خانه / اخبار کوتاه / برتری نماینده فداغ در دومین روز از مسابقات جام نوروز ۱۴۰۳

نخاله هایی که چهره فداغ را زشت جلوه داده اند

ریختن نخاله ها در اطراف و حومه فداغ ، چهره آنرا کاملا زشت جلوه داده است .

متاسفانه شاهد هستیم تعدادی افراد با عنوانهای مختلف ،اقدام به ریختن نخاله های ساختمانی و ضایعات در ورودی فداغ نموده اند.

ما نه یک نهاد اجرایی هستیم و نه در مقامی هستیم که بخواهیم برای کسی تعیین تکلیف کنیم بلکه بر حسب وظیفه شهروندی  اینرا اعلام می داریم که مشاهده هرگونه نخاله و امثالهم در ورودی فداغ ، در شان و منزلت مردم فرهنگ دوست آن نیست .

اینکه بعضی افراد به خود اجازه می دهند بدون کوچکترین مزاحمتی در هر منطقه که خواستند این ضایعات را تخلیه نمایند ، مسئولین باید پاسخگو باشند .

معمولا در اکثر شهرها و یا حتی روستاها شاهد هستیم که وردوی آنها بسیار زیبا و معمولا به صورت یک دروازه ، درست کرده اند . اما در فداغ شاهد زیبایی که نیستیم هیچ ، با ورود به آن ، چهره زشت در خاطرمان باقی خواهد ماند .

بر مسئولین محترم است که با اختصاص جایگاهی در حومه شهر ، این افراد را موظف نمایند نخاله های خود را فقط در مکان تعیین شده تخلیه نمایند .

اجرای این عمل نشانه فرهنگ والای مردم ، و افزایش زیبایی  فداغ خواهد بود .

درباره‌ی فداغ نيوز

3 نظر

 1. اکبر زمانی

  با سلام خدمت اهالی فداغ ، عرض شود که مشکل اصلی همان کسانی هستند که به فکر منفعت خودشان هستند نه زیبایی و نه خیابان و نه بیابان .
  این تصاویر هم خودم برای سایت ارسال کرده ام و شورا باید جلو اشخاصی که خانه های قدیمی خراب می کنند و لب خیابان می ریزند بگیرد .این اشخاص صد در صد مشخص هستند اما صحبت من با کسانی هست که زورشان میاد ماهی سه هزار تومان به شهرداری بپردازند اینها خودشان آشغال منازلشان را به بیرون می برند . من خودمشاهده کردم که همشهری خودمان آشغال از داخل ماشینش پرت کرده و اصلا اصول رعایت نمیکنه و عین خیالش هم نیست بعدی از نمونه از آشغالهای که واقعا خیلی ورودی فداغ را زشت کرده است و زیر پل کمربندی میریزند از کسانی هستند که بعد از اتمام عروسی آشغالهایشان را خالی می کنند و بعدشم آتیش بزنن و چون انواع بیماری و امراض برای اهالی فداغ همراه دارد اینم باید شورا کسانی که همچین کاری می کنند جلوگیری کنند . و باید مجبورشان کنند با هزینه شخصی خودشان با همان لودر ماشین سنگینی که دارند جا به جا کنند

 2. سلام باید نخاله ها رو در دره ها بریند اونلرو ّبر کنند.

 3. علی رزمجو از قطر

  با سلام
  واقعا مطلبی بجا و خوب است
  در ابتدا باید بگم که ما خودمون فرهنگ خود را درست نکنیم هیچ چیزی درست نمیشود
  من میخوام روش کشور قطر را در خلاص شدن از زباله ها برایتون بگم اینجا میان یه جایی که دور از شهر باشد را انتخاب میکنن بعد یه گودال یا حفره ی بزرگ میزنن هر صبح ماشینهای شهرداری بعد از جمع اوری زباله ها به انجا میروند و زباله های خود را در این گودال ها خالی میکنند بعد از چند هفته یا ماه که این گودال پر شد آن را با خاک پر می کنند در واقع زباله های خود را دفان میکنند و دوباره جایی دیگر گودالی میزنند با مرور ایام این زباله ها زیر زمین تجزیه میشود و هیچ ضرری هم ندارد بلکه فوایدی هم دارد ما میتوانیم از این روش ساده استفاده کنیم توی فداغ عزیزمون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 1 = 7