خانه / اخبار کوتاه / برتری نماینده فداغ در دومین روز از مسابقات جام نوروز ۱۴۰۳

نقدی بر اختتامیه بازیهای روستایی و عشایری در فداغ

دوستان عزیز همانگونه که اطلاع دارید بازیهای روستایی و عشایری شهرستان گراش در فداغ به پایان رسید و در روز یکشنبه ما شاهد اختتامیه این بازیها در فداغ بودیم .

در ارتباط با برگزاری این مسابقات به وسعت فداغ و حومه کار در خور توجهی بود از زحمتکشان شورای اسلامی که الحق  کوشیدند این مسابقات را به نحو احسنت اجر نمایند .

در این رابطه افراد زیادی زحمت کشیدند که جا دارد از تک تک این عزیزان تقدیر و تشکر بعمل آید .

20140209_145022

برگزاری چنین مسابقاتی و به این وسعت  و مهمتر از همه اینکه اولین دوره از برگزاری آنرا تجربه می کردیم نواقصی هم مشاهده می شد که از چشم  خبرنگاران و مردم دور نماند .

اگر بخواهیم کل مسائل را باز کنیم متاسفانه در این مقوله نمیگنجد و فقط اکتفاء می کنیم به اختتامیه این بازیها که با اجازه از شخص ریاست محترم شورای اسلامی  و برای  بهتر بر گزار نمودن آن در سالهای بعد به رشته تحریر در می آوریم .

ما این کمبودها را از منابع مختلف جمع آوری نموده ایم  باشد که باعث رنجش مسئولان زحمتکشمان  نشده باشیم .

اختتامیه بازیهای روستایی و عشایری که با همین نام بر گزار شده بود در کل توجه خاصی به ورزشکارانی که در این مسابقات شرکت داشتند نشده بود و بیشتر می شد نام آنرا تقدیر از خیرین و معتمدین نام نهاد .

شاید به جرات بتوان گفت که ورزشکارانی که در این دوره از مسابقات شرکت داشتند در این مراسم کمترین سهم را داشتند و در هنگام اعطای جام قهرمانی هم چندان با جذابیت به آنها اعطاء  نمی شد .

این عمل به حدی با سرعت انجام می گرفت که در بعضی مواقع مسئولین برای اعطای جام یا لوح تقدیر به آنها دچار تردید می شدند .

تجمع درکنار افرادی که مسئول اعطای جام بودند به حدی بود که  دیدن گیرنده جام برای مردم تقریبا غیر ممکن بود .

خبرهای رسیده از محل استقرار بانوان  نیز حکایت از هرج و مرج و نارضایتی در بین آنان داشت .

اکثر بانوان  بر روی زمین خاکی نشسته بودند و خبری از صندلی نبود .

محل استقرار آنان کاملا پشت به صحنه بود و امکان دیدن محل برگزاری را برای آنان غیر ممکن ساخته بود .

پذیرایی از آنان اصلا صورت نگرفت و این در حالی بود که در چندین نوبت ازآقایان پذیرایی بعمل آمد .

همکاران ما در بخش بانوان  اضافه می نمایند بعضی از آنها با مشقت زیاد خود را از فداغ به محل برگزاری رسانده بودند ( فداغ تا محل برگزاری تقریبا 3کبلومتر) .آیا بهتر نبود مسئولین برگزاری این جشنواره تمعیداتی برای آنان در نظر می گرفت . مثلا یک دستگاه مینی بوس  بانوان را از فداغ به محل برگزاری جشنواره می رساند .

این عمل باعث می شد هم جمعیت بیشتری برای دیدن این جشنواره به محل برگزاری بیایند و هم اینکه  بانوان دچار زحمت نشوند .

محل  برپایی چادر و نمایش تصاویر قدیمی در آن درست در پشت صحنه بود و مردم کمتر متوجه آن می شدند . بهتر بود اولا این چادرها در محوطه جلو جشنواره بر پا می شد و از چادرهایی استفاده می شد که جلو آن کاملا باز بود تا مردم راحت بتوانند از نمایشگاه عکس در آنها بازدید نمایند .

شورای محترم که در برپایی این جشنواره و اختتامیه زحمات زیادی کشیده و شبانه روز برای بهتر برگزار شدن آن تلاش نموده بود بهتر بود که برای نشان دادن صنایع دستی فداغ  ، افرادی را در محل در حال ساخت این وسائل بکار میگمارد .

متاسفانه در این جشنواره به بعضی از دوستان  که  در تمامی این مسابقات شرکت داشتند و نقش اساسی را ایفاء نموده بودند تقدیر بعمل نیامد بر عکس از کسانی تقدیر شد که کمترین نقش در این دوره از مسابقات داشتند( بردن نام آنها الزامی نیست )

در پایان  از کلیه کسانیکه در ارتباط با این بازیها و اختتامیه نقش داشته اند اهم از مسئولین محترم شورای سازندگی که نقش اساسی در برپایی آن داشتند تا تدارکاتچی های محترم که شبانه روز زحمت کشیدند تشکر و قدردانی می نماییم و برایشان آرزوی موفیقت در امورات زندگیشان را از خداوند منان خواهانیم

 

 

درباره‌ی فداغ نيوز

2 نظر

  1. واسه بار اول است که چنین مراسمهایی برگزار شد و در حد بسیار عالی بود و شخص ریاست محترم شورا زحمات زیادی برای برگزاری هرچه باشکوهتر این مراسم انجام دادن و باشکوه هم شد

  2. باسلام وخسته نباشیدخدمت شمادوست عزیز.درسایت فداغ توی یکی ازخبرهاش یه غلط املایی داشت.من توی نظرات اومدم بهش گفتم وبجای اینکه یه تشکرازمن کرده باشه که بهش گفتم.اومدنظرمنوپاک کرد.واقعاخیلی باحاله
    فداغ نیوز/سلام دوست عزیز یکی از راههای پیشرفت انتقاد بحاست وکسیکه انتقاد پذیر نباشه در اصل راه پیشرفت خودرا بسته است .
    منتظر نظرات بعدی شما هستم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 1 = 5