خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروزی فداغ و گلباران میزبان در شب درخشش تیم عمادشهر

ناگفته هایی از فوتسال و جام 93 در فداغ

جام نوروز 93 هر چند با نظم و انضباط خاصی شروع  شد  و لی بازهم شاهد بی نظمیها و کاستیهایی درادامه  بر گزاری آن  بودیم .

ما جهت بر طرف کردن این کاستیها با مستندات و سخنان بزرگان فوتبال فداغ  مقایسه و جهت بر طرف کردن آنها در سالهای آتی جهت بر گزارکنندگان محترم آن منتشر مینماییم .

اولین مسئله که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کرد و تماشاگران عزیز هم ( طبق فایل صوتی که در انتها پخش خواهد شد ) بدان واقف بودند ، زمین سیمانی شده و کاملا پر از سنگ ریزه آن بود که هر بازیکن به محض  زمین خودن ، مصدومیت شدید و خونریزی به همراه داشت .

با وجود اینکه احتمال مصدومیت  بازیکنان ، هر لحظه وجود داشت ولی از کسانی که در زمینه پانسمان و امثالهم تبحر داشته باشند کمک گرفته نشده بود .

ما  شاهد بودیم به محض اینکه بازیکنی مصدوم می شد خود به درمان خود می پرداخت .

وسایل درمان به اندازه کافی وجود نداشت . کل وسایل موجود خلاصه می شد در چند باند زخم و یک عدد بتادین و جالبتر از همه وجود بی حس کننده دندان !!!

که بازیکنان به محض زمین خوردن آنرا به دست و پای خود می زدند!!!

امید آنکه مسئولین شورای محترم ما تا سال آینده سالنی مجهز برای برگزاری چنین مسابقاتی مهیا نمایند .

طبق قولی که  آقای جهانپناه ریاست محترم شورای اسلامی در این زمینه داده بودند ، این مهم دور از دسترس نخواهد بود .به گفته ایشان مقداری از بودجه چمن مصنوعی سالن ،  آماه است و انشاء الله تا سال جدید و نوروزی دیگر ، بودجه کافی فراهم و ما در فداغ شاهد ایجاد سالنی مجهز با امکانات رفاهی کامل جهت ورزشکاران عزیزمان باشیم .

در صورت مهیا نشدن این سالن هم مسئولین به فکر زمینی مناسبتر برای برگزاری چنین مسابقاتی باشند .

چون ورزشکاران ما  به دلیل بی بهره بودن ازخدمات  بیمه ، در صورت بروز هر گونه صدمه ای ، باید سالیان سال حسرت سالم بودن را با خود داشته باشند .

مسئله بعدی وجود امنیت در چنین مسابقاتی می باشد .

شما مردم و مسئولین برگزاری خوب می دانید که وجود تیمهایی خارج از فداغ ، همواره حاشیه داشته و خواهد داشت .

پس چگونه برای برگزاری چنین مسابقاتی از نیروهای زحمتکش انتظامی ، کمک گرفته نشد ه بود . البته در بازی فینال ما شاهد حضور این عزیزان بودیم .

استفاده از بازیکنان به عنوان داور هم در نوع خود بی نظیر بود .

این درست که بازیکنان و داوران ما به آن نوع بلوغ ذهنی رسیده اند که وجدان خود را قاضی نمایند ولی جهت جلو گبری از هرگونه پیش آمد احتمالی بهتر بود از غیر فوتبالیستها داور انتخاب شود تا هیچگونه شک و شبهه ای به وجود نیاید

مسئله بعد توزیع جوایز به بازیکنان بود

نحوه اهداء  جوایز اصلا درست نبود .

این پذیرفتنی نیست که از بلندگو نفر را بخواهند و بگویند اینم جایزه تو که بهترین بازیکن بوده ای .!!

برای اهداء جوایز بهترین بازیکن ، راههای احترام آمیز دیگری هم وجود دارد که متاسفانه در این دوره از مسابقات ما شاهد آن نبوده ایم .

در حین برگزاری مسابقات ما شاهد حضور تماشاگران در پشت بام سرویس مدرسه راهنمایی بدون هیچگونه معدودیتی بودیم .

20140401_175347

آیا مسئولین برگزاری به این امر واقف بودند که در صورت هرگونه حادثه احتمالی ، مسئولیت کامل آن بر عهده آنان بود ؟.

مسئله بعد اینکه در حین برگزاری و یا در پایان آن هیچگونه یادی از پیشکسوتان عزیز سالهای دور فداغ  لااقل در رشته فوتبال نشد .

دردودل یکی از پیشکسوتان عزیز ما دررشته فوتبال ، گویای این حقیقت است .
بقث

آقای نواز رستگار دروازه بان نامی فداغ ، در سالهای دور،  در این زمینه سخنان جالبی داشت .

منیت و قوم گرایی بر فوتبال فداغ حکفرماست . کسی که پارتی نداشته باشد حتی اگر بهترین بازیکن میدان هم باشد جایی در ترکیب نخواهد داشت .

تا زمانیکه منیت در فوتبال  فداغ  وجود داشته باشد ما به هیج جا نخواهیم رسید . تیمهای ضعیف در برابر ما قد علم کرده اند و ما درجا میزنیم

ایشان فرمودند ما در اوج قدرت بودیم . تمام حریفان فداغ از رویا رویی با ما در هراس بودند ولی هیچگاه به خود اجازه نمیدادیم بگوییم تیم ما برزیله .

الان بازیکن تازه توپ را شناخته ادعا میکند ما برزیلیم .

وقتی از ایشان در مورد فوتبال آن روز فداغ پرسیدیم ، آهی کشید و گفت ما بدون هیچگونه امکاناتی ، به جنگ تیمهای قدری همچون ستاره آبی  و پرسپولیس لارستان و تیم پرقدرت برکه خنج می رفتیم  ولی بازیکنان امروز متاسفانه بیشتر دنبال مادیات هستند تا فوتبال .

وقتی از ایشان پرسیدیم احتمالا امروز از شماها قدردانی شود فرمودند : بعید می دانم . امروز دیگر ما فراموش شده ایم و در آخر هم دیدیم که واقعا این عزیزان از نگاه مسئولین محو شده اند ولی از دید مردم هرگز

و اما در روز آخر مسابقات  و در رده بندی و فینال این مسابقات و واقف بودن این امر به مسئولین برگزاری که حتما یک تیم باید برنده شود و مهمتر از همه اینکه این آموزشگاه فاقد نور افکن بود ، چرا بازی زودتر برگزار نشد تا اگر بازی  دو تیم با رقبایشان به وقت اضافی و یا ضربات پالتی کشیده شد ، به تاریکی کشیده نشود که اینگونه هم شد و تنها نوز چراغهای موبایل بود که روشنی بخش ورشگاه بود .

در زمان زدن پنالتی ها در فینال این مسابقات  و حضور تماشاگران با آن جو ملتهب ، در داخل زمین که چه عرض کنم در داخل دروازه ، با کدامین مهیارهای شناخته شده فوتسال مطابقت دارد ؟

و در پایان ما که نفهمیدیم چگونه جام را به تیم قهرمان دادند .

امید آنکه این چند خظ اسباب ناراحتی عزیزانمان  و کسانی که به هر نحوی در اداره این مسابقات دست داشته بودند فراهم نکرده باشد و به امید مرتفع شدن همه این کاستیها در سالهای آینده .

در پایان به همه عزیزانمان اهم از برگزارکنندگان و هم از ورزشکاران و هم از تماشگاران ، خسته نباشید می گوییم .

فایل صوتی ( دانلود کنید )

درباره‌ی فداغ نيوز

یک نظر

  1. دختران فداغ

    سلام خدمت شما مدیریت محترم، همه همکاران وتمامی همشهریان گرامی. امیدوارم ایام خوبی را پشت سر گذاشته باشید و سالی پرخیر و برکت ،همراه با پیروزی و شادکامی را آغاز کرده باشید.
    انشالله در سال جدید شاهد پیشرفتهای روزافزون در تمامی زمینه ها برای فداغ و فداغی های عزیزمان باشیم.
    فداغ نیوز: با عرض سلام و ادب و احترام خدمت مدیر مسئول محترم وبلاگ دختران فداغ .
    امیدوارم سال جدید برای شما و خانواده محترم و همچنین مردم شریف فداغ ، سالی پر بار همراه با موفقیت و شادکامی باشد .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


8 + = 15