خانه / اخبار کوتاه / فداغ جوان و محمدزینا فینالیستهای جام نوروز ۴۰۳ فداغ

این دو زن را شناسایی کنید +عکس

زني كه با همدستي دخترش از طلافروشي‌هاي زيادي در شهرهاي مختلف سرقت كرده است تحت تعقيب پليس قرار گرفت.
كارآگاهان اداره هفدهم پليس آگاهي تهران در پي وقوع سرقت‌هاي مشابه از طلافروشي‌هاي سطح شهر تهران توسط سه زن به تحقيق در اين رابطه پرداختند و در گام اول به بازبيني تصاوير دوربين‌هاي مداربسته زرگري‌ها پرداختند.

اين تصاوير نشان داد دختري حدودا ۲۵ساله به همراه دو زن ميانسال به بهانه خريد سرويس طلا با مراجعه به مغازه‌ها شروع به امتحان طلا و جواهرات به ويژه سرويس‌هاي طلا مي‌كند و در يك لحظه با استفاده از غفلت فروشندگان سرقت را انجام مي‌دهد و سپس به بهانه اينكه سرويس يا طلاي مورد نظر را پسند نكرده با همدستانش از مغازه‌ها خارج مي‌شود و صاحبان طلافروشي پس از سرقت و در زمان قرار دادن طلا و جواهرات در داخل ويترين متوجه ماجرا مي‌شوند.

كارآگاهان در ادامه رسيدگي به اين پرونده با شناسايي يكي از سارقان كه زني ۴۰ساله به نام مهري است، نشاني مخفيگاه وي را در ورامين به دست آوردند و او را دستگير كردند. مهري كه ابتدا قصد داشت منكر ارتكاب سرقت شود به دليل وجود تصاوير به‌دست‌آمده از متهم در صحنه‌هاي سرقت به ناچار لب به اعتراف گشود و همدستان خود را كه مادر و دختري به اسامي پوران و هما هستند، معرفي كرد.

ماموران با شناسايي مخفيگاه دو متهم ۶۰ و ۲۵ساله در شهرستان كرج، با اخذ نيابت قضايي به آنجا رفتند و در تحقيقات خود اطلاع پيدا كردند اين دو بعد از مطلع شدن از دستگيري مهري محل سكونت خود را ترك كرده و فراري شده‌اند.

چندي بعد با وقوع سرقت‌هاي مشابه در برخي از شهرها به ويژه در بابلسر، مشهد، قم، اصفهان و شاهين‌شهر، كارآگاهان به تجميع پرونده‌ها پرداختند و با بررسي تصاوير دوربين‌هاي مداربسته اطمينان پيدا كردند پوران و هما پس از متواري شدن، سرقت‌هاي خود را در شهرهاي مختلف ادامه داده‌اند.

در اين بين يكي از مالباختگان درخصوص سرقت بيش از ۳۰۰ گرم طلا به كارآگاهان گفت: «دو زن به مغازه‌ام وارد شدند و گفتند قصد دارند مقدار زيادي طلا بخرند. آن دو حدودا ۴۵ دقيقه در مغازه در حال امتحان كردن طلاها بودند و پس از اين مدت به بهانه پسند نكردن طلاها از مغازه خارج شدند. زماني‌كه مي‌خواستم جواهرات را در ويترين بگذارم، متوجه شدم آنها به صورت ماهرانه‌اي يك دسته النگو را به ارزش تقريبي ۱۶ ميليون تومان سرقت كرده‌اند.»

مالباخته ديگري نيز در اظهارات مشابه گفت: «حدود سه ماه پيش يك دختر جوان به همراه زني ميانسال به بهانه خريد يك سرويس طلا به ارزش تقريبي هفت‌ميليون تومان وارد مغازه شدند و سرويس‌هاي مختلفي را از من گرفتند تا مشاهده كنند، پس از مدتي به بهانه اينكه هيچ كدام از سرويس‌هاي طلا نظرشان را جلب نكرده است از مغازه بيرون رفتند و پس از خروج آنها بود كه متوجه سرقت يك سرويس كامل طلا به ارزش تقريبي پنج‌ميليون و ۴۰۰ هزار تومان شدم.»

كارآگاهان با توجه به اطلاعات موجود پي بردند اين مادر و دختر، حداكثر به مدت يك هفته در هر شهر مي‌مانند و بعد از چند سرقت به شهري ديگر مي‌گريزند. سرانجام بعد از جست‌وجوهاي گسترده مخفيگاه هما در منطقه شاهين ويلا كرج شناسايي شد و اين محل تحت مراقبت‌هاي نامحسوس قرار گرفت و وي در فرصتي مناسب دستگير شد.

سرهنگ علي غياثوند، معاون مبارزه با سرقت‌هاي خاص پليس آگاهي تهران در اين‌باره گفت: «با توجه به دلايل و مدارك به‌دست‌آمده از صحنه سرقت‌ها، به ويژه تصاوير به‌دست‌آمده از متهمان در لحظه سرقت و قطعي شدن ارتكاب سرقت از سوي متهمان مجوز انتشار بدون پوشش چهره هر دو متهم پرونده از سوي بازپرس شعبه ششم دادسراي ناحيه ۴ تهران صادر شده است، بنابراين از تمامي مالباختگاني كه موفق به شناسايي متهمان شده‌اند دعوت مي‌شود براي طرح شكايت خود به اداره هفدهم پليس آگاهي تهران مراجعه كنند.»

سرهنگ غياثوند، در ادامه با اشاره به متواري بودن پوران گفت: «مجوز انتشار بدون پوشش چهره اين متهم نيز از سوي مقام قضايي صادر شده است و از شهروندان محترمي كه موفق به شناسايي تصوير متهم شده‌اند يا اطلاعي از مخفيگاه يا محل‌هاي تردد وي دارند، درخواست مي‌شود اطلاعات خود را در اختيار كارآگاهان پليس آگاهي قرار دهند.»

درباره‌ی فداغ نيوز

2 نظر

 1. دوست عزیز در صورت اینکه نیاز به بنر جدید هستی به من خبر بده . اول تیر زمانی است که دوست دارم یک سری از بنر های خودم را تغییر دهم اگر شما هم بخواهید چون خیلی دوستون دارم براتون طراحی می کنم.
  خبرشو بهم بدید .

 2. با سلام به فداغی های عزیز بالاخره سایت فداغ نیوز در یکی از کتاب های موبایل ما به نمایش گذاشته شد .
  در کتابی به نام سایت یار در قسمت سایت های ویژه نام فداغ نیوز می درخشد .

  یا علی مدد .

  برای دانلود کتاب موبایل می تونید به سایت زیر مرا جعه کنید :
  http://www.hrgbook.blogsky.com

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


6 + = 8