خانه / اخبار کوتاه / مسابقات فوتسال دانش آموزان منطقه فداغ ویژه ایام الله دهه مبارک فجر

خط قرمزِی که با ماژیک برای ایران کشیده شد

شاید به ذهن کسی هم خطور نمی کرد منظور نتانیاهو از تعیین خط قرمز، به دست گرفتن ماژیک قرمز و کشیدن یک خط قرمز باشد. کاری که به دور از عقل و به نوعی کمدی و مضحک به نظر می رسد.

نتانیاهو روز پنجشنبه طی سخنرانی خود در سازمان ملل نقاشی یک بمب را به دست گرفته و یک خط قرمز در بالای بمب کشیده و آن را خط قرمز برای ایران معرفی کرد.

این فیلم فکاهی و کمدی که نتانیاهو پنجشنبه در سازمان ملل اجرا کرد نشان از ترس مفرط و ضعف اسرائیل در برابر عزم راسخ ایران در رسیدن به اهداف خود بود.

به عقیده نتانیاهو ایران در طی کمتر از یک سال آینده به بمب اتمی دست خواهد یافت. همین نکته بزرگترین تناقض در صحبت های اسرائیل است. اسرائیل طی 10 سال گذشته پیوسته ایران را دارای بمب اتمی معرفی کرده است. بخصوص زمانی که سانتیریفیوژ های آلوده به غنی بالای 90 درصد در ایران پیدا شده بود. اما اکنون برای تحریک افکار جهانی زمان یک سال را برای دستیابی ایران به سلاح هسته ای معرفی می کند.

نتانیاهو از چندی پیش با فشار بر اوباما خواهان تعیین خط قرمز برای ایران بود اما اوباما که این روزها به شدت درگیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست به این درخواست نتانیاهو بی توجهی کرده و این درخواست را رد کرد. ناامیدی نتانیاهو از اوباما باعث شد خود ماژیک قرمز به دست گرفته و خط قرمزی برای ایران ترسیم کند.

اگر اسرائیل قدرت و توانایی تعیین خط قرمز و اولتیماتوم برای ایران را داشت همان ابتدا خود این خط قرمز را تعیین می کرد و دست به دامن آمریکا نمی شد و به همین دلیل نیز نتانیاهو مجبور شد از ماژیک و نقاشی برای کشیدن خط قرمز برای ایران استفاده کند. کاری که رهبران اسرائیل نیز به آن خواهند خندید.

نکته جالب در سخنرانی نتانیاهو این بود که در این سخنرانی به صورت صریح عنوان نشد که اگر ایران از این خط قرمز عبور کند چه اتفاقی می افتد و آیا اسرائیل به ایران حمله خواهد کرد یا نه.

خط قرمز نتانیاهو ایران

درباره‌ی فداغ نيوز

یک نظر

  1. این مردک هم خودشو مسخره کرده هم جامعه جهانی رو
    واقعا خیلی احمق وبی سواده

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


2 + = 6