خانه / اخبار کوتاه / نتایج مسابقات یک چهارم نهایی فوتسال جام نوروز فداغ و حذف یکی از نمایندگان فداغ

راهکارزیبا سازی فداغ

امروزه مبادی ورودی شهرها به عنوان اولین و آخرین سکانس مواجهه مخاطب با آنها که به نوعی فرهنگ ، تمدن ، تاریخ و هویت محلی مردم را به نمایش می گذارد از اهمیت ویژه و فوق العاده ای برخوردارند…

پایگاه اطلاع رسانی فداغ نیوز قصد دارد در اینجا ، مشکلات فداغ را از دید مبلمان شهری مورد بررسی قرار دهد و ظرفیت ها و راهکار های برون رفت آن را از وضعیت کنونی بررسی کند.

untitled

امیدواریم این موضوع نیز کمک حالی برای مسئولین شهر علی الخصوص ریاست محترم و پرتلاش شهرمان باشد تا با مطالعه انتقادات ، نظرات و پیشنهادات  ما  برای مرتفع سازی و ساماندهی این نقاط گام بردارد.

به هر حال پرداختن به این موضوعات خواسته دوستان و شهروندانیست که از وجود آنها گلایه مند هستند و خواهان مطرح و بر طرف شدن آنها می باشند .

یکی از عمده ترین مشکلات ، ورودی فداغ – ابتدای جاده فداغ به ارد می باشد که همچنان بلاتکلیف باقی مانده و خبری از افتتاح  نیست . گردو غبار ناشی ازحرکت وسائط نقلیه از یک طرف و شن ریزی بدون آسفالت از طرف دیگر همگی باعث شده تا مشکلاتی را برای شهروندان بوجود آورد .

کما اینکه در روزها و ماههای گذشته شاهد حوادث نگران کننده ای در این مسیر برای شهروندان عزیز بوده ایم .

در اکثر شهرها و روستاها شاهد احداث سردرهایی در مدخل ورودی آن هستیم ولی متاسفانه در فداغ ما خبری از این بناها نیست .

ایجاد این نوع مدخلها باعث  زیبایی بیش از حد و بالا رفتن سطح به اصطلاح کلاس آن شهر و یا روستا می گردد .

یکی دیگر از سازه کارهایی که باید مورد توجه قرار گیرد وجود بناهای  قدیمی در فداغ ، الخصوص در مجاورت خیابانهای اصلی می باشد که با تخریب آنها بر زیبایی شهر ما خواهد افزود.

در فداغ  هنوز بناهایی  وجود دارند که دیگر کارایی خود را در زندگی روزمره از دست داده اند و هنوز یادمان نرفته که ریزش یکی از این بناهای قدیمی در فداغ جان دو نفر از همشهریان  عزیزمان که هر دو عضو یک خانواده بودند را گرفت .

مسئولین محترم در این زمینه می توانند با اعطای امتیازاتی به  صاحبان آنها ، با تخریب   از یک طرف جلو تکرار خطر را بگیرد و از طرف دیگر ، بر زیبایی شهرمان بیفزایند .

یکی دیگر از روشهایی که کمک زیادی به زیبایی  شهرمان خواهد کرد ، رنگ آمیزی یکدست و اجباری دربهای مغازه ها خواهد بود .

این روش در اکثر شهرهای ایران اجرا شده و نتیجه آن زیبا جلوه دادن شهر خواهد بود .

اگر این روش نیز در فداغ ما به اجرا در آید و مردم در این زمینه ، مسئولین محترم و زحمتکش را همراهی و کمک نمایند شاهد جلوه هایی از زیبایی  به محض ورود به فداغ خواهیم بود .

گلکاری و درختکاری بلوار و خیابان اصلی فداغ که متاسفانه تاکنون از چشم مسئولین ما بدور بوده است ، خود می تواند بر زیبایی بیش از پیش شهرمان بیفزاید .

شاید بلوار فداغ تنها بلواری ذر سطح ایران باشد که در آن خبری از کاشت گل و گیاه و درخت نیست .

چه خوب است  شورای سازندگی که تا کنون لیاقت خود را برای ساختن فداغ نشان داده است ، اینرا نیز بر افتخارات خود بیزاید و با گلکاری و درختکاری خیابان و بلوار  ، بر زیبایی فداغ  بیفزاید .

iu

یکی دیگر از روشهای زیبا سازی شهرمان میتوان به تمیز نگه داشتن خیابان و کوچه های آن ، اشاره کرد .

متاسفانه خیابانهای شهرما ، باران به باران شسته و تمیز می گردند و خبری از کارگرهای شهرداری نیست .

اگر به حاشیه خیابانها نگاهی انداخته باشید خاک و خاشاک همه جای آنرا فرا گرفته است و با هر حرکت وسائط نقلیه ای ، چشمهای عابران پر از گرد و خاک خواهد شد .

اینرا میدانیم که شورای محترم و شهرداری در حال حاضر چنین بودجه ای برای جذب کارگردر اختیار ندارند ولی می توانند با یک برنامه ریزی صحیح ، این مشکل نیز مرتفع سازند .

یکی دیگر از روشهای تمیز نگه داشتن شهرمان ، هدایت دامداران به خارج از معدوده مسکونی می باشد .

ما بارها شاهد جولان گاو و گوسفند در خیابانها و کوچه ها  بوده ایم . و چه بهتر که دامداران  عزیز ما خود در این زمینه اقدام نمایند و دامهای خود را به خارج از فداغ هدایت نمایند .

وجود دام در کنار زندگی روزمره مردم خطرات خاص خود را دارد که مسئولین با توجه به این امر باید در زمینه هدایت دامها به خارج از فداغ اقدام نمایند .

به امید داشتن شهری زیبا

 

 

 

 

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 8 = 14