خانه / اخبار کوتاه / برتری نماینده فداغ در دومین روز از مسابقات جام نوروز ۱۴۰۳

مصاحبه خواندنی با ناصر منصوری رئیس شورای اسلامی فداغ

index

این مصاحبه جهت درج در هفته نامه تیدر که در استانهای فارس و هرمزگان منتشر می شود و سایت خبری فداغ نیوز ترتیب داده ایم
مصاحبه کننده :
حمزه قاسمی مدیر مسئول سایت خبری فداغ نیوز و یکی از اعضای تحریریه هفته نامه تیدر
آقای ناصر منصوری لازم به معرفی ندارد چرا که در دوره شورای چهارم به اتفاق دیگر اعضا ، کارنامه ای بس درخشان از خود به یادگار گذاشت
ناصر منصوری بعد از سالها حضور در شورای اسلامی ، در دوره پنجم موفق به اخذ رای اعتماد دیگر اعضا شد و بر منصب ریاست تکیه زد
منصوری آمده است تا با جدیت تمام پیگیر امور دهستانی باشد که از همسایگان خود فاصله قابل توجهی گرفته است
مردم انتظارات بسیار بزرگی دارند که امیدواریم در دوران چهار ساله شورای پنجم تحقق یابد
1- جناب منصوری خیلی خوشحال هستیم، شما را که دارای کارنامه ای درخشان در شورای چهارم بوده اید در راس شورای پنجم می بینیم
امید که فداغ با درایت شما بتواند به آنچه استحقاقش را دارد برسد .
برای اولین سئوال برنامه های شما برای تکمیل پروژه های نیمه تمام شورای چهارم چیست؟
پروژه هایی مانند ساختمان آتش نشانی – سالن های ورزشی – میدان ابتدایی فداغ – بلوار و ….
جواب: با سلام خدمت دست اندرکاران نشریه وزین تیدر که در همین چاپ شماره اول مشخص هست جهت اتحاد و پیشرفت دو استان و شهرستانهای همجوار امده .
تشکر میکنم بابت پیگیری مسائل و مشکلات و انعکاس ان در نشریه و همچنین سایت خبری فداغ نیوز .
در خصوص سوال اول باید عرض کنم با همکاری خوب اهالی که واقعا در دوره قبل هم سنگ تمام گذاشتند و هم با همت مسئولین و ادارات محترم ، ان شالله بتوانیم پروژه های نیمه تمام را به سر انجام برسانیم و هم پروره های جدید تعریف کنیم. در خصوص ساختمان اتش نشانی با بودجه مصوب شده از طرف فرمانداری و بنیاد مسکن ان شالله امسال تکمیل و تجهیز می شود و پیمانکار در حال اجرای ان است.
سالن ورزشی هم حدود ۱۰۰ میلیون تومان دیگر بودجه مصوب شده که ان شالله قول تکمیل و تجهیز ان تا پایان سال داده اند. میدان بزرگ ورودی با همکاری اداره محترم راه و با هزینه بیش از یک میلیارد تومان تکمیل و افتتاح شد و مقرر شد هزینه اجرای تک لبه توسط شورا و دهیاری تامین شود که مصوبه ان انجام شد و سپس روشنایی ان توسط اداره راه تامین خواهد شد
. بلوارهای جنوبی و شمالی ان شالله با نظر همکاران برنامه برای آنها داریم.‌
البته محدودیت های بودجه ای دستمان را بسته است.
فضای سبز و درختکاری هم ان شاله اگر مقدور شد در بلوار انجام خواهیم داد.
2- برنامه شما برای ارتقا فداغ به بخش چیست ؟ سئوالی تکراری که سالهاست پرسیده می شود و مسئولین به سلیقه خود جواب می دهند
جواب: ارتقاء فداغ در شورای دوره سوم پیگیری شد و پرونده به وزارت کشور هم فرستاده شد.
در دوره شورای چهارم هم بارها با هماهنگی فرماندار محترم پیگیری کتبی و شفاهی و رایزنی با مسئولین کشوری و استان شد
مشکل جمعیتی داشتیم که الحمدله در سرشماری ۹۵ به حد نصاب جمعیتی رسیدیم و این مشکل رفع شد
منتها بدلیل بسته بودن سیستم ارتقا ، هیچ گونه ارتقایی در سطح کشور نداشتیم.
با توجه به باز شدن سیستم و پیگیری مسئولین ان شالله بتوانیم در شورای فعلی این مهم که از ارزوهای اهالی و منطقه است به سرانجام برسانیم و قطعا نظر همکاران در این دوره است که پیگیری مجدانه صورت گیرد.
3وضع راههای برون شهری فداغ چندان مناسب و در حد استاندارد نیست چه برنامه ای برای استاندارد کردن این جاده ها دارید ؟
جواب: توسعه راههای خارج از شهر در حیطه وظایف شورا نیست ، منتها ما هم در دوره قبل و هم الان به جد پیگیر توسعه و استاندارد کردن راهها هستیم که با نظر مثبت و خوبی که مدیر کل راه و اداره راه گراش دادند و همچنانکه می بینید بیش از ۲۰ کیلومتر جاده فداغ – ارد و فداغ – بیرم روکش اسفالت و تعریض حاشیه شد و همچنین جاده فداغ – خلیلی تعریض شد و انشالله باز هم شاهد توسعه راهها خواهیم بود و همچنین پیگیر، جهت اتمام هر چه سریعتر تونل بالنگستان هستیم.
رایزنی هایی صورت گرفته در خصوص اجرای راه روستایی در مغدان و فاریاب با همکاری شورای بخش و جهاد کشاورزی
4کوچه های فداغ هنوز خاکی و در ایام بارندگی گل آلود و غیر قابل عبور است . آیا در زمان ریاست شما این قول را به همشهریان می دهید که تمام کوچه ها را آسفالت نمایید؟
جواب:در خصوص اسفالت کوچه ها و معابر و خیابان در دوره قبل بیش از ۱۰۰ هزار متر اجرای زیر سازی و اسفالت داخلی داشتیم با همکاری دهیاری و بنیاد و اداره راه که از بسیاری از شهرها هم حجم ان بیشتر بوده است
قطعا در این دوره هم اهالی خوب فداغ شاهد اسفالتکوچه و معابر خواهند بود.
هر چند از اهالی تقاضا داریم که با همکاری ساکنین کوچه، نسبت به زیر سازی اقدام نمایند تا انشالله جهت اسفالت در برنامه قرار گیرد.
5وضعیت درمانگاه فداغ هم در حد نام فداغ و جوابگوی جمعیت آن نیست چه برنامه ای برای ارتقاء آن دارید ؟ و اینکه در زمان شورای چهارم زمزمه هایی مبنی بر شبانه روزی شدن درمانگاه فداغ به گوش می رسید ولی اصلا به واقعیت تبدیل نشد . آیا امید دارید در شورای پنجم این مهم به حقیقت تبدیل شود ؟
جواب: در خصوص درمانگاه قبلا کارهایی صورت گرفته و با همکاری دکتر محمدی پیگیری ارتقای درمانگاه به شبانه روزی شد و مجوز داده شده منتها به دلیل کمبود امکانات جهت اسکان پزشک و پرستار و نبود زیر ساخت لازم ، با همکاری خیرین ۴ سوییت اسکان پزشک در دست احداث است و همچنین ساخت سرایداری و ساخت ساختمان ازمایشگاه و مطب پزشک و احیای قلب ، با تکمیل این پروژه ها ، تجهیز ان توسط شبکه بهداشت صورت می گیرد و با پیگیری ما و قول دکتر محمدی تا ۲ ماه اینده ان شالله اتاق مجهز احیای قلب افتتاح خواهد شد.
قبلا کادر درمانی قریب ۵ نفر بود ولی الان پرسنل درمانگاه ۲ پزشک و ۱ دندانپزشک و نزدیک ۲۰ نفر می باشد و همچنین پیگیریم جهت تجهیز امبولانس با همکاری خیرین و شبکه بهداشت
6سد فداغ مکانی مناسب جهت تفریح و تفرج است و در طول روز دهها نفر از این مکان زیبا دیدن می کنند. آیا برای برق دار نمودن محوطه سد برنامه ای دارید ؟ آیا نمی خواهید از سد در آمد زایی جهت بودجه شورا و دهیاری نمایید؟
جواب: در خصوص سد فداغ با توجه به موقعیت مناسبی که دارد و اهالی مناطق اطراف جهت تفریح و اوقات فراغت به این نقطه سفر میکنند در این دوره برنانه های خوبی جهت رفاه اهالی داریم. برق هم در دوده قبل نامه نگاری و کارهای اداری ان انجام شد.
منتها به دلیل کمبود بودجه موفق به ایجاد روشنایی نشدیم.
اعلام عمومی کردیم جهت افرادی که مایل به سرمایه گذاری گردشگری در آن منطقه هستند ولی کسی استقبال نکرد.
هر چند یک دستگاه بازی بچه ها نصب شد. جاده بازسازی و تعریض شد. قرارداد با شخص منعقد گردید جهت ابیاری هفتگی درختان که تا الان ادامه دارد و درختان زیادی پارسال با همکاری دوستاران محیط زیست کاشته شد.
جهت ایجاد درامد قراردادی با تعاونی فرهنگیان جهت پرورش ماهی بسته شد که ان شالله از ثمره و برکت و در امد ان بتوانیم هزینه توسعه اطراف سد جهت رفاه حال اهالی انجام شود.
با توجه به وجود مسجد کنار سد که خود یکی از اولویتهای گردشگران جهت رفاه و راحتی می باشد. ان شالله در این دوره با توجه به رایزنی های صورت گرفته بتوانیم بیش از ۴۰-۵۰هکتار زمین اطراف سد، با همکاری منابع طبیعی به پارک جنگلی و بوستان روستایی تبدیل کنیم

7به نظر شما آیا مسئولین شهرستان تاکنون با شورای اسلامی فداغ جهت تامین بودجه و تامین دیگر امکانات همکاری نموده اند ؟
جواب: در خصوص همکاری مسئولین در دوره قبل اکثر ادارات خصوصا فرماندار محترم کمال همکاری را داشتند و در این دوره هم قول هرگونه همکاری طبق روال قبلی و بهتر از ان داده اند.
برای امسال هم الحمدالله بودجه های خوبی مصوب شده که ثمرات و اجرای ان در اینده نزدیک شاهد خواهیم بود.

8-آیا شورای پنجم برنامه های شورای چهارم را ادامه می هد یا خود برنامه ای چهار ساله جهت فداغ ترسیم می نماید ؟
جواب: در خصوص نظر شورای پنجم نسبت به کارهای صورت گرفته قبل، قطعا هر کاری که جهت منافع فداغ باشد ادامه خواهیم داد و هم پروژه های جدیدی ان شاله انجام خواهیم داد و از دوره اول شورا تا الان روال بر این بوده که ادامه دهنده و تکمیل کننده کارهای قبل باشیم و بسیاری از طرحهای جدید هم با همفکری همکاران ان شالله شروع خواهیم کرد.
9 موفقیت شورای پنجم را چند درصد می دانید ؟
جواب: ان شالله با همکاری خوبی که اهالی فداغ با شورا و دهیاری دارند و با تعاملی که با مسئولین داریم حتما موفق خواهیم شد و از تجربه بزرگان و معتمدین حتما استفاده خواهیم کرد.
10همانگونه که میدانید تا الان از اکثر همسایگان خود عقب مانده ایم – چه برنامه ای برای رساندن فداغ به سرحد مقصود دارید؟
جواب: ان شالله با روند پیشرفت خوبی که در دوره های قبل داشتیم و با انرژی و توان کاری دوستان همکار ، که همگی انها با تجربه و کاردان هستند شاهد توسعه روز افزون فداغ عزیزمان باشیم
در پایان اگر حرف خاص و نگفته ای دارید بیان فرمایید
جواب:حرف خاصی ندارم و بابت تمام همکاریهای اهالی که مایه دلگرمی ماست از تک تک اهالی به نمایندگی از شورا تشکر میکنم و امیدوارم همانگونه که در دوده های قبل مردم و خیرین و مسئولین یار و یاور شورا بودند در این دوره هم همچنان به حمایت خود ادامه دهند تا ان شالله شاهدفداغی اباد و سرزنده باشیم و همچنین سرمایه گذاران جهت اشتغال جوانان سرمایه های خود را در فداغ سرمایه گذاری کنند و الان دولت حمایت خوبی از پروژه های خصوصی و سرمایه گذار میکند.
در پایان ممنون و متشکر از پیگیری های خبرنگار فداغ نیوز و نشریه تیدر و همچنین از زحمات ریاست محترم شورای دوره چهارم جناب اقای همایون جهان پناه کمال تشکر را دارم.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

موفق باشید

درباره‌ی فداغ نيوز

یک نظر

  1. کار شورا عالی بوده
    و عالی تر هم خواهد شد
    خسته نباشد اعضای محترم شورا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 6 = 7