خانه / اخبار کوتاه / فداغ جوان و محمدزینا فینالیستهای جام نوروز ۴۰۳ فداغ

200خودرو زیان‌ دیده سیل شیراز کارشناسی میزان خسارت شدند

200خودرو زیان‌ دیده سیل شیراز کارشناسی میزان خسارت شدند

حمیدرضا جمالی نژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه 20 درصد این خودروها بیمه بدنه ایران و 50 درصد نیز بیمه شخص ثالث این شرکت را دارندافزود: بررسی های اولیه برای پرداخت خسارت وارده به خودروهای حادثه دیده در سیل دروازه قرآن شیراز صورت گرفته و میزان خسارت به خودروها نیز کارشناسی شده است.
جمالی نژاد ادامه داد: در حال حاضر تمام 200 خودرویی که به پارکینگ نیروی انتظامی منتقل شدند مورد کارشناسی میزان زیان وارده قرار گرفته اند که از این تعداد 20 خودرو بیمه بدنه ایران داشته و 100 خودرو نیز از بیمه نامه شخص ثالث ایران استفاده می کنند.
وی ادامه داد: بعد از انتقال سند خودروهای خسارت دیده ای که بیمه بدنه ایران دارند ، خسارت به مالکین این اتومبیل ها پرداخت خواهد شد.
مدیر شعب شرکت بیمه ایران در استان فارس تصریح کرد: در حال حاضر زیان وارده از این حادثه به مالکینی که خودروهای آنها بیمه بدنه دارند سریعا پرداخت می شود و در خصوص خودروهایی که بیمه شخص ثالث استفاده می کنند نیز باید مقصر این حادثه مشخص شود تا پرداخت خسارت آنها نیز صورت بگیرد: مالکین خودروهایی که بیمه بدنه ایران دارند و در این حادثه دچار خسارت شده اند نیز باید هرچه سریعتر به دفاتر این بیمه مراجعه و سند خودرو را به نام بیمه ایران انتقال دهند و ظرف حداکثر دو ساعت خسارت وارده به آنها نیز پرداخت خواهد شد، انتقال سند به این دلیل انجام می شود چون خودروهایی که دچار آبگرفتگی می‌شود جز خسارات کلی محسوب و دیگر قابل استفاده نیست.
مدیر شعب شرکت بیمه ایران در استان فارس در پاسخ به این سوال که آیا هزینه مجموع خسارت خودروها در سیل دروازه قرآن شیراز برآورد شده؟ گفت: مجموع خسارتهای وارده به تمامی خودروها در این حادثه هنوز جمع بندی نهایی نشده است.
وی عنوان کرد: منتظر هستیم مقصر نهایی این حادثه از سوی مسولان قضائی مشخص و اگر شهرداری این شهر مقصر نهایی معرفی شود باید خسارت خودروها نیز از محل بیمه نامه جامع شهری این نهاد پرداخت شود.
جمالی نژاد اظهار داشت: خودروهایی که بیمه بدنه ندارند و در این حادثه دچار خسارت شده اند باید ابتدا مقصر این حادثه از سوی دستگاه های قضائی مشخص شود و اگر شهرداری شیراز مقصر نهایی معرفی شود خسارت از محل بیمه نامه جامع شهری این نهاد نیز به مالکین این خودروها پرداخت خواهد شد.
وی اظهار داشت: تاکنون کسی از مالکین خودروهایی که احتمال دارد از محل حادثه دروازه قرآن به منازل شخصی مردم منتقل شده باشند به شرکت بیمه ایران برای پیگیری و کارشناسی خسارت مراجعه نکرده است.
جمالی نژاد در پایان خاطرنشان کرد: تاکنون تنها یک نفر زیان دیده در این حادثه که خودروی وی بیمه بدنه ایران داشته و حدود 120 میلیون نیز در این رخداد زیان دیده،سند اتومبیل خود را به نام بیمه ایران منتقل و خسارت خود را نیز دریافت کرده است.
سیل ناگهانی که پنجم فروردین در دروازه قرآن شیراز رخ داد، منجر به کشته شدن 19 نفر و مصدومیت شماری از هموطنان شد.این سیل اتومبیل های پارک شده و در حال تردد در دروازه قرآن را تا مسافتی با خود برد و بر روی هم انباشت.

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


9 + = 16