خانه / اخبار کوتاه / قبل از خرید و فروش زمین و ملک از شورای اسلامی و دهیاری استعلام بگیرید

گزارش لحظه به لحظه از مراسم تشيع حضرت آقا

موج جمعیت خیابان هارالرزاند/مکارم شیرازی برپیکرمطهرنمازخواند/نماینده ویژه رئیس جمهوردرمراسم حضور یافت/امامردم کارخودشان راکردند…

جمع کثیر مردم از صبح زود و دقایقی بعد از اذان صبح به استادیوم آمده بودند. آمده بودند تا با مقتدایشان و هم نشین ده ها ساله شان خداحافظی کنند.آقا سید عبدالعلی تا ابد خفته است و این دیداری است تا قیامت…

** ورزشگاه تختی لار میعادگاه شان بود و فوج جمعیت به حدی بود که استادیوم گنجایش آن را نداشت.

حضور علما و فضلا و بزرگان شیعه و سنی ، ملی و استانی و رفقای قدیمی آقا در مراسم جلب توجه می کرد. بازار توزیع پوستر های آقا هم داغ بود و چندین هزار قطعه پوستر اهدایی عاشقان خاندان آیت اللهی در بین مردم توزیع شده بود وآنان نیز با دل جان در دست داشتند.

** فضای استادیوم با کشیدن داربست تفکیک شده بود تا جایگاه ویژه ای شکل گیرد. مداحان اهل بیت عصمت و طهارت، فضای مراسم را دگرگون کرده بودند و حال و هوایی خاص به مردم داده بودند. در این مراسم پیام های تسلیت مقام معظم رهبری، رئیس جمهور، رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس مجلس خبرگان رهبری و مراجع عظام تقلید از تریبون قرائت شد.

** تعداد مهمانان بی شمار بود و از اقصی نقاط کشور از روستای کارگاه صحرای باغ گرفته تا شهرستان بروجرد و تهران و شیراز جملگی پشت سر مقتدای لارستان ایستاده بودند.در بین مهمانان ویژه علمای اهل سنت لارستان و بندرعباس نیز حضور داشتند.شاید این یک توفیق نیز بود که علمای بزرگوار اهل سنت منطقه در روضه و مصیبت امام حسین(ع) و حضرت زهرا(س) نیز شرکت کنند.

** دقایقی مانده به ساعت ۸ صبح حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی پای به استادیوم گذارد، ازدحام جمعیت در این لحظه بر گرد مقام شامخ مرجعیت تشیع حلقه زده و کار را برای مسئولان دشوار کرده بود، اینجا تنها نمره منفی به مسئولان امر تعلق گرفت والا در مجموع تیم برگزاری مراسم در عرض ۴۸ ساعت شاهکار کرده بودند.

** سردار دکتر غلامحسین غیب پرور فرمانده سپاه فجر استان فارس و هیئت همراه ، زین الدینی فرمانده نیروی هوایی سپاه لار ، فرمانده تیپ المهدی جهرم و تعداد زیادی از نیروهای آن یگان در این مراسم حضور داشتند و امنیت برگزاری برنامه را در اختیار داشتند .

** این مراسم مهمانان دیگری هم داشت، حجه الاسلام میرتاج الدینی معاون رئیس جمهور و همچنین آیت اله سیدعلی اصغر دستغیب نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری،سید محمود علوی و البته عبدالواحد موسوی لاری. به اینها باید حدود ۱۰ نفر از نمایندگان مجلس، ائمه جمعه استان و استاندار فارس را نیز اضافه کرد. البته آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان نیز که پیش از این مقرر شده بود به لارستان وارد شوند، به دلیل توصیه پزشکان نتوانست در این مراسم شرکت کند.

** آیت الله مکارم شیرازی به هر طریق که بود نماز را اقامه کرد،در اینجا سکوت فضای استادیوم را فرا گرفت و فقط گاهی صدای هق هق گریه نمازگزاران بود که شنیده میشد.

** حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی نماز را که اقامه کرد، با ذکر صلواتی از کنار پیکر مطهر مردم به کنار رفتند و حالا این مردم بودند که بر گرد مقتدایشان حلقه زده و تابوت ملکوتی او را بر دوش کشیدند.

** دقایق زیادی طول کشید تا اینکه پیکر مطهر از استادیوم تختی خارج شود. مقرر بود که پیکر آقا در صندوق شیشه ای روی یک ماشین سردخانه دار حمل شود اما مردم نمیگذاشتند. عاقبت با اشاره دست حسین آقا آیت الهی جمعیت عزادار، پیکر را بر دوش کشیده و تابوت را تا حسینه اعظم عاشقانه حمل کردند.

** دکتر سید علاءالدین بروجردی داماد حضرت آقا و رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از میدان ۱۷ شهریور به مردم پیوست و همپای مردم پیکر مطهر حضرت آیت آیت اللهی را تا حسنیه اعظم تشییع کرد.

** حضرت حجت الاسلام و المسلمین محلاتی نماینده مقام معظم رهبری هم در این مراسم حضور داشتند. بر هیچ کس پوشیده نیست که آقا و رهبرمان هر دو دوستان صمیمی بودند و حضور نماینده مقام عظمای ولایت نیز بر این مطلب صحه گذارد.

** در طول مسیر عزاداران حضرت آقا با نوحه ها دم گرفته و بر سر و سینه می زدند و ذکر تکبیر نیز از دهانشان جدا نمیشد. همزمان هلیکوپتر صدا و سیما نیز تصویر زیبایی را از مشایعت کیلومتری مردم لارستان تهیه می کردند.

** پیکر حضرت آقا بعد از رسیدن به حسینیه اعظم توسط نیروهای سپاه از مردم تحویل گرفته شد و جهت مراسم خاکسپاری در حضور اهل بیت ایشان به داخل انتقال داده شد .مراسم خاکسپاری از ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه آغاز ششد. در درون سالن حسینه حدود ۲۵۰ نفر از نزدیکان حضرت آقا و مسئولان حضور داشتند و مردم عزادار نیز پشت درب بسته حسینه همچنان ایستاده بودند و با مداحان همراه…

** دقایقی بعد صدای یکی از نزدیکان بیت آقا از بلندگوها به گوش رسید. آنجا داخل سالن قدیمی حسینیه مشغول تلقین گفتن به آقایمان بودند. آخ مردم در این لحظه بلند شد و صدای گریه ها نیز به گوش رسید.

** بعد از اتمام مراسم خاکسپاری بلافاصله یک ضریح موقت بر روی قبرمطهر قرار گرفت و در ادامه درب حسینیه به روی عاشقان سلاله پاک رسول الله گشوده شد. مردم به سمت آقایشان شتافته و بعد از آن نیز با نوای دو تن از مداحان بزرگوار بروجردی بر سر و سینه زدند. در این لحظات مردم رحلت جانسوز را به آیت اله نسابه و سید محمدحسن آیت اللهی که در کنار یکدیگر حضور داشتند تسلیت می گفتند .

** دقایقی مانده به اذان ظهر کم کم جمعیت پراکنده شد و مراسم پذیرایی از چندین هزار نفر از مهمانان غیر لاری حاظر در شهرستان در حسینیه سید الظهدا لار و مسجد النبی صورت گرفت.

** بدین ترتیب صبح تا ظهری طول کشید تا آقایمان بر دوش مردم به دل خاک سپرده شده و روح ملکوتی اش از دنیای فانی رهایی یابد. آقایمان رفت و شاید این را هنوز هم نمیفهمیم…

منبع: لادستان

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 7 = 13