهایی از فداغ  ، که قبلا جزو لاینفک فداغ بوده ولی اینک بنا بر دلایلی جدا گشته اند، تمام تلاش خود را بکار بندد .

به  راستی آیا اگرروستای  دیده بان که مردمان خونگرمش همزبان و هم کیش  با مردم فداغ می باشد و فاصله چندانی هم با مرکز ندارد جزو فداغ بود ، آیا وضعیت ما هنوز همینگونه بود ؟

 

 

درباره‌ی فداغ نيوز

2 نظر

  1. لطفا هرکی میتونه بره و نقشه فداغ رو توی گول کامل کنه

    البته بعضی چیزها رو هم باید اصلاح کنه

  2. سلام، ضمن تشکر از تغییر قالب سایت فداغ نیوز پیشنهاد می کنم تصاویری از آثار تاریخی و دیدنی فداغ را در بالای سایت بگنجانید تا اینقدر خالی نباشد.
    موفق و سربلند باشید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


6 + = 11