خانه / اخبار کوتاه / گردهمایی روسای هیئت های تیراندازی شهرستانها، باشگاهها و کمیته های تخصصی استان فارس۱۴۰۲ برگزار شد

مسئولین و وعده های بهاری که زود فراموش شدند

از آغاز بکار شورای اسلامی فداغ در تاریخ دوازدهم شهریور 1392 نزدیک به یک سال و دو ماه می گذرد.
شورایی که با هدف ساختن فداغ و اجرای کامل طرحهای نیمه تمام ، خود را به مردم معرفی کرد و الحق هم که طوفانی شروع کردو لقب شورای سازندگی را به خود اختصاص داد .
آسفالت کوچه ها و تخریب دهها منزل که در طرح عمرانی این نهاد قرار داشتند از اقداماتی بود که در همان اوایل روی کار آمدن شورای سازندگی شاهد آن بودیم.
به صحنه آمدن خیرین و گرفتن بازوی شورا و جمع آوری بودجه 3084000000 ریالی !!! هم مزید بر علت شد تا انتظارات از خادمین مردم بالا رود .
با شروعی که از شورای جدید شاهد بودیم انتظار می رفت فداغ به زودی جایگاه واقعی خود را باز خواهد یافت و دهها طرح نیمه تمام گذشته را به اتمام خواهد رساند و از همه مهمتر اینکه پروژه ارتقاء فداغ به بخش که به قول مسئولین شهرستان و مسئولین وقت فداغ ، روزهای پایانی جهت اجرایی شدن خود را طی میکرد به اتمام برساند و ما شاهد جشن با شکوه ارتقاء فداغ به بخش باشیم انتظاری که متاسفانه سالهاست گریبانگیر مردم شده و هر روز خبری تازه از اجرایی شدن این مصوبه به بیرون درز می کند ولی تنها چیزی که شاهد آن نبوده ایم اجرایی شدن این مصوبه سئوال بر انگیز است .
بهار فداغ نزدیک است شعار زیبای فرماندار وقت گراش آقای کریمی فرد بود که در افسانه گراش سر داده بودند شعاری که خیلی زود رنگ باخت و ماهرگز شاهد آن بهارزود هنگام نشدیم
شروع انتخابات ریاست جمهوری بهانه ای خوب شد جهت اینکه مسئولین شهرستان بگویند ارتقاء فداغ به بخش بعد از روی کار آمدن رییس جمهور جدید . اما بعد از گذشت ماهها از تنفیذ ریاست جمهوری بهانه ای دیگر روی آنتن وعده ها رفته و آن اینکه تا اطلاع ثانوی هیچ مصوبه ای تصویب نخواهد شد .
index
اجرایی نشدن طرح آسفالت و ایجاد میدان در ابتدای ورودی فداغ که سالها از عمر با برکت آن می گذرد، از دیگر گره های کوری است که بنیاد مسکن و شهرسازی برای مردم فداغ به ارمغان آورده است و متاسفانه چشم خود را بر روی هزاران درخواست و تقاضای مردم فداغ بسته است و فکری در این رابطه نمی کند .
در این بین تنها خاک خوردن و شاهد حوادث دردناک بودن نصیب مردم فداغ شده و بس .
با شاهکار بنیاد مسکن و سکوت مرگبار مسئولین در فداغ ، انتظار می رود نسلهای آینده ما شاهد اجرایی شدن این طرح باشند که باز هم جای بسی خوشحالیست که بالاخره فرزندان فرزندان ما در آینده شاهد حوادث دردناک در این منطقه نباشند
پروژه نیمه تمام دیگری که به قول خیلی ها از نان شب هم واجبتر است ایستگاه آتش نشانی می باشد که بعد از گذشت سالها فقط شاهد بر افراشته شدن پایه های فلزی آن هستیم .
این پروژه بعد از هر حوادث آتش سوزی ، یادی از آن می شود آنهم در صفحات وب و یا روی دفتر و کاغذ ولی خبری از اجرایی شدن آن نیست
ساخت زایشگاه که قول احداث آنرا ، ریاست محترم شورا به مردم داده بودند فقط در حد حرف باقی ماند و خبری از احداث آن نیست .
ساخت مصلی بزرگ جهت انجام نماز جمعه در فداغ نیز از جمله طرحهایی است که هر گز شاهداجرایی شدن آن نشدیم .
در تاریخ 25 مردادماه 1392 و در واپسین روزهای شورای قدیم آقای علی اصغر خاکبیز ظی یک گزارش که در نماز عید سعید فطر ایراد نموده بودند از اختصاص بودجه ده میلیارد ریالی جهت ساخت مصلی در فداغ خبر داده بودند (فایل صوتی آن موجود است ) و با روی کار آمدن شورای جدید هرگز شاهد حرکتی در اجرای این طرح نشدیم
ساخت سالن سرپوشیده ورزشی از دیگر پروژه هایی است که داغ اجرایی شدن آن به دل ورزشکاران و ورزش دوستان فداغی مانده است .
پارک کودک که ساخت آن در زمان شورای فعلی کلید خورد فقط در حد حرف باقی ماند و این در حالیست که دیگر پارک فداغ بنام حافظ بی حافظ شده و هر انسانی با دیدن محیط داخلی آن به تفکر وا می دارد که چرا باید سرمایه ملی را اینگونه حیف و میل کرد .
درختان نیمه خشک شده آن – وسایل شکسته شده بازی بچه ها و لوله های آبی که هر کدام به طرفی انداخته شده و درختان خشکیده همه و همه حکایت از آن دارد که این پارک بر خلاف نام خود ، هیچ حافظی ندارد .
در پایان به چند پروژه نیمه تمام دیگر اشاره می کنیم که هر کدام به دلایلی ، ساخت آن به تعویق افتاده است .
پروژه آبرسانی که هم فرماندار وقت و هم مسئولین قول آن را به مردم داده بودند . واقعا برای مردمی که ادعای ارتقاء به بخش شدن را دارند ولی از یک آب شرب سالم محروم هستند جای سئوال زیاد است .
چرا باید مردم فداغ با 12000 هزار نفر جمعیت هنوز آب را از آب انبارها به منازل خود آورند و حتی در این بین تعدادی افراد هم از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را برده و آب را به قیمت گزاف به مردم بفروشند .
گاز رسانی به فداغ که فقط در حد یک حرف درگوشی باقی ماند و فعلا کسی نامی از آن بر زبان جاری نمی کند .
خانه عالم که سالهاست از اجرای آن گذشته ولی تا کنون به مرحله افتتاح نرسیده است
مطالبی که مطالعه فرمودید شمه ای بود از آنچه مردم بدان نیاز دارند ولی باید چشم به روزهای آینده بدوزند تا شاید معجزه ای شد و فداغ را از آنچه تا کنون دیده ایم نجات دهد .
البته ما منکر زحمات منتخبین خود در شورای اسلامی نیستیم . آنها در حد توان خود تلاش کرده اند ولی روزهای از دست رفته زیادی داریم که هر روز هم بر آنها افزوده می شود .
اگر تا امروز برفرض مثال یک میلیارد ریال برای آبادانی فداغ خرج شده باشد و بخواهیم بر روزهای از دست رفته تقسیم کنیم بی شک هر روزی که فعالیتی صورت نگیرد این بازده کم و کم رنگتر خواهد شد
به امید روزی که مسئولین ما قدر این روزها را بدانند و بدون در نظر گرفتن فصل سرما و گرما ، قطار رو به رشد فداغ را بر روی ریل سازندگی خود به حرکت در آورند

یک سخن هم با مسئولین بنیاد مسکن شهرستانمان داریم و آن اینکه طی یک سال چقدر به فداغ کمک مالی کرده اید ؟
طبق استعلامی که از شورای اسلامی فداغ گرفته ایم ، طی دو سال گذشته حتی یک ریال هم به فداغ کمک مالی نکرده اید .
اینرا به حساب فراموشی شما می گذاریم شاید فکر کرده اید که فداغ جزوی از شهرستان گراش نیست و در دایره کمکهای مالی شما قرار نگرفته است .
انتظار مردم و مسئولین فداغ از شما ، جبران مافات در سال جاری می باشد

البته ما خبرهایی دریافت کرده ایم که انشاء الله صحت نداشته باشد و ان آینکه بودجه اختصاص یافته برای فداغ در جایی دیگر مثلا در مرکز شهرستان خرج می شود که به نظر ما این یک خیانت بزرگ به مردم فداغ می باشد
” در پایان بنا به قول جناب فرماندار محترم ما مردم فداغ در انتظار بهار می مانیم . می مانیم . می مانیم !!!”

درباره‌ی فداغ نيوز

5 نظر

 1. [ads1]سلام. اول چرا درباره جام یادواره مرحوم حسین خرمدل که در فداغ در ماه محرم برگزار شد گزارشی تهیه نکردین.دوم خواهشمندم با مسیول برگزاری اقای رستگار مصاحبه ای ترتیب دهید ودرباره هزینه های این جام که مشخص نشد چگونه خرج شده و مسابقات از کیفیت پایینی برخوردار بود گژارشی تهییه نمایید.چون بعد از قهرمانی تیم فداغ الکتریک بندر فقط دوعدد کاپ به تیم اول ودوم اهدا شد.ودیگطر خبری از اقای گل.بهترین بازیکن. واقای اخلاق و…..نبود.استدعا دارم گزارشی با وحید رستگار ترتیب دهید.
  فداغ نیوز-باسلام همانگونه که اشاره فرمودید این مسابقات درسطح بسیارپایینی انجام گرفت و باوجودی که می شدخیلی بهتربرگزارشود متاسفانه این مهم صورت نگرفت .درموردمصاحبه با آقای رستگار هم فکر نکنم لزومی داشته باشه چون بعید می دانم دراین مورد به صورت شفاف حرف بزنند .

 2. اگه یادتون باشه زمانیکه اسامی خیرین جهت اسفالت کوچه های فداغ در یک برگ تایپ شده بود.پشت این برگ هم یکسری قولها و امیدها از طرف چند خیر نیز در پشت این برگ درج شده بود.که اگر ان برگه در اختیار شما باشد وبایگانی کرده باشید به هیچ کدام از ان قولها عمل نشده.مثلا فلکه ورودی فداغ.بازسازی چهار طاق فداغ.پارک محلی فداغ.فلکه ورودی فداغ و و و و و که چند خیر فقط نام انها بر ان برگ ماند ولی درعمل کاری نکردتد وکمکی نکردند.ودقیق اگه اشتباه نکنم اون برگه ها را محرم یک سال پیش توزیع میکردن.

 3. ازقدیم گفته اند خلایق انچه لایق

 4. یک فداغی

  باسمه تعالی با سلام؛ بگذارید بغضهای در گلو خفته ی بیداردلان این دیار، تَرًک بردارد تا ببینید چگونه هق هق گریه های مظلومانه شان چون شلاقی بر پیکره های آنانی که به سان بختک به جان فداغ افتاده اند و مُرده هایی متحرک بیش نیستند فرود می آید… بگذارید شعله های انتقادات دلسوزان این آبادی، دامن خیانتکاران از خدا بی خبر را بگیرد تا ببینید چگونه زبانه های نقدشان چون گدازه هایی سوزان بر جان و تن آنانی که در راه خیانت به فداغ تلاش می کرده اند و در حقّ مردم ساده دل ستم روا می دارند می خروشد… بگذارید آه ستمدیدگان خسته ی این خاک، از دلها برآید تا ببینید چگونه زخم نَفَسهای بریده بریده شان چون تلاطم دریایی موّاج بر روح پلید آنانی که منافقند و روزی، شیون ناله های ندامت بیهوده شان گوش فلک را پُر خواهد کرد و فریادرسی نخواهند یافت اسید انتقام می پاشد… در این وانفسای بی بازگشت، شما و معدود کسانی که دلشان برای فداغ می تپد اما می توانید با توسعه و ترویج فرهنگ « نقد » به معنای واقعی کلمه که همانا توجه به نقاط قوّت و ضعف مخاطب و بررسی حقیقی و بی کینه و خالی از غرض ورزی و بدون موضعگیری جهت دار مسائل، به دور از خیال پردازیهای پوچ و همراه با ارائه ی پیشنهادها و راهکارهای سازنده و واقع گرایانه با توجه به امکانات و ظرفیتهای بالقوّه ی موجود در فداغ توأم با امیدواری و تلاش و اولویت بندی معضلات و نیز بالا بردن آستانه ی تحمل جهت شنیدن نظریات مخالف و شناسایی و ایستادگی در برابر کسانی که نه تعهد دارند و نه تخصص و همچنین توجه به تجربیات بزرگترهایی که نیّتی خیر دارند، در پی تعالی و پیشرفت این سرزمین گام بردارید… .

 5. محمدسلیمی

  امیدواریم که حرف شما که حرف دل مردم هست به گوش مسووبین بویژه فرماندار محترم رسیده و اقدامی عاجل دراین زمینه بویژه بخش شدن فداغ صورت پذیرد . . به امید آن روز . ان شاالله

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 1 = 4