خانه / اخبار کوتاه / افتتاحیه بازیهای فوتسال جام نوروزی فداغ و برتری پرگل فداغ جوان و کنگریشه برابر حریفان خود

هم اندیشی، گام بلند شورای ششم در جهت شفافیت بیشتر

هم اندیشی، گام بلند شورای ششم در جهت شفافیت بیشتر بود

برای اولین بار در فداغ و پس از تصویب قانون شوراها در سال ۸۲ مبنی بر تشکیل گردهمایی با اهالی، امسال همزمان با ایام محرم، اولین جلسه هم اندیشی با محوریت پرسش و پاسخ از شورای ششم برگزار شد.

این برنامه که با همکاری *فداغ نیوز* و نیز همت گروه خبر و تحلیل *صدای فداغ* برگزار شد، موافقت و تایید اعضا شورای ششم را به همراه داشت که نشان از قانون مداری و حرکت در راستای شفافیت بیشتر مسئولین محلی در شورای اسلامی و دهیاری فداغ بود که به تایید بسیاری از اهالی قابل تقدیر و سپاس بود.

بیش از بیست سوال در خصوص مشکلات و مطالبات اهالی آماده ارائه بود که متاسفانه به دلیل کمبود وقت تنها هفت سوال با موضوعات: شفافیت در هزینه ها و درامد شورا، عملیات گازکشی منازل، مرتع، زیباسازی فضای شهری، ورزش ، ارتقای فداغ به بخش و شهر و نیز واگذاری زمین در شهرک ولیعصر (عج) بیان شد و پاسخ مسئولین نیز دریافت شد.
باقی سوالات نیز در آینده نزدیک پیگیری و پاسخ مسئولین از طریق سایت فداغ نیوز منتشر خواهد شد.

در خصوص درامد و هزینه های شورای ششم، طبق گفته جهان پناه خرانه دار شورا، تا پایان فعالیت یکساله شورای ششم درآمد حاصله برابر با چهل و هفت میلیون و نهصد هزار تومان بود که در کنار آن هزینه ای معادل چهل و سه میلیون و هشتصد هزار تومان نیز داشته اند. این مبلغ برای حقوق کارکنان فضای سبز و دفتردار، نمایشگاه طرح طوبی، چاپ بنر، پذیرایی از مسئولین و تعمیر و ساماندهی آب‌شیرین‌کن هزینه شده است.

اخلاقی نیز در خصوص پروژه گازکشی با اعلام خبر نصب هشتصد و شصت علمک گاز بیان کرد که متاسفانه با تغییر پیمانکار مربوطه عملیات علمک گذاری به اتمام نرسید و در نتیجه دریافت خسارت جهت ترمیم کوچه ها و معابر نیز به تاخیر افتاد.
توضیحا اینکه پرداخت خسارت طبق اعلام اداره گاز به حساب بنیاد مسکن واریز خواهد شد که با اعتراض شورای ششم مواجه بوده است.

نریمانی دهیار فداغ در خصوص جمع آوری نخاله های ساختمانی از ورودی های فداغ با بیان اینکه رانندگان ماشین های سنگین به تذکرات دهیاری توجهی ندارند خواستار توجه بیشتر آنها به این مسأله شد.

منصوری ریاست شورای ششم در خصوص محدوده مراتع: در چندین نوبت بازدید کارشناسان و معتمدین محلی از محدوده مورد مناقشه مراتع فداغ صورت گرفته که پس از آخرین تاییدیه از طرف شورای ششم، با اعتراض اهالی کنگ و ریشه مواجه بودیم که امید داریم در مدت کوتاهی بتوانیم این مسأله را نیز خاتمه دهیم.
در خصوص مشکلات چرای دام سنگین بالاخص شترها نیز اعتراضات به مراجع قضایی و ادارات مربوطه چندان موثر نبوده و همچنان پیگیر هستیم تا از طریق استانداری بتوانیم این مسأله را حل نماییم.

نریمانی، دهیار فداغ در رابطه با زیباسازی فضای شهری و توسعه فضای سبز و احداث پارک‌های محله‌ای: طرح جامع بوستان حافظ آماده و تحویل پیمانکار شده و در حال حاضر ۴۵۰ متر مربع در حال توسعه است. هم اکنون در حال ساخت سکو و ایمن سازی پارک هستیم و در فاز بعدی نیز تعمیر سرویس بهداشتی را در برنامه داریم. البته در مهرماه هم فضای سبز اضافه می‌شود.
با وجود بوستان حافظ و پارک سلامت و فضای سبز جلوی دفتر دهیاری و شورا، همچنان کمبود فضای سبز احساس می‌شود. ۳۴۵ درخت در سطح فداغ وجود دارد. ۱۲۰ درخت دیگر هم اضافه کردیم و ۱۳۰ درخت نیز در بین مردم با هدف توسعه فضای سبز توزیع شد. ساخت پارک محله‌ای در کنار پل شرقی و مسجد غدیر از دیگر برنامه‌های ما است.

مرتضی هوشیار در خصوص مسائل ورزشی و تشکیل شورای ورزشی گفت: شورای ورزشی جدید بعد از ایام دهه اول محرم تشکیل و رسمیت خواهد یافت. شش هکتار زمین در دوره دوم شورا جهت مجتمع ورزشی دیوارکشی شده و جهت سنددار کردن آن پیگیری کرده‌ام. در مجتمع ورزشی شهدای فداغ، زمین خاکی فوتبال با همکاری شرکت جندی شاپور درست شد. دو میلیارد تومان اعتبار از طرف شرکت ملی نفت و توسط نماینده به مجتمع ورزشی شهدای فداغ اختصاص داده شد. این اعتبار به منظور ساخت سالن چندمنظوره ورزشی اختصاص یافت که جهت تکمیل و بهره‌برداری از آن نیاز به بودجه شش میلیارد تومانی است. همچنین، اداره ورزش و جوانان برای اجرای کار باید دو میلیارد تومان متقبل شود و قرار شد فرماندار و بخشدار جهت جذب این بودجه از مرکز استان پیگیری کنند.

حاج محمد محمدی نماینده خیرین ورزشی در تکمیل صحبت های هوشیار: جهت نصب ترانس برق مجتمع مبلغ ۳۷میلیون تومان از طریق خیرین جمع آوری شده اما برای بهره‌برداری از آن حدود ۱۷۶ میلیون تومان نیاز است.

عباس زمانی در خصوص ارتقا فداغ به شهر: در گذشته بیشتر تمرکز مان بر روی پرونده ارتقا به بخش بود و پیگیر ارتقا به شهر نبودیم اما در حال حاضر با اتفاق نظر کامل اعضا شورا و تایید و همراهی معتمدین محلی پیگیر ارتقا به شهر نیز خواهیم شد.

هوشیار: برای پیگیری پرونده بخش به همراه خاکبیز سفرهای متعددی به استان و تهران داشتیم. مشکل اصلی ما تک دهستانی بود. در اواخر دولت روحانی پرونده به هیات دولت رفت و تقریبا کار تمام شده بود اما بدشانسی فداغ این بود که در جلسه پایانی هیچ پرونده‌ای در هیات دولت بررسی نشد و تلاش‌های ما بی نتیجه ماند. برای ارتقا چهار طرح مطرح و پیاده شد که هیچ‌کدام از آنها نتیجه مطلوبی نگرفت. تنها راه بخش شدن فداغ حذف بخش مرکزی از تقسیمات شهرستانی است. به‌زودی جلسه مشترک معتمدین گراش و فداغ برای رفع این مشکل برگزار خواهد شد.

عباس زمانی در خصوص چگونگی واگذاری زمین‌ در شهرک ولیعصر (عج): تعداد زیادی از شهروندان برای این زمین‌ها نام‌نویسی کردند و پس از بررسی، افراد واجد شرایط شناسایی و معرفی شدند. به دلیل مشکلات حقوقی پیش رو در خصوص زمین‌های این شهرک، در حال حاضر حدود ۲۶ قطعه واگذار شده و مابقی واگذاری نیز در انتظار رفع مشکل هستیم.

صدای فداغ: بابت کمبودها و نواقص جلسه بالاخص ضعف احتمالی در مدیریت برنامه از همه حضار بالاخص بزرگان و معتمدین شرکت کننده عذرخواهی میکنیم و امید داریم در سال های آینده بتوانیم بهتر، منظم تر و دقیق تر پیگیر مطالبات اهالی باشیم انشاالله.

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


4 + 2 =