خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروزی فداغ و گلباران میزبان در شب درخشش تیم عمادشهر

نخستین فرماندار زن در هرمزگان انتخاب می‌شود

استاندار هرمزگان گفت : نگاه دولت تدبیر و امید جنسیتی نیست و رئیس جمهور هم بر استفاده از زنان توانمند در عرصه های مدیریتی تاکید داشته است براین اساس ما در نظر داریم در یکی از شهرستانهای هرمزگان  فرماندار زن معرفی کنیم .

به گزارش  خبرگزاری تسنیم از بندر عباس، جاسم جادری ظهر امروز در مراسم هفته بزرگداشت مقام زن، با اشاره به اینکه حضرت زهرا (س) محور خلقت است، اظهار کرد: حضرت فاطمه اساس و محور خلقت است و آیات بسیاری در قرآن در مورد این بزرگوار نازل شده و خداوند حضرت زهرا را کوثر نامیده که معنای چشمه جوشانی است که هیچ وقت قطع نمی شود.

139211011035054961954983

وی وظیفه زنان را در جامعه بسیار سنگین دانست و افزود: زنان وظیفه مهم مدیریت خانواده و تربیت فرزندان را بر عهده دارند که باید در راستای ایفای این نقش مهم از حضرت فاطمه (س) الگوبرداری کنند.

استاندار هرمزگان در ادامه با اشاره به توانمندی های بالای زنان در عرصه فعالیت های سیاسی و اجتماعی و مدیریتی، عنوان کرد: جامعه زنان و بانوان استان هرمزگان نیز دارای توانمندی و ظرفیت خوبی در عرصه مدیریت هستند و در حال حاضر از مجموع 885 دهیاری موجود در استان هرمزگان، 45 دهیاری توسط زنان مدیریت می شود و همچنین در این استان شهردار زن داریم و ما در نظر داریم تا از زنان در سطوح بالاتر مدیریتی نیز استفاده کنیم.

جادری تصریح کرد: نگاه دولت تدبیر و امید جنسیتی نیست و رئیس جمهور نیز بر استفاده از زنان توانمند در عرصه های مدیریتی تاکید داشته است و بر این اساس ما در نظر داریم تا در یکی از شهرستان های استان هرمزگان فرماندار زن معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه سلامت جامعه به سلامت خانواده بستگی دارد، عنوان کرد: زنان باید حضرت زهرا (س) را به عنوان محور خلقت، الگو و راهنمای خود قرار داده و به خوبی خانواده را مدیریت و هدایت کنند.

استاندار هرمزگان در بخش پایانی سخنان خود سالروز میلاد حضرت امام خمینی (ره) را نیز گرامیداشت و گفت: حضرت امام (ره) با دست خالی اما با ایمان و تقوا توانست نظامی را برپا کند که تمامی دنیا از اقتدار و پیشرفت این نظام در حیرت هستند.

شایان ذکر است؛ در ابتدای این همایش صدیقه نجاتی زاده مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان با بیان اینکه باید سیره حضرت فاطمه (س) را سرلوحه کار خود قرار دهیم، عنوان کرد: استان هرمزگان در حوزه زنان از توانمندی بالایی برخوردار است که باید بتوانیم به خوبی این ظرفیت را به کار بگیریم.

وی افزود: خانواده نقش مهمی در تامین سلامت، امنیت و آرامش جامعه ایفا می کند و زنان در خانواده نقشی محوری دارند.

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 7 = 13