خانه / اخبار کوتاه / فداغ جوان و محمدزینا فینالیستهای جام نوروز ۴۰۳ فداغ

ورشکستگی تولیدکنندگان استان به دلیل ضعف در فروش

photo_2017-12-25_22-42-10
عضو هیات مدیره اتحادیه بنکداران بندرعباس با بیان اینکه کالاهای تولید شده در هرمزگان جایی در سبد مصرفی مردم استان و سایر استانهای کشور ندارد ، گفت : ضعف در فروش و مارکتینگ ، بیش از 70 درصد تولید کنندگان استان را با ورشکستگی مواجه ساخته است
علی اصغر کرم‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: باتوجه به دغدغه تمامی تولیدکنندگان و کانال‌های توزیع‌کننده کالا در هرمزگان، به همراه مجمع امور صنفی و اداره صنعت، معدن و تجارت بندرعباس، نشست‌های زیادی را با تولیدکنندگان برگزار کرده‌ایم و حدود سه سال است که این امر در حال تحقق است.
وی افزود: جای سوال است که چرا علیرغم تولید کالاهای مرغوب و مطلوب در سطح استان، تولیدکنندگان برای فروش کالاها با مشکل مواجه شده تا جایی که 70 الی 80 درصد از آنان روبه‌ورشکستگی هستند.
عضو هیئت مدیره اتحادیه عمده فروشان بندرعباس اذعان داشت: تولیدکنندگان به عنوان قشر تحصیلکرده استان و با برخورداری از دانش لازم به این حوزه ورود کرده اند، بنابراین باید در برنامه تولید، اساسنامه و چارت سازمانی به مبحث مهم مارکتینگ و فروش توجه جدی داشته باشند.
کرم‌پور ادامه داد: تولیدکنندگان در استان هرمزگان، کالاهای تولیدی خوب، استاندارد و قابل ارائه به دیگر استان‌ها را تولید می‌کنند اما متاسفانه در بحث فروش و مارکتینگ بسیار ضعیف عمل می‌شود و می‌طلبد تا توجه به ویژه‌ای به این امر مهم معطوف شود.
وی همچنین اضافه کرد: در نشست‌های برگزار شده با تولیدکنندگان استان از موفقیت تولیدکنندگان در دیگر استان‌ها نظیر اصفهان، تبریز، شیراز، تهران و … که با ایجاد مشوق‌هایی برای مصرف کنندگان، کالاهای تولیدی خود را در استان‌های جنوبی کشور با بازاریابی خوب به فروش می‌رسانند سخن به میان آمده است.
عضو هیئت مدیره اتحادیه عمده فروشان بندرعباس، با تاکید بر اینکه حیات هر تولیدکننده به فروش کالاهای تولیدشده است، تصریح کرد: به عبارتی تولید و انبارکردن کالا هنر نیست، تولیدکنندگان علاوه بر هنر تولید باید هنر به فروش رساندن کالا را نیز داشته باشند، چرا که می‌طلبد موضوع مهم مارکتینگ امروزه مورد توجه تولیدکنندگان قرار گیرد.
کرم‌پور همچنین اضافه کرد: اتحادیه عمده فروشان به طور جد مشتاق است کالاهای تولیدشده در استان بیش از این در بازارهای استان یافت شود، بنابراین در صورتی که تولیدکنندگان، کالاهای خود را با کیفیت مطلوب، معرفی صحیح و قیمت مناسب عرضه کنند می‌توانیم دست در دست هم دهیم و با ایجاد فضای رقابتی سالم به ایجاد اشتغال در استان کمک کنیم.
وی گفت: متاسفانه ورود کالاهای خارجی چالش پیش رو است، از دیرباز منبع درآمد هرمزگانی‌ها از محل دریا بوده است، اما متاسفانه با سیاستگذاری‌های ناصحیح در ادوار مختلف، این نقطه از اشتغال هم‌استانی‌ها گرفته شده و یا با استرس و نگرانی و با تحمل فشار بسیار زیاد انجام می‌شود.
عضو هیئت مدیره اتحادیه عمده فروشان بندرعباس ادامه داد: در دیگر استان‌ها نظیر فارس، بوشهر، خوزستان و حتی استان‌های فاقد شرایط مرزی، با توجه به مدیریت در سطح کلان کشور، منطقه ویژه اقتصادی تشکیل و اشتغالزایی صورت می‌گیرد.
کرم پور افزود: مسئولان سیاسی و اقتصادی استان می‌توانند به دور از هرگونه تفکرات بسته، با ذهنی اقتصادی و با استفاده از پتانسیل جوانان هرمزگانی و فراهم ساختن زمینه اشتغال برای آنان سهم مهمی در رونق تولید و ایجاد اشتغال داشته باشند.
وی در پایان با بیان اینکه اداره کل اقتصادودارایی نیز می‌تواند همکاری خوبی با بنکداران داشته باشد،تاکید کرد: این اداره‌کل می‌تواند نقطه آرامشی برای کسبه و بازاریان باشد تا آنها با آرامش خاطر بتوانند با ایجاد اشتغال و کارآفرینی به فعالیت بپردازند.

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


9 + 2 =