خانه / اخبار کوتاه / فداغ جوان و محمدزینا فینالیستهای جام نوروز ۴۰۳ فداغ

منطقه گردشگری تنگه شاه نعمت الله فداغ زیر چتر حمایتی خیرین

حمایت خیرین از حفظ منطقه گردشگری تنگه شاه نعمت الله فداغ

فعالین محیط زیست فداغ نسبت به آبیاری فضای سبز و نگهداری محیط فرهنگی مسجد النبی اعلام امادگی کردند.

*صدای فداغ*: با توجه به خشکسالی اخیر و نیز اهمیت بالای منطقه فرهنگی گردشگردی سد تنگه شاه نعمت الله، نگرانی نسبت به حفظ و مدیریت این منطقه باعث‌ شد تا فعالین محیط زیست و نیز خیرین نیک اندیش فداغی به فکر حل این مسأله باشند.

با هماهنگی های صورت گرفته مقرر شد اقایان «اسد الله خجسته»، «محسن منصوری»، «محمود راستی»، «حیدر کرم پور»، «موسی منصوری» و «علی خاکبیز» در خصوص هزینه های جاری نگهداری فضای سبز و مسجد سد، ماهیانه مبلغ مورد نیاز را پرداخت و پیگیر حفظ و‌ مدیریت این مجموعه توسط فعالین محیط زیست فداغ باشند.
رایزنی جهت تخصیص این مبلغ توسط اقایان همایون جهان پناه، حاج ناصر منصوری و حاج ناصر خرم دل صورت گرفته که اقای حسن درویشی به عنوان مسئول پیگیری این طرح معرفی و از طرف ایشان اعلام امادگی شد.
*ضروری ست شورای اسلامی باتوجه به اهمیت و جایگاه ویژه منطقه برای فداغ، در اسرع وقت نسبت به عقد قرارداد و هماهنگی لازم با خیرین و فعالین اجتماعی، موضوع را مدیریت و نتیجه اقدام خود را به اطلاع عموم برساند.*
پیگیری جهت تخصیص و نصب وسایل بازی کودکان، جلوگیری از تجمعات غیرضروری بعضی افراد همراه با بساط قلیان (صرفا داخل محوطه فرهنگی مسجد) در هنگام حضور گردشگران و خانواده همراه شان، آبیاری توسط ماشین های آبرسانی، اجرای برنامه های فرهنگی در منطقه سد تنگه شاه نعمت الله جهت احیا فرهنگ پاسداشت مناطق گردشگری و نیز کاشت درختان مثمر از دیگر پیشنهادات اعضا *گروه خبر و تحلیل صدای فداغ* بود که انتظار داریم مسئولین محلی نگاه ویژه ای به آنها داشته باشند.

*صدای فداغ در هفته های آینده پیگیر روند اجرای این موضوع خواهد شد.*

درباره‌ی فداغ نيوز

یک نظر

  1. سعید رستگار

    تشکر از تمام خیرین محترم. خیرین و شورای محترم فکری برای روشنایی و برق بکنند عالی میشه. و در مرحله بعد درست کردن مسیر و آسفالت کردن اونجا ضروری هست. و اینکه خیلی بیشتر از اینی که هست میشه اونجا رو آباد کرد مثلا میشه تخته سنگ های بزرگی رو آورد تا محیط جذابی برای عکاسی و عکس گرفتن درست کرد . و…..

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


2 + 1 =