خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروزی فداغ و گلباران میزبان در شب درخشش تیم عمادشهر

گزارشی از محفل انس با قرآن کریم در فداغ

کم کم به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان نزدیک می شویم .خوش بحال آنانکه توانستند از این ماه پربرکت توشه ای برای آخرت خود جمع کنند .
ماه مبارک در حالی به روزهای پایانی خود نزدیک می شود که ما شاهد برنامه های متنوعی در این زمینه بودیم .
از مراسم قرآن خوانی جزء به جزء در حسینیه وحدت گرفته (طبق گزارشهای رسیده به پایگاه خبری فداغ نیوز مراسم قرآن خوانی در این مکان امشب به پایان می رسد ) تا مراسم انس با قرآن در مسجد جامع فداغ که تنظیم کننده آن کسی نبود جز جناب آقای سهراب باقری که الحق و الانصاف توانست این مراسم معنوی و باشکوه را به بهترین شکل ممکن اداره وبه اجرا در آورد ..هیات امناء مسجد و حسینیه جامع فداغ در این زمینه سنگ تمام گذاشته و با شکوهترین مراسم قرآنی را در فداغ رهبری و اجرا نمودند.
جا دارد تشکر ویژه ای داشته باشیم از این عزیزان وامید واریم زحماتشان مقبول حضرت حق قرار گرفته باشد .
تعدادی از دوستان طی درخواستهای جداگانه ای از ما خواسته اند آنان را بیشتر و بیشتر در جریان جزییات مراسم انس با قرآن قرار دهیم ،و گزارشهای مفصلی در این زمینه داشته باشیم. ما هم به روی منت از آنچه دیده ایم و یا شنیده ایم جهت اطلاع این دسته از عزیزان منتشر می نماییم .
مراسم انس با قرآن از همان ابتدای ماه مبارک در حسینیه جامع فداغ قبل از روضه خوانی حاج آقا الهامی کلید خورد . قاریان جوان فداغ جهت شرکت در این مراسم معنوی اعلام آمادگی کردند .اسامی این عزیزان به شرح زیر می باشد .
آقای علی اکبر درویشی – آقای جواد خوشبخت –آقای قاسم امیدی –آقای محمد اکبری – آقای علی بابا خوشبخت – آقای اسدا.. فتحی – آقای محمد جنگجو- آقای محمد باقری – آقای صدیف قاسمنژاد –آقای علی اکبر شجاع – آقای علی رمضانی – آقای محمد محمدی – آقای حاجی تیمار – آقای شعیب خاکبیز – آقای حاج محمد اکبری – آقای حسین قاسمی – آقای محمد علی آگاه –آقای حسین خدامی – و آقای احمد حسینی .
اگر نگاهی به اسامی این عزیزان داشته باشیم متوجه می شویم که قاریان جوان و نوجوان ما در کنار قاریان با سابقه، محفلی کاملا نورانی را به وجود آورده اند .
این عزیزان به نوبت و هرشب تعداد 4 نفربه مدت 45 دقیقه ، به قرائت قرآن کریم مبادرت می ورزند.
از نکات قابل توجه این مراسم اینکه همگی قاریان قرآن کریم ملبس به عباء بودند که بر جذابیت آن افزوده بود .
در خلال مراسم معنوی انس با قرآن کریم ما شاهد برپایی مسابقه کتبی از قرآن نیز بودیم که طراح سئوال آن بر عهده جواد خوشبخت یکی از قاریان خوب فداغ بود .
2
از سوی بر گزارکنندگان این مراسم معنوی برای نفراول مسابقه مبلغ 500000 ریال وجه نقد و برای نفرات دوم و سوم مبلغ 200000 ریال وجه نقد در نظر گرفته بودند .
حضور قاریان و حافظان بنام استان در فداغ و اجرای تواشیح از برنامه های ویژه مراسم انس با قرآن بود .
حافظ قرآن کریم، آقای مرادی ۱۴ ساله ، وحافظ کل قرآن کریم خواهر ضرغامی از داراب و نورآباد و حضور مسئولین سپاه گراش، ارد و بیرم و نماینده ولی فقیه از گراش و همچنین ،فرمانده حوزه مقاومت سپاه امام خامنه ای فداغ و مسئولان پایگاه های شهید قاسمی و امام حسن(ع) و مسئولین شورای فداغ رنگ وبوی خاصی به این مراسم معنوی بخشیده بود..

از نکات قابل توجه و قابل تقدیر دیگر این مراسم توسط هیات برگزارکننده ، می توان به قدر دانی کردن ازکلیه افراد تدارکات در این شبها اشاره کرد . هیات برگزارکننده مراسم انس با قرآن به تک تک افراد تدارکات حتی آن عزیزانی که جهت تهیه یخ به درب منازل مردم رجوع می کردند به نوعی تقدیر و تشکر نمودند.
فردا شب مراسم اختتامیه انس با قرآن مجید در حسینیه جامع فداغ می باشد .اما قبل از مراسم اختتامیه مسابقه قرآنی دوم نیز اجرا خواهد شد و عزیزانی که بتوانند به رتبه اول تا سوم دست پیداکنند جوایزی اهداء خواهد شد .

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


1 + 6 =