خانه / اخبار کوتاه / فداغ جوان و محمدزینا فینالیستهای جام نوروز ۴۰۳ فداغ

نظر شما در رابطه با ارتباط با آمریکا چیست ؟

در یک نظر سنجی قصد داریم نقطه نظرات شما هموطنان عزیز را در رابطه با ارتباط تلفنی رئیس جمهوری اسلامی ایران جناب آقای روحانی ، با رئیس جمهوری آمریکا (باراک اوباما ) را جویا شویم .

نقطه نظرات خود را در این زمینه اعلام فرمایید

جح

درباره‌ی فداغ نيوز

26 نظر

 1. بی فایده

 2. بادرود … هر کشوری که منا فع خودش فدای دیگران نما ید ان سیا ستمدار وکشور دار نیست و امریکا یا هر کشور دیگر باید هزار د ر صد منا فع خودش در نظر داشته با شد که امریکا هم از این امر مثتسناه نیست . تا حدی که در این 70 سال بیاد دارم روسیه قبل وبعد اتحاد جما هیر شوروی ورو سیه کنو نی هزار مرتبه از غرب و امریکا بد تر بوده و است و خو اهد بود در حکو متهای قا جار حکو مت تزاری روسیه چند مملکت را از ایرا ن گرفت که عهد نا مه های ننگین گلستان چای و تر کمن چای نمونه انهاست بعد از جنگ جها نی دوم همین ازر با یجان کنونی بو سیله سید جعفر پیشه وری که حزب کو مو نیست شوروی بود از ایران جدا کردند ومدت دو سال جعفر پیشه وری رئیس جمهور بود وبا کمک امریکا و غرب به ایران باز گشت . در ملی شدن نفت حزب توده که حزب کومو نیست با شد چه خراب کاریها که نکردند از جمله اتش زدن کشتیهای ببر و پلنگ در ابا دان وپس فرار شاه ترسو حزب توده زمام امور بدست داشت که با کمک امریکا سپهبد ذا هدی کو د تا کرد وشاه بز دل به ایران بر گشت و امریکا به زا هدی پیشنهاد کرد که در ایران اعلام جمهوری نما ید وخودش بشود رئیس جمهور ولی ذا هدی قبول نکرد وگفت منئ خیانت نمیکنم که خوب است تاریخ مطا لعه شود بعد از ان خو نخو اران القا عده که در نظر داشتند استان خرا سان را از ایران جدا نما یند که امریکا برای نفع خودش انهارا تار و مار کرد و هم چنین حکو مت صدام حسینرا نا بود کرد در قرا ر داد 1975 با عراق بمدت 48 سا عت جنگ عراق مجبور شد قرار داد الجزیره را بپزیرد وشط العرب شد ار وند رود

 3. سلام
  از وقتی آمریکا به وجود اومده بر علیه ایران داره کار میکنه.زمانی که حکومت دست خودشون بود ارزش ایرانی رو از سگ انگلیسی آوردن پایین تر.چه جنایتهایی که نکردن.بعد از انقلاب و بلند شدن مردم علیه ظلم اونا اول ترورا رو شروع کردن.جنگ به وجود آوردن تا بلکه حکومت دوباره بیاد دست خودشون.اما دیدن ایمان و اعتقاد مردم امام حسینیه.شیعه جونش رو میده اما علیه ظلم ساکت نمیشه.بعد تحریم ها رو شروع کردن و کم کم فشار آوردن ووقتی دیدن که بعضی مردم فقط به فکر نونن روی خیر خواهی نشون دادن و با این دستگاه تبلیغاتی که دارن و با وجود بعضی منافقین داخل کشور اونا دارن به خواسته شون میرسن و نداشتن بصیرت این چیزها رو هم داره.من یک سوال دارم.چرا بعد از امضای جناب ظریف سران آمریکا و انگلیس و اسراییل گفتن دستاورد این مذاکرات از حمله نظامی برای ما بیشتر بود؟
  حتما یه کاسه ای زیر نیم کاسه هست از دو طرف.ولی بیشتر از سمت جنابان جدید از سمت خودمون. چون آمریکا از سر خواسته های خودش و طرح سلطه بر دنیا نمیگذره
  خواسته آمریکا و روسیه و چین با هم قابل قیاس نیستن.چون آمریکا حاظره سود اقتصادی نکنه حتی ضرر کنه اما اسراییل توی آسایش باشه.اصلا امریکا زیر سلطه یهودیهاست که از زمان پیامبر دارن با ما دشمنی میکنن
  اشتباه نکنیم
  اگه نظر میدیم قبلش یه مطالعه کنیم و به تحولات و جریانهای دنیا نگاه کنیم
  وقتی آمریکا رابطه ش رو با ایران قطع کرد امام فرمودن اصلا ما رابطه با آمریکا میخواهیم چه کار؟؟؟
  حالا بعضی چاکران که از زمان امام نظرشون این بوده موقعیت و زمان رو مناسب دیدن در حالی که خیلی از تحریم ها و فشارها از سمت این مهره های داخلی بوده
  و…

 4. دختران فداغ

  با سلام خدمت تمامی دوستان.بنده اکثر دیدگاه دوستان رو خوندم، واین طور که مشخصه اکثرا با این موضوع موافق بودند. یکی از دوستان فرمودند که در این دنیای دیپلماسی این موضوع امری طبیعیه و واقیت هم همینه اما در ارتباط با آمریکا نمی تونیم به سادگی از کنارش عبور کنیم .ما باید توجه داشته باشیم که آمریکا هر اقدامی که انجام می ده صد در صد منافع خودش رو در نظر می گیره و تا بوده وهست با اسلام و مسلمان دشمن است.درسته که با مذاکره میشه بسیاری از مسائل رو حل کرد ولی دشمنی و ظلم هایی که به ملت ما روا داشته رو هم نباید نادیده گرفت وبا بی توجهی از کنارش عبور کرد .
  درسته که آقای روحانی با در نظر گرفتن شرایط ملت ما این مکالمه رو انجام داده ولی به نظر من گسترش و ادامه ی این روند (مراوده با امریکا) به منزله ی جایگزینی فرهنگ اسلامی آمریکایی با اسلامی ایرانیست هر چند که دولت ما تلاشش رو بکنه که این امر اتفاق نیفته ولی خواه ناخواه تاثیر میذاره و این امر ممکن میشه. ولی امیدوارم که این طور نشه ،حتی اگر در سخت ترین تحریم ها باشیم و بدترین فشارها ازسوی اونها بهمون وارد بشه.و امیدوارم این سخن حضرت امام ،که فرمودند هرگاه آمریکا دست دوستی به سمت شما دراز کرد بدانید که به بدبختی کامل رسیدید ،تحقق پیدا نکنه.ولی در کل اگر بخواهد مراوده ای صورت بگیر مستلزم هوشیاری ،درایت و بینش عمیق و پایبندی کامل به فرمایشات مقام معظم رهبریست چون خود حضرت امام هم هرگز نفرمودند که مذاکره يا رابطه با آمريکا حرام مطلق است و نبايد انجام شود، بلکه همواره اين رابطه را منوط به شرايطي مي‌فرمودند و اين شرايط را صريح و بدون رودربايستي بيان مي‌کردند.
  گزیده ای از سخنان حضرت امام در ارتباط با همین موضوع..
  «ما ذلت را نخواهيم پذيرفت براى خاطر اينكه يك رابطه با يك ابرقدرت داشته باشيم. شرافتى نيست رابطه داشتن با امثال امريكا. دولت امريكا يك شرافت انسانى مع الأسف الآن ندارد كه ما بخواهيم به واسطه آن شرافت انسانى‏ اش با آن رابطه داشته باشيم‏ ، ما هر گز نمى‏ خواهيم كه رابطه با اينها داشته باشيم. نه با اينها، نه با هر كس كه بخواهد تحميل به ما بكند.» (صحيفه امام ج‏11 ص 303)
  «اينها صحبت از انساندوستى و بشر دوستى [مى‏ كنند]. تمام مقصد اين جنايتكارها رسيدن به يك نقطه است و آن قدرت است. قدرت براى كوبيدن هر كس در مقابلشان است»(صحيفه امام ج‏11 )
  «آنها با اسم صلح دوستى، جنگ افروز اول جهانند؛ آنها با اسم حقوق بشر، بالاترين كسانى هستند كه حقوق بشر را پايمال مى‏كنند؛ آنها در عين ادعاى خيرخواهى، آنچه را براى ديگران مى‏خواهند جز شر نيست، براى خودشان هر چه هست مى‏خواهند و ديگران را پايمال مى‏كنند (صحيفه امام ج‏19)
  «وضع اينها اين طورى است. كسى كه به خدا اعتقاد ندارد، كسى كه به معاد اعتقاد ندارد، كسى كه نمى‏شناسد آن ارزش‏هاى انسانى را، اينها را نمى‏شود بهش اعتماد كرد، كه ما با امريكا باشيم، به اينكه امريكا به ما در وقت خودش چه بكند. امريكا از شما نفت مى‏خواهد» (صحيفه امام ج‏18 ص127)
  و ملت با بصیرت ایران میداند که هرآنچه آمریکا دم از دوستی با ملتهای مسلمان میزند دروغی و فریبی بیش نیست ،و حسب فرموده امام ، دوستی مسلمانان با آمریکا کمترین نفعی برای آنها بدنبال نخواهد داشت همانگونه که قرآن فرموده: ها أَنْتُمْ أُولاءِ تُحِبُّونَهُمْ وَ لا يُحِبُّونَكُمْ وَ تُؤْمِنُونَ بِالْكِتابِ كُلِّهِ وَ إِذا لَقُوكُمْ قالُوا آمَنَّا وَ إِذا خَلَوْا عَضُّوا عَلَيْكُمُ الْأَنامِلَ مِنَ الْغَيْظِ آگاه باشيد شما مؤمنين که كفار را محبت ميكنيد ، آنها بشما محبت ندارند شما را فريب ميدهند و خيال ميكنيد كه آنها دوست شما هستند و در اثر اين خيال واهى شما بآنها دوستى ميكنيد و اين اشتباه بزرگيست آنها دوست شما نيستند.

 5. من نظر خود را طي يادداشتي در سايت صدف نيوز منتشر كردم. ولي به طور كلي موافق هستم. هر چند آمريكايي ها صداقت ندارند اما مگر روسيه صداقت دارد مگر انگليس و فرانسه و … صداقت دارند. همه به فكر منافع خودشان هستند.

 6. علي رزمجـو از قطر

  با سلام من كه موافق اين كفتكو ها و نزديكي دو كشور هستم در هشت سال كذشته و در تنش هاي كه بين دو كشور بوجود امد ضررش را ملت ايران ديد تحريم ها زياد شد كرونيها افزايش بيدا كرد كمبودها بيشتر شد دود اين همه كارا توجشم ملت ايران رفت همش بخاطر حرف هاي نسنجيده و غير مدروس دولت قبل اميدوارم كه كم كم تحريف ها برداشته شود و دوباره به دوران اقاي خاتمي يا بهتر از ان بركرديم

 7. به نظر من اين اتقاقات اخير يعني مذاكره با آمريكا نه تنها باعث پايمال شدن خون شهيدان نمي شود بلكه نشان مي دهد كه ثمره خون اين شهيدان امروز به بار نشسته ، چرا كه آمريكا با اين دبه دبه و كب كب اش از موضع دشمني همشيگي اش كوتاه آمده و حاضر به مذاكره با ايران شده است .

 8. حضرت امام (ره) در خصوص رابطه با آمریکا در جایی فرمودند که این رابطه ممکن است به شرط اینکه «آدم بشود» (رمضانی، کتاب چارچوبی تحلیلی برای سیاست خارجی ایران). این جمله نشانگر این است که حضرت امام رابطه مشروط با آمریکا را قبول داشته است.

 9. دکتر روحانی در جهت عمل به وعده های انتخابابتیشون یعنی:تدبیر و امید ، قدم برمیدارن.و درکشون هم اونقد میرسه که : در یه جامعه ی جهانی،نمیشه خزید یه گوشه و به دیگران توهین کرد و فحش داد و شعور ملت ایران و بقیه ی کشورها رو با فحاشی و تهمت به بازی گرفت و هزینه ی این فحاشی رو ما ایرانیا از طریق تحریمها و فشارهای کمرشکن اقتصادی تحمل کنیم.اگه ملت ما هم بود که بهش توهین میشد آیا هیچ واکنشی نشون نمیداد؟ حال که دکتر روحانی عزیز سعی در حل مشکلات از طریق عقلانی و ضمن حفظ حرمت ایران داره،من که به شخصه ازشون ممنونم.قدر مسلم،افتضاحات و فجایعی که در هر ثانیه از8سال گذشته به بار اومده یک شبه حل نمیشه و باید عاقل و منطقی و صبور بود.

 10. پرتاب كفش حركت زشتي در قبال رءيس جمهور منتخبِ و اين قشر بايد به اكثريت احترام بزارن و اين گونه حركات در شاءن مردم ايران با اين فرهنگ كهن نيست

 11. من و همسرم

  همین که خودشون خواستار تماس تلفنی شدن معلومه که ایران اقتدار خودشو در بین جهانیان حفظ کرده و خیلی خوبه که ما مستقیم حرفمون رو به کسایی که باهاشون مشکل داریم بزنیم و خیلی خیلی خوشحالیم که بالاخره متوجه شدیم که مثل پیامبر اسلام میتونیم در ابتدا با دشمنانمون حرف بزنیم و به اونا هشدار بدیم یا هدایتشون کنیم روحانی مچکریم

 12. شوخ طبع

  به نظرمن اوبامافکر پول تلفنشو کرده گفته تا ازآمریکا نرفته بیرون بزنگیم!

 13. باسلام و خسته نباشی خدمت رئیس جمهور محترم و هیئت همراه جا داره از تمامی عزیزان و خصوصا رهبر انقلاب که بهترین خط مشی رو انتخاب کرد تشکر کنم اگر واقعا مسلمانیم که نباید دنبال تنش وجنگ باشیم ( جهت آندسته از هموطنانی که در اقلیت اند عرض می کنم) دین ما قرآن ما می گوید اگر باشما جنگیدند بچنگید و اگر گذشت کردن و ادعای سازش نمودند به انها فرصت دهید پس جناب رئیس جمهور متشکریم که کرامت همه ما ایرانی ها را زیر سوال نبردی و از شرف مان دفاع کردی خداقوت

 14. ذلت محض!

 15. آمریکایی ها تا چند روز پیش حرف از این که تمام گزینه روی میز است و تحریم های فلج کننده میزدنند حالا چطور شده .ایران الان به علت وجودتحریم های فلج کننده درموضع ضعف است و این اتفاق کامل کننده پازل آنها بعد از تحریم هاست روحانی نباید کامل کننده پازل دشمن میشد.

 16. يكي از مهم‌ترين و جنجالي ‌ترين وقایع سیاسی ایران ملاقات 35 سال پیش مهدي بازرگان با برژيسنكي مشاور امنيت ملي رييس جمهور آمريكا بود كه در الجزاير صورت گرفت؛ که منجر به حمله به سفارت آمریکا گردید. در آن زمان همین کسانی که الان مدافع ارتباط و مذاکره با آمریکا هستند حمله های زیادی را به دولت بازرگان داشتند و عرصه را چنان به مهندس بازرگان تنگ کردند که نهایتا منجر به سقوط آن دولت گردید. الان همان آدمها مدافع ارتباط با آمریکا شده اند.

 17. هرچي كه به نفع عموم مردمه خوبه حتي مصالحه با آمريكا خودمون امديم يه غول از آمريكا درست كرديم وگرنه دنيا دنياي تعامله پس آقاي روحاني كار خوبي رو انجام داده

 18. آقای روحانی نشان داد که واقعا آمده تا مشکلات مردم را به هر نحوی رفع کنه، از ایشان ممنونین

 19. رابطه با تمام کشورهای دنیا نشان از عزت و قدرت یک کشور دارد ما با این رابطه ها می توانیم به قدرتی بزرگتر در منطقه و جهان تبدیل شویم

 20. یک شهروند

  مطمئنا این مسئله تاریخی به نفع 2طرف است.البته اگر تندروی های داخلی و خارجی اجازه دهند

 21. یک دانشجو

  آقای دکتر روحانی از این همه اقتدار و تبدیر شما متشکریم و باید جلو تندروها و کسانی که نمیخواهند اسایش و ارامش مردم را ببینند و و بویی از انسانیت نبردند بایستیم شما راه و روش پیامبران را پیش گرفتید که با دوستان دوستی و با دشمنان مدارا میکردند آفرین

 22. اوباما تا چند روز قبل از روی میز بودن تمام گزینه ها و افزایش تحرین هاسخن میگفت حالا به نظر شما دلش برای ایرانی ها سوخته که می خواهد با ایران ارتباط برقزار کند یا این کار هم تکمیل کننده پازل جنگ روانی پس از تحریم های فلج کننده بر ضد ملت ایران برای سر درگم کردن مردم لیران است.

 23. برای حل مشکلات مملکت بسیار اقدام مثبتی است . انشاالله تداوم یابد.

 24. صابر از گراش

  واقعا خوشحالم که ایران داره روابطشو با امریکا بهبود می بخشه و ما با یک کشور قدرتمند داریم رابطه برقرار می کنیم و می تونیم تکنولوژی هامونو سرو سامان ببخشیم

 25. مکالمه تلفنی روحانی با اوباما هیچ دستاوردی ندارد بنيد مشكل ايران و آمريكا ،‌مشكل اساسي است يعني در اساس و اصل بام مشكل داريم مثالي بزنيم : اگر بعد از تفاهم نامه ،‌اسرائيل به فلسطين حمله كرد ؟ آيا ايران سكوت مي كند ؟ خير ببنيد بازي جديد امرريكا چيه؟

 26. به نظر من در دنياي ديپلماسي اين امري طبيعي است وصددر صد مقام معظم رهبري نظر مثبت داشته اند.اما چيزي كا جاي بحث دارداينكه حال نظر مثبت با آمريكا بوجود آمده واين اولين قدم براي ارتباط مي باشد بهتر است ايران هوشمندانه مواضع خود را به آنها تحميل نمايدواين ارتباط به طور جدي بسياري از كشورهاي عربي را خشمگين خواهد كرد پس آنها نيز از امروز براي نشدن اين عمل دست بكار خواهند شد پس مسئولان مي بايست با درايت هرگونه اقدام آنها را خنثي نمايند .ضمنا بهتر است تمام مسئولين در اين امر تلاش كنند زيرا هرگونه اقدام داخلي بر عليه دولت فعلي به ضرر خواهد بود ودستاوري ندارد پس بهتر است عزيزاني كه با اين ارتباط موافق نيستند آگاه باشند چون اين بار خواسته رهبري محترم بر مذاكرات ونرمش قهرمانانه بوده مردم تا آخرپاي دولت

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


4 + = 11