خانه / اخبار کوتاه / برتری نماینده فداغ در دومین روز از مسابقات جام نوروز ۱۴۰۳

فعالان سیاسی هرمزگان زیرپرچم جبهه تدبیرو توسعه گردهم آمدند

محمد راستی سرپرست جبهه تدبیر و توسعه در هرمزگان از تعیین اعضاء شورای مرکزی جبهه به زودی خبرداد
اولین نشست هم اندیشی رسمی هواداران جبهه تدبیر و توسعه درهرمزگان با حضوربیش از70نفراز فعالان سیاسی ازحوزهای مختلف علمی،آموزشی،اقتصادی،اصناف وبازاریان، اقوام ،طوایف و مذاهب، به میزبانی”محمد راستی” سرپرست جبهه تدبیر و توسعه در هرمزگان برگزار و پیرامون تشکیل شورای مرکزی و نحوه فعالیت این تشکل سیاسی بحث و تبادل شد.
به گزارش روابط عمومی جبهه تدبیر و توسعه هرمزگان ؛در این نشست که با تلاوتی آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد مشاورعالی استاندار با اشاره به اهمیت فعالیت حزبی درساختار کشور، اظهارداشت:امروزه مهمترين تشکل هاي فراگير مردمي احزاب سياسي هستند که سازمان يافته با اصول،عقايد و مرام و مسلک واحد بهترين وسيله پاسداري از امنيت ملي و رقابت قانونمند شهروندان براي نقش آفرینی دراداره جامعه هستند.
دکترحقیری زاده با بیان اینکه دولت تدبیروامید توجه ویژه ای به فعالیت احزاب دارد،خاطرنشان کرد: رویکرد دولت یازدهم حمایت بدون کمترین شایبه جانبداری از همه احزاب است و هیچ حزبی به لحاظ داشتن یک مرام یا عقیده خاص سیاسی، ولو همسو با دولت، دراولویت نیست وچتر حمایت دولت جامع،فراگیرو شامل همه احزاب قانونی است.
این مقام مسوول افزود: وجود احزاب سیاسی و بطور کلی یک جامعه مدنی با ساختارمشخص بیشتر از همه به سود مجموعه حاکمیت است چرا که توان پاسخگویی نظام به فشارهای محیط را افزایش می دهد و از بروز رفتارهای فردی و پراکنده که موجب بروز تنش در جامعه می شود جلوگیری می شود.
حقیری زاده درپایان بار دیگر تاکید کرد:حمایت و تقویت تحزب مبنای کار دولت یازدهم است و دراستان نیز تلاش جدی را در امر فعالیت های حزبی در چارچوب قانون داریم.
دکترعباس براهیمی، استاد دانشگاه و رییس سابق دانشگاه آزاد قشم، نیز در این جمع در سخنانی مبسوط با تشریح نقش واهمیت کارکرد احزاب بیان داشت:درساختار یک جامعه مدنی پویا، حزب نهادی مدنی،غیردولتی و دارای شخصیت حقوقی مستقل است که با دریافت مجوز فعالیت خود را قانونمند دارد و بهترین بستر برای پیگیری قانومند مطالبات مردم و نظارت برعمکرد قدرت است.
وی افزود: بدون شک برای نیل به اهداف بلندمدت و پايدار سياسي، اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي چاره اي جزفراگیری فعالیت های حزبی نیست که با نقد سازنده قدرت می تواند پویایی سیاسی را درکشور موجب شود.
این فعال سیاسی همچنین گفت:تنویرافکارعمومی و ارائه راهکار برای پیگیری قانونمند حقوق و مطالبات جامعه و همچنین روشنگری از فعالیت دولت و سایر ارکان قدرت مهمترین کارکرد فعالیت های حزبی است که می تواند موجب پویایی ، بالندگی و توسعه کشور شود و از شکل گیری رفتارهای خلاف قانون و مصالح مردم جلوگیری کند.
در این نشست همچنین جمعی از فعالان سیاسی اجتماعی استان ازجمله احمد حبیبی نماینده ادوار مجلس و قائم مقام منطقه آزاد قشم، دکتربرومند استاد دانشگاه، خورشیدزاده مشاور رسانه ای استاندار، حسینی درآگاهی مشاورامور کشاورزی استاندار،حجه الاسلام محب زاده از فعالان سیاسی اصلاح طلب ، فلاح کهن فعال فرهنگی، راشد انصاری شاعر و نویسنده ، رویا جهانگیری فعال مدنی، راحله ملایی رییس سابق شورای شهر، دکترمرادی و مرادپوراز جامعه پزشکی، حاجی پوررییس اسبق شورای شهر، قریشی رییس اسبق شورای شهر بندرعباس و فعال فرهنگی، دارابی مسوول تشکل های مدنی استانداری، بنی نعیم عضو سابق شورای شهر و جمعی دیگر از فعالان سیاسی اجتماعی استان به ارائه دیدگاه پرداختند.
اهمیت فعالیت حزبی.اصلاحات؛ چالش ها و دستاوردها.آسیب شناسی جریانات سیاسی.کادر سازی تشکیلاتی.ایران در مسیر دموکراسی. چشم اندازه آینده سیاسی. نقد سازنده با رویکرد حمایت از مواضع مدبرانه دولت تدبیر و امید و همچنین ضرورت انسجام، وحدت و همدلی نیروهای سیاسی اصلاح طلب در سال منتهی به دو انتخابات،از محورهای مورد اشاره سخنرانان بود این نشست بود.
درخاتمه این نشست “محمد راستی” سرپرست جبهه تدبیر و توسعه در هرمزگان با اشاره به جزییات فعالیت این تشکل سیاسی به تشریح اساسنامه و فعالیت اعضاء پرداخت.
وی گفت: قطعا فعالیت مجموعه هواداران جبهه تدبیر و توسعه در هرمزگان مبتنی بر قانون و با رویکردی برنامه محور خواهد بود که قطعا در فرایند فعالیت های حزبی، واقع بین و تحولگرا عمل خواهد کرد.
به گفته راستی؛ نگاه این تشکل سیاسی مقطعی و محدود به انتخابات نیست و نگرشی همه جانبه به روند اداره کشور دارد که می کوشد درهمه عرصه ها نقش موثر خود را ایفا کند.
وی خاطرنشان کرد: بهره گیری از ظرفیت فعالان اقتصادی ،اصناف و بازاریان وهمچنین اقوام ومذاهب از رویکردهای اصلی این جبهه درعرصه فعالیت اجرایی خواهد بود.
سرپرست جبهه تدبیر و توسعه در هرمزگان در پایان بیان داشت:این جبهه به زودی با تعیین اعضاء شورای مرکزی برنامه های خود را اعلام خواهدکرد.

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 9 = 14