خانه / اخبار کوتاه / مسابقات فوتسال دانش آموزان منطقه فداغ ویژه ایام الله دهه مبارک فجر

حمام قدیم فداغ به قلم آقای جهانپناه

این نوشته ارسالی آقای جهانپناه می باشد

با درود امروز میخواهم در باره حمام و قلعه فداغ بنویسم
اول اینکه چرا ما در هر مو قعی اولین کاری که میکنیم اثار بر جای مانده را نا بود میکنیم چه بنیانی وچه انسانی . حمام فداغ یکی از نمونه های بسیار جالب بود که در چهار متری عمق قرار داشت وبسیار قشنگ وسالم وبا پله به بایین میرفتند دارای سکو های ساروجی وسالم وتون که همان ابگر م کن باشد بود ویک حلقه چاه که در بالا بود وبوسیله دلو اب میکشیدند ودر دیگ بزرگ مسی که نصب شده بود میریختند واز ان استفاده میکردند وحوض بزرگی هم بود که اب سرد تا مین میکرد این حمام اکنون در زیر ساختمان دبیر ستان دخترانه قرار دارد قلعه فداغ که با قلعه ها دیده بان وکلات کرد ه شیر وقلعه عماده ده در ار تباط بود دارای چهار برج ودیوار ان به پهنای۷ خشت ودو طبقه بود ویک چاه ورز(چاه عمیق وبزرگ) وحوض بزرگ در وسط ان قرار داشت طبقه زیر مخصوص انبار جو وگندم وپنبه وکاه واسطبل اسب وخر وگاو بود طبقه بالا قسمت جنوبی مخصوص خان ودستیاران بود قسمت غربی مخصوص کار کنان وقسمت شمال مخصوص ما مورین دولتی بود قسمت شر ق هم مخصوص نگهبانها ودر با نها بود ولی پس از تخریب اینک در مانگاه بجای ان سا خته شده

درباره‌ی فداغ نيوز

2 نظر

 1. دعوای لار با لامرد به ما چه . پارس جنوبی تو سنگ استان شدن به سینه میزنی من بیام جای شما با لاری دعوا کنم؟هر فداغی در این کار دخالت کند احمق احمقان هست.

  فداغ نیوز:سلام کاربرعزیز جملاتی بهتراز اینها هم وجود داشت بهتر نبود از اونا استفاده کنی !!!از یه فداغی بعیده

 2. قلمداد کردن حسنی و زندوی به عنوان فتنه گر و نام بردن از خطر لامرد توسط امام جمعه شهر لار آقای نسابه

  از دو خطر مهم در این دوره سخن می گویند : ما با خطر روبرو هستیم آن مسائل و چالش هایی که در دوره قبل به وجود آمد این دوره به وجود نیاید و اگر آن شخص نماینده شود فتنه ای به مراتب بالاتر از فتنه حسنی برپا خواهد شد . و خطر دیگری که با آن روبرو هستیم مربوط به لامرد است ».
  دیرزمانیست که منابع خبری لار، سخنان مسئولین و معتمدینشان را در باب وحدت، در بوق و کرنا می کنند و حرف از همدلی کل خطه لارستان می زنند. اما در عمل، دیدگاه کوچک بینانه آنها بیشتر از نوک دماغشان را نمی بینند و فراتر از لار (از شهرقدیم گرفته تا شهر جدید) را به حساب نمی آورند. برای آنها لارستان یعنی شهر قدیم تا شهر جدید. پس برادرانی که در لار سنگ کل لارستان را به سینه می زنید، چهار سال نمایندگی حسنی را به چهارصد سال قلمداد می کنید. گویی که نمایندگان پیشیین که از شهر لار بیرون آمده اند نعوض بالله نماینده خدا در لارستان بوده اند.
  بقیه را در وبلاگ فارس جنوبی دنبال کنید
  http://www.farsejonobi.blogfa.com

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 9 = 16