خانه / اخبار کوتاه / فداغ جوان و محمدزینا فینالیستهای جام نوروز ۴۰۳ فداغ

نشست خبری مدیر مجمع القرآن با حضور اصحاب رسانه محلی و کشوری

نشست خبری حجت الاسلام بصیری مدیر مجمع القرآن فاطمیون گراش باحضور اصحاب رسانه کشوری و محلی برگزار شد.
این نشست صبح روز دوشنبه بیست و پنجم مردادماه سال جاری و راس ساعت ۱۰صبح با تلاوت چند از کلام الله مجید شروع شد.
این نشست خبری با حضور حجت الاسلام بصیری مدیر موسسه ، حجت الاسلام زیارتی مدیردارالتحفیظ ، آقای قنبری معاون موسسه ، قاسم ایزدیان خبرنگار خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) ، محمد خواجه پور مدیر رسانه های هفت برکه ، آقای وفایی و خبرنگار نشریه آینه و قاسمی مدیر و خبرنگار سایت خبری فداغ نیوز ، در محل موسسه مجمع القرآن فاطمیون گراش برگزار گردید .
حجت الاسلام بصیری در ابتدای این نشست ضمن حمد و سپاس خداوند به روند شکل گیری و نحوه اداره موسسه از بدو تاسیس تا الان و مشکلات موجود پرداخت .
حجت الاسلام بصیری با بیان اینکه از سال ۷۲ تا الان دولت تنها مبلغ پنج میلیون تومان به موسسه کمک کرده فرمودند: میانگین هزینه ماهیانه موسسه مبلغ سی میلیون تومان می باشد که این رقم کمک دولت می تواند رقم بسیار ناچیزی باشد .
بصیری در ادامه فرمودند: در حال حاضر موسسه تنها با کمک خیرین و از طریق ثبت نام داوطلبین جهت فراگیری و حفظ و قرائت کلام الله مجید تامین می گردد .
ایشان در ادامه از رایزنی با مسئولان و ارگانهای بالاتر جهت تامین مخارج موسسه خبر داد
حجت الاسلام بصیری با اشاره به راه اندازی شعبه ای در اوز و در جواب خبر نگار فداغ نیوز که پرسید آیا قصد دایر کردن شعبه ای در فداغ دارند یا خیر و اگر بله چه امکاناتی لازم است فرمودند: مسئولین فداغ باید در این رابطه درخواست بدهند و در این صورت است که ما با روی باز استقبال می کنیم ولی تا کنون چنین درخواستی از سوی مسئولین فداغ نشده است و موسسه تا زمانیکه از شهری یا روستایی درخواستی صورت نگیرد اقدامی صورت نخواهد داد .
حجت الاسلام بصیری در جواب سئوال دیگر خبرنگار فداغ نیوز که پرسید آیا جهت شرکت در کلاسها لازم است که فرد در طول یک سال حتما در گراش حضور داشته باشد فرمودند: جهت حضور در کلاسهای روخوانی و روان خوانی لازم نیست که فقط در گراش سکونت داشته باشد تنها جهت حضور در کلاسهای شبانه روزی حفظ و قرائت است که فرد باید حتما در خوابگاه و در شهرستان گراش حضور داشته باشد.
حجت الاسلام بصیری در این نشست از طرح قرائت قرآن کریم در منازل به سرپرستی حاج آقا غلامی در شهر گراش در آینده ای نزدیک خبر داد و نحوه اجرای آن نیز اینگونه است که هر روز و یا هرشب در منزل یک نفر اقدام به قرائت قرآن کریم می شود .
حجت الاسلام بصیری در پایان این نشست از ارگانهای بالاتر در سطح استان و کشور خواست که موسسه مجمع القرآن را حمایت کنند چون این موسسه فقط مختص یک شهر یا شهرستان یا استان نیست ، این موسسه متعلق به کل ایران است و سند محکم آن حضور داوطلبینی از شهرها و استانهای مختلف ایران است
آقای ایزدیان خبرنگار بین المللی کشورمان هم در پایان ضمن ابراز خرسندی از برپایی این نشست ، تداوم آن را خواستار شد
در پایان جا دارد از مسئولین محترم موسسه مجمع القرآن و بخصوص آقای وفایی که این فرصت را در اختیار ما قرار دادند کمال تشکر نماییم
425633357_58892

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 4 = 9