خانه / اخبار کوتاه / فداغ جوان و محمدزینا فینالیستهای جام نوروز ۴۰۳ فداغ

معرفی دو شبکه ضد شیعی فارسی زبان

از مهمترين اقدامات ضد دينی و مذهبی دشمنان مردم ايران در فضای ماهواره، می توان به تأسيس دو شبکه وهابی فارسی زبان (کلمه و وصال فارسی) و پخش سريال عربی الحسن و الحسين از شبکه های ماهواره ای عربی در رمضان امسال اشاره نمود:

شبکه وصال فارسی :

رویکرد شبکه: وهابیت سلفی – عملکرد شبکه: تند رو مذهبی – مدیریت محتوایی برنامه ها: دکتر عبدالرّحیم ملازاده (أبو منتصر بلوچی) – وابستگی رسانه ­ای: تلویزیون «الوصال» کویت – کشور مطبوع: کویت – زبان: فارسی – مخاطبین: مسلمانان فارسی زبان – تاریخ تأسیس: رمضان 1432 هـ.ق

درباره شبکه وصال فارسی

شبکه وهابی «وصال فارسی» خود را “تریبون اهل سنت فارسی زبان” معرفی کرده و در مرام نامه اش چنین می­ آورد:

” اهل سنت در شبکۀ وصال با توجه با عقیدۀ پاک و مرام صادقانه ای که دارند ، جز خدمت به جامعۀ بشری و عموم هموطنان و همزبانانی که حرفشان را می فهمند؛ جز تقدیم و معرفی عقیدۀ پاک و زلال خود که مبنی بر قرآن و سنت صحیح رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم و عقل و فطرت سالم و برهان و استدلال محکم و صادقانه با فهم پیشگامان امت به شمول صحابه و اهل بیت گرامی آنحضرت صلی الله علیه و آله و سلم است هیچ طرح و برنامۀ دیگری ندارند.”

داعیه صلح جویی و صلح طلبی نیز در بخشهایی از معرفی این شبکه دیده می شود:

“وصال آمده تا حلقۀ وصلی باشد بین مؤمنان و تمام حق جويانى كه در طلب حق مي تپند، تا از منبر آن، حق بگویند و حق بشنوند و با حق خالص و بي شائبه آشنا گردند”

و همچنین می افزاید:

“وصال آمده تا کدورت ها، كينه ها، حسادت ها، و دشمنی هایی که مدعیان اسلام ناب و پیروی از اهل بیت پیامبر گرامی صلی الله علیه و آله و سلم به نام دين در بین ملت ها کاشته را ریشه کن نمايد، و فضايي از محبت و اخوت و برادری و برابري و همزیستی مسالمت آمیز را در ميان آحاد جامعه بوجود آورد”

[ اما اشاره نمی کند در صورتیکه هدف اصلی، اخوت و برداری و باصطلاح “روشن نمودن اذهان مسلمانان” و اصلاح جامعه اسلامی می باشد، چرا باید مدام و به شکلی ناپسند در برنامه های مختلف خود به اندیشه ها و آراء مختلف مسلمانان و علی الخصوص عقاید شیعیان و ناسزا گفته و به شکل دائمی به تمسخر اندیشه شیعی و نخبگان شیعی پرداخته شود.]

اما تفکر وهابیت که این شبکه از همان مهمل برخاسته است، در بخشهای دیگری از این معرفی نامه ظهور و بروز یافته است؛ چه آنکه در بخشی از آن چنین آمده است:

“… بین بندگان و آفریدگارشان هیچ واسطه ای نیست ، و الله متعال از رگ گردن نیز به بندگانش نزدیکتر است”

شبکه وصال در تبیین مسئولیت خود ساخته اش، به شکل آشکار به دو محور اصلی اشاره می نمایدکه اولین محور آن نیز بدین شرح است:

“اول: توحید خالص و یکتاپرستی ناب و شفاف به دور از هرگونه شرک و بدعت و قطار واسطه ها و وسیله ها؛ همان توحیدی که پیام آشکار قرآن کریم و دعوت تمام پیامبران الهی و مقصود اصلی آفرینش و تنها سبب نجات و سعادت انسان در جهان است.”

در بخش دیگری از این معرفی نیز میتوان نشانه های حقد و کینه دست­اندرکاران این شبکه را نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دولت های شیعی منطقه دریافت:

“وصال پیام وصلی است بین بندگان و پروردگارشان به دور از سلطه قهریه و جبروت كاذب مستبدان و دیکتاتوران و جاه طلبانی که می خواهند تمام امور دین و دینا را با منطق زور و فشار و تقلید کورکورانه بر مردم تحمیل کنند.”

روشن است که این شبکه برای فارسی زبانان است و نمیتواند چنین اشاره ای را به جای دیگری یا کشور اسلامی دیگری نسبت داده باشد. گرچه در خلال برنامه های این شبکه نیز این موضع به روشنی دیده می شود.

«عبدالرحیم ملازاده» کیست؟

شبکه فارسی وصال به پیشنهاد شخصی به نام «عبدالرحیم ملازاده» تاسیس گردیده و هم اکنون مشغول به فعالیت است. بخش عمده ای از برنامه های این شبکه نیز توسط همین فرد مدیریت و اجرا می­شود. برنامه هایی همچون « اصلاح » و « منبر جهانى» .

ملازاده از ایران سالها پیش به کویت پناهنده شده و از توهین به تمام ارکان جمهوری اسلامی پرهیز نمی کند. او که پیشتر در شبکه ماهواره ای «رنگارنگ» برنامه های تکفیری و سراسر توهین خود را اجرا مینمود، در گفت و گوی خود با شبکه الوصال کویت آورده است:

” شبکه «وصال فارسی» می تواند از هزاران مسجد و منبر تأثیر بیشتری داشته باشد” او همچنین افزوده است ” بزرگ ترین جهاد، جهاد زبانی است و تأثیری که یک شبکه ماهواره ای در مدت پنج سال می تواند داشته باشد، از 500 سال فعالیت و تبلیغ عادی بیشتر است”.

گرچه او درادعاهای خود گفته است: “ما نمی خواهیم جنگ طایفه ای بر انگیزیم ! بلکه می خواهیم مثل دیگر ملت ها با امنیت و آزادی زندگی کنیم” !!!

او که با نام «أبو منتصر بلوچی» نیز شناخته میشود برادر عبدالعزیز ملازاده (۱۲۹۵ سرباز – ۱۳۶۶ مشهد) از علمای اهل سنت و عضو مجلس خبرگان قانون اساسی است.

آنچه در این میان جالب توجه است تفاوت فاحش اعتقادات این دو برادر است. به همین جهت مختصری از زندگی عبدالعزیز ملازاده در اینجا می آوریم:

عبدالعزیز ملازاده در سال ۱۲۹۵ در سرباز به دنیا آمد. پدرش مولانا ملازاده سربازی، قاضی القضات بلوچستان بود. او در جوانی به تحصیل و بعد از آن تدرسی علوم اسلامی پرداخت. در سال ۱۳۳۰ مدرسه دینی عزیزیه سرباز را بنیان نهاد و بعد از آن نیز مدارس و مساجد بسیاری را در استان سیستان و بلوچستان تاسیس کرد.

او همواره از تمامیت ارضی ایران حمایت می‌کرد و خواهان وحدت شیعه و سنی بود. او در سال ۱۳۴۷ در دیداری با روح‌الله خمینی موضوع درخواست تاسیس مسجد اهل سنت در تهران را با وی مطرح نمود. پس از انقلاب و بروز شورش و درگیری در گنبد راهی آن منطقه شد و مردم را به آرامش دعوت کرد. او همچنین به نمایندگی مجلس خبرگان قانون اساسی رسید.

ملازاده در سال ۵۸ دچار عارضه قلبی گردید و همین بیماری منجر به از کارافتادن کلیه‌های وی در سال ۶۴ و مرگ وی در سال ۶۶ گردید.

دكتر عبدالرحیم ملازاده تحصيلكرده دانشگاه های مدينه، دمشق و لبنان است و از او تا کنون دو کتاب منتشر شده است: مهدی موعود یا مهدی موهوم؟ و ویرانگری ها و خیانت های مدعیان تشیع در اسلام.

شبکه کلمه :

رویکرد شبکه: وهابیت سلفی – عملکرد شبکه: تند رو مذهبی – وابستگی رسانه­ ای: مستقل – زبان: فارسی – مخاطبین: مسلمانان فارسی زبان – تاریخ تأسیس: رمضان 1432 هـ.ق – مجریان مطرح: سید عقیل هاشمی و عبدالفتاح خدمتی – کارشناسان علمی مطرح: عبدالله حیدری (مدیر مرکز مطالعات اندیشه و گفتگو)

عناوین کلی برخی شبهات مطرح:

نفی امامت و ولایت حضرت امام علی علیه السّلام

عدم اعتقاد اهل بیت پیامبر و ائمه­ی هدی به امامت خود

جعلی بودن اندیشه امامت و تشیع توسط عبدالله بن سبأ یهودی

عدم اختلاف و نزاع میان خلفای راشدین و امام علی علیه السّلام

امّ المؤمنین بودن عایشه و مصداق اهل بیت بودن ایشان

شرک بودن زیارت قبور متبرک ائمّه معصومین علیهم السّلام

باطل بودن اندیشه شفاعت و برابر شرک بودن آن

دروغ و مجعول بودن شفا از سوی اهل بیت علیهم السّلام

باطل بودن عبادات شیعه به دلیل مخالفت آن با سنت پیامبر

ما حق قضاوت درباره گذشتگان بویژه صحابه رسول خدا را نداریم.

سريال الحسن و الحسين:

در خلاصه داستان اين سريال آمده است: اين سريال به زندگاني امامان حسن و حسين[ع] و فتنه بزرگي كه پس از رحلت حضرت رسول(ص) رخ داد و نقش آنان در دفاع از خليفه سوم عثمان‌بن عفان و همراهي با اميرالمؤمنين علي‌ّبن ابي‌طالب(ع) مي‌پردازد؛ اين سريال همچنين كنار رفتن [امام] حسن[ع] از خلافت [مسلمين] براي ايجاد صلح بين مسلمانان و وحدت امت اسلامي را به نمايش مي‌گذارد.

در همين حال شبكه روتانا در گزارشي درباره اين سريال عنوان كرد: اين سريال نقش يهوديان در توطئه و اختلاف‌افكني بين مسلمانان پس از كشته شدن عثمان را تا شهادت امام حسين(ع) به تصوير مي‌كشد.

«محمد الحسيان» رئيس شوراي اداري شركت مها در گفت‌وگو با روتانا گفت: اين سريال بر اساس حقايق تاريخي ساخته شده و تلاش دارد روابط خوب ميان صحابي حضرت رسول‌الله(ص) از يك طرف و ميان صحابه و اهل بيت(ع) را از سوي ديگر نشان دهد.

وي افزود: همان‌طور كه مي‌دانيم پس از قتل عثمان فتنه‌اي رخ داد اما مي‌بينيم كه اصحاب پيامبر(ص) با وجود اختلاف، بزرگي و اخلاق را رعايت مي‌كردند اما در اين بين «عبدالله‌بن سبا» يهودي به اختلاف‌افكني بين آنان اقدام كرد.

اين سريال قرار است از داستان شورش بر عليه خليفه سوم عثمان بن‌عفان آغاز شود و با نشان دادن دوران خلافت امام علي(ع) و جنگ‌هاي جمل و صفين و دوران امامت امام حسن مجتبي(ع) و صلح ايشان با معاويه به دوران امامت امام حسين(ع) بپردازد و با شهادت ايشان در حادثه كربلا به پايان برسد.

تهيه كنندگان اين سريال معتقدند اين سريال به دنبال ايجاد وحدت عملي در ميان مسلمانان است و گفته‌اند: بر خلاف آنچه كه مي‌گويند اين سريال ايجاد فتنه نخواهد كرد و در طول سه سال گذشته [از طرح اوليه تا پايان كار] تلاش كرده‌ايم تا به احدي توهين نشود.

اما در هفته‌هاي قبل برخي از منابع خبري فاش كردند كه كساني كه بخش‌هايي از اين سريال در انتظار نمايش را ديده‌اند اعلام كرده‌اند سريال «معاويه ، حسن و حسين» نكات زير را دنبال مي‌كند.

1. دروغ پردازی راجب شکل گيری مذهب شيعه تحت عنوان توطئه ايجاد فرقه ای ساختگی به نام شيعه توسط يهوديان منافق و انتساب اين عمل به عبدالله ابن سبأ؛

1.تبرئه يزيد بن معاويه از قتل امام حسين(ع) و مجرم دانستن عمربن سعد، شمر و اهالي كوفه در اين حادثه ؛

2.ارائه صلح امام حسن مجتبي(ع) به شكل نادرست و تبرئه معاويه از نقض صلح‌نامه و نشان دادن برتري وي در برابر امام علي(ع) و امام حسن مجتبي(ع) ؛

3. يكسان نشان دادن امام حسن و امام حسين عليهما السلام با معاويه و يزيد ؛

4.. سفيد و مطهر نشان دادن تصوير معاويه و يزيد؛

5. تحريف و شبهه‌اندازي در حقايق و مسلمات شيعه و تحريف مذهب شيع اثني عشري ؛

6. تنزل جايگاه حسنين(ع) با به تصوير كشيدن آن دو حضرت(ع) و نشان دادن آن دو امام معصوم(ع) بدون هيبت و بدون هرگونه وقار و قداست.

درباره‌ی فداغ نيوز

2 نظر

  1. ممنون که این دو شبکه رو معرفی کردی.ولی چند شبکه دیگه هم هست مثل “وصال حق”و “نور”.من به دوستان اعلام میکنم هرکسی این شبکه ها رو نگاه نکنه چون شبهاتی مطرح میکنه که اگه علم نداشته باشی فورا انسان براش ایجاد شک میشه.شک خوبه در صورتی که دنبال جواب باشیم.ولی اگه بخوایم اون شک رو با فهم ناقص خودمون حل کنیم مطمئنا به جواب صحیح نمیرسیم.فقط من یه چیزی میگم،کسانی که اهل هلم هستند میدونن،هرگیری که اهل سنت و وهابیت به شیعه وارد کنند مثل همون یا بدتر از اون در منابع خودشون پیدا میشه.اگه خواستین مثال هم میزنم

  2. علـــى رزمجــو از قطــــر

    البته اين هم بايد گفت كه چند روز قبل از پخش اين سريال شيخ الازهر مصر با فتوى خود كه گفت پخش اين سريال باعث فتنه ميشود و پخش اين سريال را حرام دانست بعد از اين فتوي ميتوانم بگوييم كه قريب نود در صد از شبكه هايي كه مي خواستند اين سريال رو پخش كنند پخش خود رو متوقف كردند و فقط 5 6 كانال اين سريال رو بخش كردند كه اون كانالها هم از كانالهاي ومعروف كشورهاي عربي نبودند

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


3 + 1 =