خانه / اخبار کوتاه / برتری نماینده فداغ در دومین روز از مسابقات جام نوروز ۱۴۰۳

برگزاری همایش مشارکت حداکثری در فرهنگسرای طوبا

موسوی لاری:معیار در انتخابات قضاوت مردم است
وزیر کشور دولت اصلاحات گفت:هر دو طیف سیاسی هدفشان پیشرفت کشور و انقلاب است اما روش های آنان متفاوت است و کارنامه مدیریت اصولگریان و اصلاح طلبان پیش روی مردم است و معیار قضاوت آنها خواهد بود.
حجت الاسلام سید عبدالواحد موسوی لاری دوشنبه شب در همایش مشارکت حداکثری که در فرهنگسرای طوبای بندرعباس برگزار شد، افزود:ملاک تایید صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی باید قانون باشد و معنا ندارد بگویند کسی که قانون اساسی را پذیرفته نمی پسندیم.
و توضیح داد :بنا نیست شورای نگهبان و استاندار و فرماندار و هیات اجرایی کاندیدا را بپسندند و بر اساس گفته امام راحل میزان ،رای ملت است.
نایب رئیس شورای سیاستگذاری انتخابات اصلاح طلبان ادامه داد:هر تفکری که رای مردم را تفننی بداند غیرصحیح بوده و همه از هیات های اجرایی و دولت تا مجموعه های نظارتی و شورای نگهبان باید پایبندی خود به حق مردم را نشان داده و بپذیرند که ممکن است در یک شهر ،کاندیدا مورد علاقه آنان نباشد و تشخیص اصلی در این زمینه بر عهده مردم است.
وی تاکید کرد:تمام افراد در هر رده و موقعیتی همزمان دارای تکلیف و حق هستند و قرائتی که مبتنی بر مردمسالاری نباشد و مردم را فقط دارای تکیف و بدون حق بداند یک خوانش اشتباه از انقلاب اسلامی است.
موسوی لاری اضافه کرد:زمانی فضا برای مشارکت حداکثری فراهم می شود که داوطلبان و رای دهندگان آزادی عمل داشته باشند و با برچسب و انگ زدن ها این امکان از آنها گرفته نشود.
این فعال سیاسی تاکید کرد، باید بپذیریم در کشوری با حدود 80میلیون نفر جمعیت ،دیدگاه های مختلفی وجود دارد و حق نداریم اگر مسئولیت و پستی داریم بگوییم آنچه من می پسندم باید شاخص تشخیص حق از باطل باشد.
وزیر کشور دولت اصلاحات ایران را کشوری با نشاط و مشارکت سیاسی بالا توصیف کرد و گفت:نمونه این حرف انتخابات ریاست جمهوری در سال 92است که یک معجزه شکل گرفت و هیچ تحلیل گر داخلی و خارجی میزان مشارکت و نتیجه آن را پیش بینی نمی کرد.
وی ادامه داد:در انتخابات 92برخی کاندیداهای مقبول مردم به میدان نیامدند و مردم ناباورانه دیدند که برخی هم تایید صلاحیت نشدند اما از سوی نخبگان حرکتی شکل گرفت تا شرایط اداره کشور بهتر شود و مردم نیز در این زمینه حرف آخر را زدند و کار را تمام کردند.
به گفته حجت الاسلام موسوی لاری مردمی که در انتخابات 92شرکت کردند به دنبال تغییر نظام نبودند بلکه برای تغییر رفتار در مدیریت کشور به پای صندوق رای آمدند.
نایب رئیس شورای سیاستگذاری انتخابات اصلاح طلبان تصریح کرد:شرکت در انتخابات گام اول برای تغییر در شیوه اداره کشور بود و گام بعدی این است که دولت با یک مجلس قوی تقویت شود.
وی تاکید کرد:به دنبال تشکیل مجلسی که وکیل الدوله باشد، نیستیم اما خواهان مجلسی هستیم که با نظارت قوی مانع تکرار پرونده هایی مانند فساد نفتی شود.
موسوی لاری ادامه داد:در دوره اصلاحات که سیاست تنش زدایی با حفظ مصالح و منافع کشور دنبال شد در عرصه سیاست خارجی نگاه ها به سمت ایران چرخید و موفقیت هایی شکل گرفت که نمونه آن مجموعه نفت و گاز عسلویه است که با منابع مالی بین المللی به وجود آمد.
وی با اشاره به در پیش بودن هفته وحدت اظهار داشت:وحدت به شیعه و اهل سنت محدود نمی شود و اصلاح طلب و اصولگرا هم به شرطی به دنبال نفی و نابودی یکدیگر نباشند می توانند در کنار هم قرار بگیرند.
موسوی لاری توضیح داد:هر دو طیف سیاسی هدفشان پیشرفت کشور و انقلاب است اما روش های آنان متفاوت است و کارنامه مدیریت اصولگریان و اصلاح طلبان پیش روی مردم است و معیار قضاوت آنها خواهد بود.
وزیر کشور دولت اصلاحات خاطرنشان کرد:در مدت هشت سال، دولت اصولگرا ،با بهره از همه امکانات و مقدسات مورد حمایت قرار گرفت و کارنامه آن هم پیش روی مردم است هم اکنون نمایندگان اصولگرایی که در آن دوره حامی دولت یاد شده بودند ،از آن اعلام برائت می کنند.
وی یادآور شد:این افراد باید مسئولیت خود را پذیرفته و در برابر کارها، خود را پاسخگو دانسته و عذرخواهی کنند و اگر هم فکر می کنند آن روش ها کارآمد بوده باید همچنان از آن دفاع کنند.
موسوی لاری اضافه کرد:قرار بود در پایان برنامه چهارم توسعه کشور به رشد اقتصادی هشت و سه دهم درصد برسد اما به رشد منفی پنج و سه دهم رسید و این پرسش باقیست که آیا چنین کارنامه ای قابل دفاع است؟
وی گفت :هر چند هدف اصولگرایان واقعی و اصلاح طلبان در اعتلای کشور یکسان است اما ناکارآمدی روش های آنها را دیده ایم و نباید دوباره به هشت سال گذشته برگردیم .
نایب رئیس شورای سیاستگذاری انتخابات اصلاح طلبان در بخش دیگری از این نشست به فعالان سیاسی اصلاح طلب توصیه کرد:با صبر و حوصله و متانت از کنار ناملایمات عبور کنند تا افرادی که به دنبال ایجاد فضای تند و ملتهب هستند نتوانند سواستفاده کنند.
موسوی لاری همچنین هم طیفان سیاسی خود را به وحدت و همگرایی فراخواند و گفت:در جبهه اصلاحات نیز ممکن است اختلاف نظر وجود داشته باشد اما در مقطع زمانی کنونی باید بر مسائل مشترک تاکید شود و اختلافات را باید به صورت داخلی حل کرد .
وی تاکید کرد:اصلاح طلبان هر منطقه باید خود کاندیدای مورد نظرشان را تشخیص دهند و در این زمینه استفاده از خرد جمعی بهترین راهکار است.
پیش از سخنان موسوی لاری شیخ عبدالباعث قتالی از خطبای اهل سنت هرمزگان ضمن تاکید بر ضرورت وحدت ،مخالفت با افراطی گری و زیاده خواهی از ویژگی های اهل سنت هرمزگان دانست و یادآور شد:ظهور داعش امکان تشخیص بهتر سره از ناسره را فراهم کرد و این گروه به نماد خشونت و رفتارهای افراطی تبدیل شدند..
همایش انتخاباتی اصلاح طلبان همزگان با عنوان مشارکت حداکثری توسط جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی شاخه هرمزگان ترتیب یافته بود.
بندرعباس-ایرنا-
IMG-20151215-WA0034

IMG-20151215-WA0035

IMG-20151215-WA0036

IMG-20151215-WA0037

IMG-20151215-WA0038

 

درباره‌ی فداغ نيوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


6 + = 8