خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروزی فداغ و گلباران میزبان در شب درخشش تیم عمادشهر

زمان و مسیر دقیق تشییع آقا اعلام شد

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی بر پیکر مطهر نماز میگزارد.
ستاد برگزاری مراسم ارتحال حضرت آیت الله العظمی آیت الهی امروز با صدور بیانیه ای اعلام کرد مراسم ارتحال حضرت آیت اله آیت الهی ساعت 7:30 روز دوشنبه از استادیوم جهان پهلوان تختی تا حسینیه اعظم لار برگزار خواهد شد.

مسیر تشییع بدین شرح است: استادیوم تختی ـ خیابان آیت اله العظمی سیدعلی اصغر موسوی ـ چهار راه پیروزی ـ میدان 17 شهریور ـ میدان مدرس ـ حسینیه اعظم لار

ـ برابر گزارش های رسیده، از سوی دفتر حضرت آیت اله العظمی مکارم شیرازی مرجع تقلید عالیقدر شیعیان بر پیکر مطهر حضرت آیت اله آیت الهی در محل استادیوم تختی نماز خواهند خواند.

ـ در حالی که هنوز خبری از تعطیلی رسمی اعلام نشده است، امروز صبح دستجات سینه زنی در خیابان های شهر قدیم لار تشکیل شده بود و همچون عاشورایی دیگر، شیعیان عزادار در ماتم عزای پیر و مرادشان بر سر و سینه زدند.هم اکنون شهر حالت نیمه تعطیل به خود گرفته است.

ـ امروز عصر همسر مکرمه حضرت آیت الهی و آیت اله نسابه و آقای حسین آقا آیت الهی از مسیر زمینی به لار وارد خواهند شد.

ـ فردا یکشنبه نیز آیت اله نسابه و حسن آقا و محسن آقا آیت الهی به همراه آقای علاالدین بروجردی از طریق مرز هوایی پیکر مطهر حضرت آقا را به لار خواهند رساند.

ـ همین گزارش ها حاکی است فردا شب(یکشنبه) از ساعت 10 شب تا صبح مراسم وداع با حضرت آیت الهی تحت عنوان”لیله الوداع” در محل استادیوم جهان پهلوان تختی برگزار میشود.

ـ هم اکنون خبر رسیده که آیت اله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس به اتفاق استاندار فارس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی از استان فارس و تنی چند نفر از مسئولان استانی روز دوشنبه برای شرکت در مراسم به لارستان سفر خواهند کرد.

ـ از شهرستان های جهرم و داراب و لامرد و بندرعباس و بستک و شیراز و … خبر می رسد مشتاقان آستان مقدس خاندان آیت الهی در قالب کاروان های عظیم مردمی در مراسم ارتحال شرکت خواهند کرد.

ـ حضرت آیت اله ایمانی امروز در شورای سیاست گذاری نماز جمعه شیراز تشکیل جلسه داد و به مسئولان صدا و سیمای استان و سایر مسئولین ابلاغ کرد که در روزهای آینده تمام همت خود را برای برگزاری شایسته مراسم ارتحال سید عبدالعلی آیت الهی به عمل آورند. وی در این زمینه به صدا و سیما دستورات ویژه ای را ابلاغ کرد.

منبع خبر:لارستان نیوز

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


6 + 5 =