خانه / اخبار کوتاه / افتتاحیه بازیهای فوتسال جام نوروزی فداغ و برتری پرگل فداغ جوان و کنگریشه برابر حریفان خود

گفتگوی اختصاصی فداغ نیوز با مدیر بنیاد مسکن شهرستان

مهندس آقایی مدیر بنیاد مسکن شهرستان گراش به سئوالات مطرح شده از سوی فداغ نیوز پاسخ داد .
امان الله دارش خبرنگار فداغ نیوز به بهانه سالروز تاسیس بنیاد مسکن ، به سراغ مدیر بنیاد رفت و سئوالات خود را مطرح نمود .

این سئوالات با همکاری فاضل نریمانی فعال رسانه ای و خبرنگار فداغ نیوز تهیه شده است
ابوذر آقایی مدیر بنیاد مسکن شهرستان گراش که در فداغ حضور داشت در گفتگو با خبرنگار فداغ نیوز ابتدا 21 فروردین سالروز تاسیس بنیاد مسکن را به خود و مردم تبریک گفت .
آقایی در رابطه با سئوال خبرنگار فداغ نیوز در رابطه با بودجه این بنیاد گفت : اعتبارات اختصاص یافته به بنیاد مسکن که از طرف نماینده و فرمانداری به بنیاد اعلام شده در حدود دو میلیارد تومان بوده است که این مبلغ با هماهنگی فرمانداری با شرایط خاص بین روستاها تقسیم شده است .
دستورالعمل واگذاری زمینها:
واگذاری زمینها یک دستورالعمل ویژه است که از طرف بنیاد مسکن استان به بنیاد مسکن شهرستانها ابلاغ شده و ما طبق همان دستورالعمل ، زمین به جوانان واکذار می کنیم .
اولین شرط واگذاری زمین این است که فرد متاهل و فاقد زمین باشد و در صورتیکه در یک روستا دیگر متاهل فاقد زمین وجود نداشته باشد و دهیاری و شورای همان روستا درخواست بدهند که دیگر متاهلی که فاقد زمین باشد وجود ندارد بنیاد به مجردها آنهم با مجوز بنیاد مسکن استان ، زمین واگذار خواهیم کرد .
تاریخ واگذاری زمین :

در حال حاضر تعداد 10 الی 12 قطعه زمین در منطقه دولاب موجود است که از نظر ما قابل واگذاری نیست و شرایط مناسبی ندارد اما مردم می گویند علی رغم اینکه این زمینها در کوه واقع شده است باز ما می خواهیم . با این شرایط اگر مردم خواهان چنین زمینهایی هستند انشاالله تا یک ماه آینده این 10 الی 12 قطعه زمین را به متقاضیان واجد شرایط واگذار خواهیم کرد .

شهرک اندیشه نه آب دارد نه برق :

از نظر قانونی طبق مصوب مجلس شورای اسلامی که به بنیاد اعلام شده است وظیفه دستگاههای خدمات رسان است که آب و برق را تامین نمایند و در صورتیکه اعتباری به ما اعلام کنند بنیاد حاضر به همکاری با شرکتهای آب و برق است تا مشکل مردم حل شود

وام مسکن زنجیره ای :

در حال حاضر 90 در صد مردم با مشکل وام روبرو هستند و همانگونه که در جریان قرار دارید فداغ چندان کارمند رسمی ندارد که بتوانند ضامن همدیگر شوند ، برای حل این مشکل چه برنامه ای دارید ؟

جهت اعطای وام بصورت زنجیره ای دستورالعمل به ما اعلام شده است و ما طبق همان دستورالعمل به بانکها اعلام کرده ایم .

یک سری از بانکها اعطای وام بصورت زنجیره ای را پذیرفته اند .

خوشبختانه تاکنون بسیاری از بانکها همکاری نموده اند و شرایط واگذاری به صورت زنجیره ای را قبول کرده اند اما متاسفانه تاکنون بانک ملت با شرایط زنجیره ای حاضر به پرداخت وام نیست .

پول حاصل از واگذاری زمین :

از پول حاصل از واگذاری زمین به مردم فداغ تاکنون مبلغ یک میلیارد تومان بابت زیر ساخت 1000 متر مربع و مبلغ 500 میلیون تومان از اعتبارات بنیاد مسکن بابت تک لبه های معابر در نظر گرفته شده است

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


4 + 8 =