خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات یک چهارم نهایی فوتسال جام نوروز فداغ و حذف یکی از نمایندگان فداغ

نحوه پرداخت وام به سیل زدگان سال 95

کلیه وام‌ها بدون سود است و فقط چهار درصد کارمزد دارد
جمشیدی مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گراش در مصاحبه با خبرنگار هفت برکه سهم شهرستان را از محل اعتبارات ، سه میلیارد تومان اعلام کرد:
«از این میزان اعتبارات دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان جهت احداث واحدهای شهری و روستایی و ۴۰۰ میلیون تومان جهت تعمیرات واحدهای خسارت دیده روستایی اختصاص پیدا کرده است که با معرفی بنیاد مسکن از طریق بانک‌های عامل پرداخت خواهد شد.»

جمشیدی وی با بیان اینکه این میزان اعتبارات در مرحله اول پرداخت خواهد شد، اضافه کرد: در کارشناسی فنی که توسط بنیاد مسکن انجام گرفته ۲۲۰ متقاضی از روستا و ۱۲۰ متقاضی از شهر برای دریافت تسهیلات نام نویسی کردند.
بیژن جمشیدی رییس بنیاد مسکن گراش در جلسه شورای مسکن شهرستان در مورد وام خسارت سیل گفت: «این تسهیلات با عاملیت شش بانک پرداخت می‌شود، ۴۴ پرونده روستایی برای وام ۲۰ میلیونی با پنج میلیون بلاعوض ارسال شده است.»
جمشیدی در ادامه گفتگو با خبرنگار هفت‌برکه در مورد وام خسارت در مناطق شهری گفت: «در شهر ما از ۲۵ سهمیه‌‌ی ساخت و ۵۵ سهمیه تعمیری داشتیم. تسهیلات سیل در شهرها ۳۰ میلیون وام و بعد از اتمام کار شش میلیون کمک بلاعوض است.
متاسفانه هنوز پرونده‌ای از طرف شهرداری اعلام نشده است. در وام ساخت باید حتما پروانه ساخت از طرف شهرداری صادر شود و وام تعمیر هم به خانه‌هایی پرداخت می‌شود که پایان کار ساختمانی داشته باشند و از نظر کارشناسی ایمنی آن‌ها تایید شود.»

جمشیدی در مورد نحوه پرداخت وام‌ها گفت: «کلیه وام‌ها بدون سود است و فقط چهار درصد کارمزد دارد بانک‌های مسکن، رفاه، صادرات، ملت و ملی دستورالعمل ابلاغی پیرامون این موضوع را دریافت کرده‌اند. اصل وام و سود را دولت تامین کرده است. اگر بانک‌ها برای پرداخت زنجیره‌ای مشکل دارند اعلام کنند کهبفرستیم دفتر فنی استانداری و مدیر کل آن‌جا تصمیم‌گیری کند.»

جمشیدی این موضوع را فرصتی برای بازسازی بخشی از بافت فرسوده می‌داند: «جهت درجاسازی یک جلسه با شورای شهر داشتیم و گفتیم این موضوع فرصت خوبی است به خصوص برای بافت فرسوده گراش تا بتوانیم افرادی که می‌خواهند درجاسازی کنند شهرداری همکاری کند و یک آماربرداری انجام دهد. پیشنهادم به شورا این است که شورا هم یک مصوبه داشته باشند برای عوارض و پروانه ساخت. البته ما عوارض در روستا نمی‌گیریم یعنی تا ۷۰ متر رایگان است اگر شورای شهر هم می‌تواند یک درصدی تخفیف به آن‌ها بدهد.»
منبع: گریشنا

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 4 = 11