خانه / اخبار کوتاه / فداغ جوان و محمدزینا فینالیستهای جام نوروز ۴۰۳ فداغ

مصاحبه با خانم قربانی تنها پزشک درمانگاه فداغ

شرايط اخذ پروانه مطب در شهرهاي بزرگ چنان دشوار شده است که بسیاری از پزشکان برای گذراندن خدمات قانوني در مناطق محروم و كسب ۳۶۰ امتياز تمایل چندانی ندارند و بيكاري و کناره گیری از شغل پزشکی را به خدمت در مناطق محروم ترجیح می دهند.
اما خانم قربانی دکتر شاغل در فداغ ، باهمه نارساییها و کمبودها در مناطق محروم ، بخصوص فداغ جنگیده و خدمت به مردم محروم را از وظایف خود می داند.
ضمن تشکر و قدردانی از ایشان، با هم پای صحبت این پزشک متعهد با سید سجاد قتالی نماینده و خبرنگار فداغ نیوز در فداغ ،می نشینیم
پرسش: سلام خانم دکتر لطفا خودتان رامعرفی بفرمایید
پاسخ: من هم سلام دارم خدمت شما و تمامی اهالی فداغ . بنده دکتر آنیتا قربانی جهرمی هستم
پرسش:خانم دکتر از حضور شما در فداغ چه مدت می گذره:
پاسخ:بنده تازه به فداغ اومده ام و هنوز یک ماه نشده است فکر کنم نهم شهریور بود.
پرسش:خانم دکتر بنده دیروز قصد داشتم جهت مصاحبه خدمت برسم تشریف نداشتید و مطب هم تعطیل بود.چرا؟
پاسخ:ما هفته ای دو روز ده گردشی داریم و به سمت لب شکن و خلیلی و بقیه روستاهای اطراف می رویم که اگر مریضی داشته باشند معاینه و معالجه کنیم
پرسش:خانم دکتر شما خودتان تشریف می برید چرا درمانگاه به طور کلی تعطیل می شود . شاید مردم دارو نیاز داشته باشند در هر صورت باید داروخانه در وقت اداری باز باشد ولی اینگونه نیست .
پاسخ:من هم تعجب می کنم که چرا داروخانه و درمانگاه بطور کلی تعطیل بوده ، حق تعطیلی کلی ندارند . داروخانه باید باز باشد . حتما پیگیری می کنم .
پرسش : خانم دکتر شما فقط برای یک شیفت پول میگیرید ؟
پاسخ:نه چطور مگه . منظورتون چیه؟
پرسش:پس اگه اینطور نیست چرا بعد از ظهرها درمانگاه تعطیله ؟ آیا شما دستوری بابت اینکار دارید یا واقعا خودتون کم کاری می کنید ؟
پاسخ: من خودم هم از این بابت ناراحتم و متاسفانه این برنامه از قبل بوده و از زمان دکتر قبلی اینگونه بوده است و من ، تو عمل انجام شده قرار گرفته ام و بارها هم به پرسنل گفته ام که بعد از ظهرها هم بیایند ولی پرسنل از اینکار امتناع می کنند و نمی آیند و من هم به تنهایی نمیتونم.
مشکل اصلی اینجاست که پرسنل نمی آیند!!!
پرسش: این چه توجیهی است خانم دکتر ؟ مگر پرسنل شما رییس مرکز بهداشتند که برای خودشون تصمیم می گیرند ؟
پرسش: آیا از سوی مسئولان بالا، بابت تعطیلی بعد از ظهرها نامه یا تذکری هم اومده برای شما؟
پاسخ: بله اتفاقا امروز هم از شبکه بهداشت و درمان اومدن و راجع به این موضوع صحبت کردند و به زودی این مشکل را حل می کنیم و بعد از ظهرها حداقل دوساعت هم که شده درمانگاه رو باز می کنیم .
حتما انشاالله
پرسش:خانم دکتر آیا شما کادرتون تکمیله و از کادری که در اختیارتون هست رضایت دارید؟
پاسخ:متاسفانه کمبود پرسنل داریم و از مهمترین اولویتها اینه که تزریقاتچی خانم نداریم و این یک معضله . چون بعضی از مراجعین خانم خجالت می کشن و بارها اعتراض کردن ولی متاسفانه اقدامی نشده است (این مطلب بارها و بارها در تحلیلهای خبری فداغ نیوز منتشر و به مسئولین فداغ و شبکه بهداشت ، منعکس شده است ولی کوچکترین حرکتی در رفع آن صورت نگرفته است ) و در ضمن مامای ما داره میره که کاش هرچه زودتر یه ماما برای ما بفرستن .
پرسش:از منزل و وسایلی که در اختیارتون قرار دادن راضی هستید ؟ بله از لحاظ امکانات رفاهی راضی هستم فقط کاش پرسنلمون زودتر تکمیل می شد .
پرسش:چه پیامی برای خیرین فداغ که هم اکنون دارند این مصاحبه رو میخونند دارید . فقط ذکر مهمترین وسایل مورد نیاز لطفا.
پاسخ: اولین وسیله کپسول اکسیژن واقعا لازمه و همچنین کولر برای داخل انباری . این دو واقعا لازمه البته دیگه هم هست ولی الان حضور ذهن ندارم و در اسرع وقت لیستی رو بهتون میدم . کاش منتشر کنید و به گوش خیرین برسونین .
پرسش: خانم دکتر اگه نصف شب مریضی اورژانسی باشد چگونه میتونه به شما دسترسی پیدا کنه و آیا شده که نصف شب مراجعه کننده داشته باشین؟
پاسخ:بنده افتخار می کنم بتونم مشکل اهالی عزیز فداغ رو برطرف کنم و اگر بخوان خارج از وقت کاری بیان میتونن آیفون خونه رو بزنن و بنده تا جایی که مربوط به خودم باشه در خدمتم و شده که ساعت دوازده شب زنگ خونه رو زدن و بنده جوابگو بودم و مشکلشون رو برطرف کردم .
در این مدت کوتاه بیشتر از سه چهار بار اتفاق افتاده و بنده خوشحالم که میتونم کاری انجام بدم ولی اگر نیاز به کارهایی باشه که مربوط به دیگر پرسنله و از توانایی بنده خارج است باید صبر کنند تا فردا صبح .
خانم دکتر، شما از فداغیها راضی هستید ؟ مشکلی تا کنون براتون پیش نیومده ؟
پاسخ: اتفاقا مردم فداغ خیلی خوش اخلاق و خوش قلب هستند و خدارو شکر تا الان هیچ مشکلی نداشتم و خیلی عالیه همه چیز
پرسش:خانم دکتر از اینکه وقتتون رو در اختیار ما قرار دادید ممنونم اگر حرفی مونده بفرمایید
پاسخ:من هم از شما مدیران و خبرنگاران زحمتکش فداغ نیوز ممنونم که ما رو مورد توجه و لطف خودشون قرار دادند و کاش همه اهالی فداغ همینجور این درمونگاه رو مورد توجه خود قرار می دادند چون هر چه بهتر باشه آسایش فردای خودشونه و اگر صدای ما رو به گوش خیرین میرسه کپسول اکسیژن و کولر و دستگاه دندانپزشکی در اولویت وسایل مورد نیازه که اگر دستگاه دندانپزشکی رو بیارن عالی میشه
بازم ممنونم از توجهتون
خیلی خیلی زحمت کشیدید .

درباره‌ی فداغ نيوز

یک نظر

 1. بسیار کار درست و خوبی بود ک از طرف سایت فداغ نیوز صورت گرفت
  واقعا خیرین فداغ به فکر درمانگاه باشند تا جاهای دیگر
  این خیلی مهمه
  چون کار همه به اونجا میوفته و به این فکر کنین ک مثلا ی مریض ب خاطر اینکه کپسول اکسیژن نیست بخاد فوت بشه و به بیمارستان های همجوار نرسه
  شاید این شخص پدر و مادر یا بستگان هرکدوم از ما باشه
  کاش توی سوالاتون درباره آمبولانس ک بیمارستان داره و هیچ استفاده ای از اون نمیشه هم پرسیده بود
  و خیلی سوالای دیگه مثل این ک چرا خانم دکتر قربانی مهر ندارند؟
  این خیلی مهمه و واسه فرم ارجا فداغیها باید برن جاهای دیگه دفتر چه رو مهر کنن
  موفق باشین

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 6 = 10