خانه / اخبار کوتاه / محمد زینا فینال جنجالی را برد و قهرمان مسابقات فوتسال جام نوروز ۴۰۳ فداغ شد

جباري شرطي زانو درد !

در اروپا بازيکن که به 28 سالگي مي رسد .کم کم بايد غزل خداحافظي را بخواند و به فکر ليگ و دستمزد پائين تر باشد .

يعني فوتبال علمي جوري طراحي شده تا تماشاگر فوتبال از سرعت و قدرت بازيکنان لذت ببرد .اينگاري همه ،بلا نسبت کرو لال هستند .

شما فقط فوتبال مي بينيد و اگر حاشيه اي هم باشد يک در هزار است .درست بر عکس فوتبال کشور خودمان !بازيکن به 28 سالگي که مي رسد تازه احساس قدرت و سرعت مي کند . به لقبش مي نازد و با حمايت هوادار بيمه مي شود .

از نوع شانه به سر زدن مدير عامل تا جنس و کيفيت البسه و حتي اسپانسر به بازيکن مربوط مي شود و تنها کاري که نمي کند همان حداکثر تلاش براي پولي که از باشگاه گرفته است .

البته بايد حق را به بازيکن ايراني داد؟ چون وقتي مدير عامل به پاي بازيکن بلند مي شود و پيراهن امضا ء شده او را به فک و فاميل خود مي دهد .وضعيت بهتر از اين نمي تواند باشد . اين آخري 8 استقلال مجتبي جباري در 30 سالگي با پيمانه بين المللي 2 ميليارد و 250 ميليون تومان ارزش دارد .با هر دو پا فوتبال بازي مي کند.

يک هافبک تهاجمي است اين فصل تا هفته 18 ليگ خبري از او نبود. اما کسي نپرسد چرا با او باشگاه قرار داد بسته ! باز مصدوميت داشت .وقتي با پيراهن ملي مقابل کره جنوبي بازي مي کرد و همه به فکر صعود به جام جهاني بودند او به فکر 12 روز باقيمانده قرار داد خود با باشگاه استقلال بود او حالا بازيکن آزاد است .

بازيکني که فقط دو بازي براي صمد مرفاوي و 9 بازي براي پرويز مظلومي انجام داد وحتي به تحقير مظلومي پرداخت اما با سپر باشگاه در تيم باقي ماند آري باشگاه بازيکن را به مربي ترجيح داد اين موضوع را دستيار مظلومي تصديق مي کند .

اينها را داشته باشيد تا مقايسه اي داشته باشيم با جباري و همتاي او در تيم ملي ژاپن” شينجي کاگاوا” 24 ساله کوتاه تر از مجتبي با قيمت 18 ميليون يوروئي که در باشگاه منچستر يونايتد بازي مي کند و طي 2445 دقيقه بازي 17 بار تعويض شده و کارائي او به مراتب از جباري بيشتر بوده است . آمار اين را مي گويد که در اين يادداشت نمي گنجد و بنا بر مقايسه نيست.

اما وقتي از او در مورد وضعيت باشگاه منچستر مي پرسند؟ جواب مي دهد” مصدوميت زانويم باعث شد تا فصل خوبي نداشته باشم من اميدوارم هر روز بهتر شوم” او نمي گويد که باشگاه منچستر مسخره است که او را هي تعويض مي کنند .

ژاپن 3 گل به ايتاليا ميزند و با فاصله اي اندک مي بازد و ما به زحمت يک گل وارد دروازه کره مي کنيم و تا صبح نمي خوابيم .

ريشه هاي بزرگي را بايد ابتدا در مديريت و سپس در تفکر و ساق هاي بازيکنان جستجو کرد .

جباري طي 1170 دقيقه بازي 5 پاس گل مي دهد و ادعا مي کند که باشگاه استقلال مسخره است .

ريشه اين نابهنجاري در فرهنگ فوتبال ما نهفته است هر روز ژاپن و کره رو به جلو حرکت مي کنند وفوتبال ما هنوز درگيرحاشيه هاي برخي بازيکنان پابه سن گذاشته است !ديروز کريمي امروز جباري ، باشگاه مقصر است يا بازيکن اين به نوع نگاه ما به فوتبال برمي گردد . نگارنده که با نام جباري شرطي شده و به ياد، درد زانو مي افتم !

ایرج طالع

منبع:سایت 90
images

درباره‌ی فداغ نيوز

یک نظر

  1. فوتبال ایران پر از مافیاست

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


3 + 7 =