خانه / اخبار کوتاه / برتری نماینده فداغ در دومین روز از مسابقات جام نوروز ۱۴۰۳

مشترک محترم شما بدهکار هستید!

بسیاری از مشترکان ADSL شرکت مخابرات به دنبال یافتن این سئوال هستند که چرا با یک طرفه شدن تلفن ثابتشان، اینترنت هم قطع می‌شود؛ این گزارش به دنبال یافتن پاسخی برای این سئوال است.
یش از یک دهه است که اینترنت پرسرعت یا همان ADSL وارد ایران شده و مردم قم هم که از نظر سرانه مصرف اینترنت جزء برترین‌های کشور بوده و هستند از نخستین مشتریان این فناوری بوده‌اند.
در آغاز شرکت‌های خصوصی ارائه‌دهنده خدمات اینترنت پرسرعت (PAP) این امکان را برای مشترکان خود فراهم می‌کردند که بر روی خطوط تلفن ثابت خود بتوانند از اینترنت پرسرعت استفاده کنند؛ اینکه این امر چه فراز و فرودهایی را پشت سر گذاشت و مشترکان خانگی از خرید سرویس‌های بالای 128 مگابایت بر ثانیه محروم شدند تا کندی و قطعی مکرر اینترنت خود حدیث مفصلی است که در این گزارش، مجال روایت و پرداخت به آن نیست و در اینجا فقط به بحث در مورد یکی از مشکلات مشترکان آن هم آن دسته از مشترکانی که مستقیما از شرکت مخابرات درخواست ADSL کرده‌اند می‌پردازیم.

حقیقت این است که در آغاز شرکت مخابرات هم مانند سایر شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت پرسرعت، ابتدا هزینه سرویس مورد نظر را دریافت و سپس اقدام به برقراری خدمات می‌کرد اما دیرزمانی نیست که این شرکت سرویس جدیدی را راه‌اندازی کرده که اتفاقا از سوی مردم مورد استقبال هم قرار گرفته؛ این خدمت جدید همان سرویس Post Paid یا دریافت هزینه اینترنت بر روی قبوض تلفن است.
در ابتدا به نظر می‌رسد که این سرویس جدید بسیار به‌صرفه‌تر و از نظر پرداخت هزینه اینترنت هم راحت‌تر است و این امر حقیقت هم دارد، اما مشکل زمانی خود را نشان می‌دهد که برخی مشترکان به هر دلیل قبوض تلفن خود را در موعد مقرر پرداخت نکنند که البته همه آنها هم عمدی نیست و بیشترشان به دلیل فراموشی، مشغله کاری یا اشتباه در قرائت مهلت پرداخت است، به هر روی مشترکانی که از سرویس Post Paid استفاده می‌کنند به محض یک طرفه شدن خط تلفن ثابت به دلیل عدم پرداخت قبض، با قطعی ADSL هم مواجه می‌شوند در حالیکه از نظر فنی امکان جدا بودن این دو سرویس یعنی اینترنت و امکان برقراری تماس تلفنی وجود دارد.
فردی که خواست نامش فاش نشود، در منزلش از ADSL مخابرات استفاده می‌کند که دچار همین مشکل شده و قبض به دست برای حل آن راهی شرکت مخابرات است.

وی می‌گوید: نمی‌دانم دلیل این مشکل چیست! گمان می‌کنم اشتباهی رخ داده باشد، چراکه به محض قطع تلفن ثابت خانه‌ام، ارتباط اینترنتی‌ام هم قطع شده، اما در گذشته چنین چیزی رخ نداده بود.
زمانی که این جوان، از شرکت مخابرات خارج می‌شود؛ هرچند کارمند مربوطه او را توجیه کرده، اما ظاهرا دلیل مخابرات چندان برایش قانع‌کننده نبوده است.
وی می‌افزاید: به من گفتند چون از سرویس جدید پرداخت هزینه بر روی قبض استفاده می‌کنید بدهکار ما هستید و وقتی هزینه تلفن‌تان را پرداخت نکرده‌اید نباید از اینترنت هم استفاده کنید.
این جوان می افزاید :وقتی تلفن ثابت قطع می‌شود می‌توان از تلفن همراه استفاده کرد تا زمانی که مجددا با پرداخت هزینه قبض، بتوانیم تلفن را وصل کنیم اما وقتی اینترنت قطع می‌شود بسیاری از کارها بر روی زمین می‌ماند و این اصلا توجیه مناسبی نمی‌تواند باشد.
13911011000150_PhotoA

درباره‌ی فداغ نيوز

یک نظر

  1. ” سرویس‌های بالای ۱۲۸ مگابایت ” !!!
    کل پهنای باند استان فارس هم فکر نکنم اینقدر باشه!!!

    128 کیلو بیت

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


5 + = 14