خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات جام نوروزی فداغ و گلباران میزبان در شب درخشش تیم عمادشهر

گلزنی ایمون زاید 20ثانیه پس از ورود به زمین

ایمون زاید که در نیم‌فصل اول بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس بود و مانوئل ژوزه او را جواب کرد، هفته گذشته به تیم آلومینیوم هرمزگان پیوست و امروز در دیدار با سایپا اولین بازی خود را انجام داد.

* زاید در دقیقه ۶۰ به میدان آمد و ۲۰ ثانیه پس از حضورش در مسابقه برای آلومینیوم گلزنی کرد. این مهاجم در دربی سال ۹۰ نیز در ۱۰ دقیقه سه گل برای پرسپولیس زد تا سرخ‌پوشان تهرانی در آن بازی ۳ بر ۲ پیروز شوند؛ آن هم در حالی که ۲- ۰ عقب بوده و ۱۰نفره نیز بودند.

درباره‌ی فداغ نيوز

یک نظر

 1. سلام به همشهریان شریف
  آیا میدانستید

  ( اوباما یک ایرانی الاصل است !)
  ————————–
  لطفا با دقت بخوانید
  ————————-
  اوباما یک ایرانی الاصل و از شیعیان است !
  عرش نیوز :
  ایتارتاس در این خصوص گزارش داد: تحقیقات تازه یک تیم تحقیقات تاریخی بر روی اصل و نسب باراک اوباما نشان داده است که او یک ایرانی الاصل است.

  به گزارش انعکاس به نقل از بولتن ،دکتر اندی واسهول از موسسه تحقیقات تاریخی دانشگاه ام آی تی آمریکا میگوید: مطابق تحقیقات تیم وی، باراک اوباما ذاتا از اهالی جنوب ایران وشیعه است.

  به گفته وی ,خاندان اوباما در حقیقت همان خاندان معروف ( اُوبامای بوشهر هستند ) که در دوران قاجاریه جلای وطن کرده و طی چند نسل به آمریکا رسیده اند. جد بزرگ اوباما، میر حسن خان اوبامایی که از میرآب های معروف بوشهر بوده و به همین خاطر اُوباما (یعنی “آب با ما” می باشد) پس از یک نزاع خونین با سقاباشی ناصرالدین شاه قاجار از بوشهر فرار کرده به سرحدات عثمانی می رود.

  وی ابتدا در حلبچه به عنوان تاجر زردچوبه فعالیت کرده و پس از ارتقا در تجارتش به عنوان تاجر زعفران به شهر حلب (در سوریه کنونی) می رود. مقارن با ایام مشروطه میر حسن خان در حلب فوت نموده و پسر وی علی اصغر اوباما ، به خاطر ضدیت اهالی عثمانی با شیعیان ایرانی خانواده را به سمت طرابلس می کوچاند.

  خاندان اوباما در آنجا به تجارت تنباکو مشغول می شوند اما پس از ممنوعیت استعمال قلیان در آن جا، دسته دسته شده و به جاهای دیگر مهاجرت می کنند. در این ایام که اندکی قبل از جنگ دوم جهانی بوده پدر بزرگ حسین به همراه خانواده اش جنوب غربی آفریقا مهاجرت می کنند. وی در آنجا برای امرار معاش از پشم شتران پارچه درست می کرده و به اسم ایرانی “برک” (barak) به فروش می رسانده که پس از پایان جنگ جهانی به شدت مورد استقبال قرار گرفته و به همین خاطر از طرف معاون شهردار واشینگتن دی سی به لس آنجلس دعوت می شود.

  وی پس از ورود به خاک آمریکا به همراه خانواده اش در تگزاس رحل اقامت می افکند و به تولید و تجارت برک (در گویش آمریکایی “باراک”) می پردازد. اما پس از چندی به خاطر ممنوعیت واردات شتر و پشمش به آمریکا ورشکست شده و بناچار فرزندانش را به مدرسه می فرستد.

  پدر باراک، یعنی حسین اوباما پس از طی دوران مدرسه و دانشگاه، تابعیت ایرانی-آمریکایی بدست آورده با یک دختر مسیحی ازدواج کرده و سپس به اصرار خانواده همسر خود به ناچار مذهب اسلامی-مسیحی اختیار می کند اما از انتخاب اسم اسلامی یا ایرانی برای فرزند خود منع می شود.

  به همین خاطر با انتخاب نام “باراک” که در حقیقت همان لفظ فارسی برک است، و انتقال نام میانی و نام خانوادگی “حسین اوباما” برای پسرش به هویت خود روی فرزندش ادامه می دهد.

  افشای این امر می تواند دردسر بزرگی برای آینده سیاسی اوباما در آمریکا و ایران باشد.

  تا کنون اوباما از درک و اظهار نظر مدعیات این تاریخ نگاران معذور بوده است
  ————–
  علی اصغر خاکبیز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


4 + = 7