خانه / اخبار کوتاه / برتری نماینده فداغ در دومین روز از مسابقات جام نوروز ۱۴۰۳

پيامك‌هايي براي تخريب زن و مرد!

روزهايي كه به مناسبت‌هاي روز زن و روز مرد ختم مي‌شوند، با صداي نواخت پيامك‌ها همراهند. اين پيام‌ها از اين گوشي به آن گوشي بر موج سيگنال‌هاي مخابراتي سوار مي‌شوند و ظاهراً بهانه‌اي براي خنده‌اند. مضمون اغلب آنها در آستانه روز زن عليه جنس زن و در آستانه روز مرد در تخريب جنس مرد است!

امروزه پيامك در جامعه كاركردهاي فراواني يافته و از يك ابزار صرف ارتباطي به يك رسانه تاثيرگذار بدل شده است، به طوري كه استفاده از ظرفيت آن فاصله‌ها را بيش از پيش كم كرده و مي‌تواند در گسترش فرهنگ عمومي، آموزش قوانين و مسائل اجتماعي و بهداشتي و اطلاع رساني به موقع مورد استفاده قرار گيرد و به همراه ساير ابزار ارتباطي در تحقق دولت الكترونيك به كار گرفته شود، اما اين محصول فناوري نيز مانند ساير همداستان‌هاي خود در جامعه ما، شبيه شمشير دو دمي است كه مي‌تواند در اصطلاح يك سر منفي نيز بار بزند.

در حال حاضر پيامك در ميان شهروندان جامعه ما نه تنها كاربري‌هاي واقعي خود را نيافته و از اين بابت تقصيرها متوجه نبود زيرساخت‌ها است، بلكه محملي براي رواج انديشه‌هايي است كه در قالب طنز و هجو با تمام توان به ريشه فرهنگي ملي و ديني ما مي‌تازند و با چاشني خنده‌اي كه ايجاد مي‌كنند، كسي را متوجه خطر خزنده آن نمي‌كنند. محتواي اين پيامك‌ها كه هيچگاه معلوم نمي‌شود چه طور، از سوي چه فرد يا افرادي يا تحت چه شرايطي منتشر مي‌شوند و مغز متفكر آنها يا در ديد وسيع‌تر اتاق فكر آنها كجاست، مخصوصاً و با اهداف خاص، بنيان‌هاي فكري و كاركردهاي اجتماعي را دستاويز قرار مي‌دهند.

در نوع آخر، اين پيامك‌ها به القاي موضع‌گيري هايي در مقابل جنس زن يا جنس مرد مي‌پردازند و به گونه‌اي مهندسي شده پيامك‌هاي در اصطلاح ضدزن را در آستانه روز زن و پيامك‌هاي مردستيز را در روزهاي نزديك به روز مرد منتشر مي‌كنند، به طوري كه به نظر مي‌رسد گروهي مرد معتقد به مردسالاري و برتري جنس مذكر هم پيمان شده‌اند كه جنس زن را با خنده تحقير كنند يا جمعي فمنيست دوآتشه كمر به كوچك كردن جايگاه مرد بسته‌اند.

اين مسئله علاوه بر ايجاد فضاي رواني عليه يك جنس خاص بر كاركرد تربيتي و ساختار خانواده نيز تاثير مي‌گذارد و دست به دست گشتن اين پيامك‌ها كه از گوشي كودكان و نوجوانان هم سر در مي‌آورند، نوع نگاه آنان به جنس مخالف را هم متاثر مي‌كند، آن هم در شرايطي كه زن و مرد هر كدام در آموزه‌هاي ملي و مذهبي ما جايگاه قابل احترامي دارند و بر حفظ شأن آنها تأكيده شده است.

هر چند ما هم اميدورايم اهداف خطرناك و ضدفرهنگي پشت اين پيامك‌ها نباشد – كه هست – اما در عين حال دست به دعا برداشته‌ايم كه بعدها هزينه اين ساده انگاري‌ها را سنگين نپردازيم!

مدیریت فداغ نیوز

درباره‌ی فداغ نيوز

4 نظر

 1. بادرود
  بمناسبت روز پدر به همه مردان تسلیت میگو یم
  روزی ابو بکر بدیدن پیامبر رفت صدای عا ئشه بلند بود که با پیامبر یک و دو میکرد
  ابوبکر بطرف عا یشه رفت وبا عصبایت به عایشه گفت ( یا بنت الفلانه لا تر فع صو تک علی صوت النبی )
  روزی حضرت فا طمه به حضرت علی میگفت ما نند جنین دست در دور زا نو کرده وگو شه ای نشستی واز حق من دفا ع نمیکنی
  کتاب نگرشهای اعتقادی — نویسنده حسین غیب غلامی هر سا وی ..–

 2. با درود بناسبت روز زن
  گویند مرا چه زاد مادر
  پستان بد هن گرفتن اموخت
  شبها بر گهواره من
  بیدار نشست و خفتن اموخت
  دستم بگرفت و پا به پا برد
  تا شیوه راه رفتن اموخت
  یک حرف و دو حرف بر زبانم
  الفاظ نهاد و گفتن اموخت
  لبخند نهاد بر لب من
  بر غنچه گل شکفتن اموخت
  پس هستی من ز هستی اوست
  تا هستم وهست دا رمش دوست

 3. با درود بمناسبت روز زن
  الرجال قوامون علی النساه
  ان کید شیطان کان ضعیفا
  ان کید هن عظیم
  زن چیست نشانه گاه نیرنگ
  زن و اژ دها هردو در خاک به

 4. سلام

  یک حبر فوری براتون دارم

  خبر :

  موضوع : لوگوی پپسی روی کره ماه

  بالاخره پس از مدتها شرکت پپسی توانست طرح تبلیغاتی خود برای تاباندن لوگوی پپسی بر روی کره ماه که با مخالفت سازمان محیط زیست ملل متحد یو.اِن.ئی.پی مواجه بود را به مرحله ی اجرا برساند. بر اساس این برنامه اولین پروژه ی آزمایشی تابش نور بر سطح کره ی ماه در تاریخ ۵ ژوئن ۲۰۱۲ (۱۶ خرداد ۹۱) در منطقه خاورمیانه که شرایط مناسب تری را برای انجام این کار دارا میباشد انجام خواهد شد.

  http://up.fedagh.com/uploads/13385862062.jpg

  زمان دقیق این پدیده غیرطبیعی و جالب شامگاه شانزدهم خرداد ۹۱ به وقت ایران در ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه است که در سرتاسر ایران نیز به صورت کامل قابل رویت خواهد بود بطوریکه مدت تابش احتمالا تنها حدود ۱۵ دقیقه به طول خواهد انجامید.

  در صورت موفقیت کامل پروژه، این طرح تبلیغاتی به صورت رسمی در نقاط دیگر جهان توسط شرکت پپسی و احتمالا دیگر غول های عرصه ی تجارت جهانی اجرا خواهد شد.

  http://up.fedagh.com/uploads/13385862061.jpg

  این خبر رو نیز با نام بنده به انتشار برسانید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 1 = 7